استعلام ممنوع الخروجی اجرای اسناد رسمی| استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی با کد ملی

سامانه استعلام ممنوع ‌الخروجی

شاید برای شما عزیزان پیش آمده باشه که ببینید افرادی در هنگام خروج از کشور و در فرودگاه با این مساله مواجه می شوند که ممنوع الخروج هستند و اجازه رد شدن از گیت را به آنان داده نشده باشد ، این موضوع می تواند همه برنامه های سفر شخص هر فردی را به هم بریزد و به ویژه در زمان شلوغ که محل اقامت نیز در کشور مقصد رزرو شده است خسارت های مالی بیشتری وارد خواهد کرد که بسیار هم ناراحت کننده است. 

در حال حاضر استعلام ممنوع الخروج بودن و اطلاع از ممنوع الخروج بودن قبل از سفر برای عده ای که قصد سفر را دارند و کمی هم شک دارند روی این موضوع ، بسیار مفید خواهد بود و باعث می شود که با برنامه ریزی بهتر سفر خود را جلو ببرند و در ضمن برای بررسی ممنوع الخروج بودن بهترین گزینه و مرجع اداره گذرنامه بوده که می تواند بهترین کمک را به شما گردشگران و مسافران عزیز نماید . اگر قصد دارید تعطیلات امسال خود را به سفر بگذرانید، می توانید از فهرست سفرهای ما دیدن کنید. محبوب ترین مقاصد عیدانه سلام پرواز به شرح زیر هستند:

لازم به ذکر است که در گذشته روش های مختلفی برای استعلام ممنوع خروج بودن اشخاص وجود داشت مانند تلفنی ، اینترنتی و … بوده تا اینجا که چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام شد و هرشخصی که قصد سفر داشت باید به این ارگان مراجعه می کرد تا اینکه بر طبق قانون جدیدی که وضع شده است که ما قصد داریم در این مطلب به روش استعلام اینترنتی از ممنوع الخروج بودن با مراجعه به سامانه استعلام در سایت سازمان ثبت اسناد در خصوص ممنوع الخروج بودن بپردازیم ، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی تری در اختیار شما گردشگران عزیز قرار دهیم .

مراحل رفع ممنوع الخروج ؟

ماده 17 قانون گذرنامه می ‌گوید : ” دولت می ‌تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهکاران قطعی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزی طبق ضوابط و مقرراتی که در آیین نامه تعیین می‌شود جلوگیری نماید ” بنابراین ماده به دولت یا قوه مجریه اجازه داده شده تا خروج بدهکاران اجرایی از کشور را بنا به تقاضای طلبکار انجام دهد و دقت داشته باشید که تا زمانی که از طرف بدهکار بدهی خود را پرداخت نکند یا رضایت طلبکار خود را نگیرد ، نمی ‌تواند نسبت به رفع ممنوع الخروجی اقدام نماید .

چه کسانی ممنوع الخروج می شوند؟

توجه داشته باشید که ممنوع الخروجی افراد 4 علت مهم را در برگرفته است و تنها 5 گروه از افراد برای خروج از مرزهای کشور دچار مشکل و ممنوع الخروجی می شوند که در زیر به آنها اشاره می کنیم :
1 – بدهکاران قطعی مالیاتی ، بدهکارانی که به موجب صدور حکم قطعی دادگاه یا صدور اجرائیه در اجرای ثبت سازمان ثبت اسناد و املاک ، بدهی آن‌ها محرز شده است .
2 – افرادی که در خارج از ایران به خاطر تکدی ، ولگردی ، سرقت ، کلاهبرداری و هر عنوان دیگری دارای سوء شهرت شده باشند .
3 – افرادی که مسافرت آنها به خارج از کشور به تشخیص مقامات قضایی مخالف مصالح جمهوری اسلامی کشورمان ایران باشد ، کسانی که به موجب اعلام کتبی مقامات قصایی اجازه خروج از کشور را ندارند .
4 – افرادی که اخذ گذرنامه و خروج از کشور آنها به اراده فرد دیگری مانند ( پدر، شوهر و…) محول شده است اجازه ندارند از کشور خارج شوند .

مدت اعتبار ممنوع الخروجی هر شخص

به موجب ماده ۱۳۳ قانون آیین دادرسی کیفری با توجه به اهمیت و دلایل جرم فرد ، دادگاه این امکان را دارد که قرار عدم خروج متهم از کشور را صادر نماید و ضمنا مدت اعتبار این قرار ۶ ماه یکبار در نظر گرفته شده است ، اما بر طبق صلاحدید دادگاه این اعتبار می ‌تواند هر ۶ ماه یکبار مجدد تمدید شود و در ضمن توجه داشته باشید که این قرار پس از ابلاغ ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدید نظر استان مورد نظرتان قابل اعتراض می باشد و این در حالی است که در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادر کننده یا نقض آن توسط مرجع تجدید نظر یا صدور قرار منع پیگرد یا موقوفی تعقیب یا برائت متهم ، دادگاه بدوی مکلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذیربط اطلاع رسانی نماید تا نسبت به رفع ممنوع الخروجی فرد اقدام گردد .

استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی 

خوشبختانه با توجه به مراحل مختلف سخت و زمانبری که جهت استعلام ممنوع الخروجی هر فردی وجود داشت که تعدادی را در بالا برایتان توضیح دادیم در حال حاضر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از امروز سامانه‌ ای برای استعلام آنلاین ممنوعیت خروج مسافران راه اندازی کرده است که افراد تنها با وارد کردن ” کد ملی خود ” در سایت exitban.ssaa.ir می ‌توانند از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوند و با خیال راحت به برنامه ریزی سفرشان برسند .

همانطور که برای شما گردشگران توضیح دادیم در گذشته مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند تنها از راه مراجعه حضوری به اداره گذرنامه یا استعلام تلفنی قادر به مشخص کردن وضعیت ممنوع الخروجی خود بودند و اما با راه ‌اندازی این سامانه از این پس این امکان را دارند به صورت آنلاین ممنوع الخروجی بودن یا نبودن خود را چک نمایند و قابل توجه شما مسافران اینکه ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور” لینک استعلام فوری ممنوع ‌الخروجی افراد “ را روی سایت خود قرار داده است .

اگر ممنوع الخروج شده اید و دلیل آن قضایی است، فقط باید از طریق سامانه ثنا ، اقدام به دیدن ابلاغیه های مربوط به آن کنید. اگر با این سامانه آشنا نیستید از دو لینک زیر اقدام کنید:

سامانه ثبت نام الکترونیک قضائی ( سامانه ثنا)

سامانه ابلاغ الکترونیک قضائی

پس از استعلام از سامانه ممنوع الخروجی و در صورتی که مشکلی وجود نداشت، می توانید یکی از سفرهای ما را انتخاب کنید و به گشت و گذار در زیباترین شهرها و کشورهای جهان بپردازید.  

سوالات متداول سامانه استعلام ممنوع ‌الخروجی

1- چگونه می شود با کد ملی استعلام ممنوع الخروجی گرفت؟

شما با وارد شدن به سایت استعلام ممنوع الخروجی سایت اجرای اسناد رسمی می توانید کد ملی فرد مورد نظر را وارد نمایید و سپس در همان لحظه به صورت آنلاین وضعیت را مشاهده نمایید.

2- چه افرادی شامل ممنوع الخروجی می شوند؟

افرادی که بنا به دلایل مالیاتی ، محکومیت های قضایی ، سوء سابقه در خارج از کشور و همچنین اجاره خروج انها به پدر ، مادر و …. محول شده است و اجازه خروج از کشور را ندارد شامل ممنوعیت خروج از کشور می شوند.

3- آیا ممنوع الخروجی از بین می رود؟

با توجه به نوع ممنوعیت خروج از کشور و بسته به نوع حکم قضایی فرد مدت تعیین شده نمی تواند از کشور خارج شود و پس از گذشت مشکل حل شده و یا رفع مشکل میتواند از کشور خارج شود.

4- مراحل رفع ممنون الخروجی به چه صورت است؟

پس از استعلام ممنوع الخروجی و مشخص شدن دلیل ممنوع الخروج شدن فرد ، شخص می تواند با مراجعه به مراجع مربوطه نسبت به رفع ممنوعیت خود از کشور اقدام نماید.

سازمان ثبت اسناد لینک استعلام فوری ممنوع‌الخروجی افراد را راه‌اندازی کرد.

اسامی ممنوع الخروج های ایران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، لینک استعلام فوری ممنوع‌الخروجی افراد را روی سایت خود قرار داده است. افراد می‌توانند با مراجعه به آدرس در بالا سایت با وارد کردن کدملی، از وضعیت ممنوع‌الخروجی خود یا شخص موردنظر باخبر شوند.

استعلام ممنوع الخروجی نیروی انتظامی

در همین راستا و با هدف ارتقای خدمات الکترونیک پلیس، نرم افزاری به نام «پلیس من» با قابلیت های فراوان طراحی شد که با استفاده از آن امکان استعلام ممنوع الخروجی افراد، اعتبار گذرنامه، پرداخت عوارض خروج از کشور  و …  فراهم شده است.

استعلام ممنوع الخروجی از خارج از کشور

منوع ‌الخروجی از کشور ایران به معنی اینکه هرآدمی  بدلیل مشکلات قانونی اعم از بدهکاری مالیاتی و یا سوء سابقه شخص در خارج از کشور ایران بدلیل مشکلات و بزه اجتماعی مانند دزدی و سرقت، بی خانمانی ، ولگردی،گدائی و ناتوانی از تامین نیازهای شخص در کشور بیگانه همچنین ،سوء سابقه کیفری که منجر به رای دادگاهای ایران علیه شخص در ایران شده باشد و شخص مجرم متهم به ندادن خسارت به دولت و یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر شده باشد.

در چین مواقعی خیلی از افراد دانسته و ندانسته در پشت گیتهای فرودگاهی کشور ایران از طریق پلیس دیپلماتیک ممنوع الخروجی آنها اعلام شده و اگر کلی هزینه برای سفرشان انجام داده باشند همگی به یکباره سوخت میشود.در گذشته تنها را حل جلوگیری از این خسارت مادی و معنوی که ذهن هر شخصی را درگیر مینمود.

 نرخ عوارض خروج از کشور در سال ۱۳۹۹ چند است ؟ 

شما برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر بایستی بروید  به خیابان گیشا و اداره گذرنامه جهت اطلاع از ممنوع الخروجی و مطلع شدن از اینکه شخص ممنوع ‌الخروجی میباشد یا خیر ؟

و این امر برای خیلی ها که دسترسی راحتی به اداره گذرنامه نداشتن و یا اینکه در شهرستان زندگی میکردند خیلی سخت و دشوار بود.به مرور زمان شماره تلفنهای از طریق پلیس و اداره گذرنامه برای استعلام ممنوع ‌الخروجی راه اندازی شد و  در کاملترین قدم دولت الکترونیک خوشبختانه شما میتوانید از طریق اینترنت به راحتی از ممنوع الخروجی خودتان مطلع شوید.

چرا ممنوع خروج میشویم ؟

ممنوع خروج از کشور می تواند انگیزه ها مختلفی داشته باشد که گرد از دلایل آن میتواند بدهی مالیاتی 500 میلیون تومانی باشد ، عدم احازه ولی یا قیم ، منع امنیتی برای مملکت همچنین پروانه مقام قضایی دارد و افرادی که دربرگیرنده آن می‎شوند پروانه نخواهند داشت از هیچکدام از مرزهای کشور به خارج سفر کنند.

مدت اعتبار بازداشته الخروجی  در ماده 133 قانون کیش دادگری کیفری آمده است که با پروا به اهمیت و دلایل جرم ، دادگاه و دادرس میتواند پیمان عدم برونرفت متهم از کشور را صادر کند. مدت هر یک با اعتبار زدن آن 6 ماه یک با خواهد بود و اگر دادگاه لازم بداند میتواند هر 6 ماه یک بار آن را تمدید کند و اعتبار بزند.    5 گروهی که قطعا بازداشته الخروج خواهند شد.  بدهکاران مالیاتی به دولت ( 500 میلیون تومان )  بدهکارانی که به انگیزه دستور دادگاه در اجرای ثبت سازمان ثبت اسناد بدهکار شناخته شده باشند.  افرادی که در خارج از کشور به تکدی ولگردی ، جرم ، کلاهبرداری ، سرقت بپردازند.  افرادی که دریافت پاسپورت و خروج از مملکت آنها به فرمان افراد دیگری است. ( پدر ، شوهر و … )  

سایت استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی چیست ؟

 اخیرا با توجه به مشکلاتی که برای هموطنان برای خروج از کشور بوجود آمده است. اداره گذرنامه جهت اطلاع از ممنوع الخروجی افراد حقیقی و حقوقی به کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه آنلاینی را افتتاح نموده که شما میتوانید براحتی و با استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی خیالتان قبل از سفر به خارج از کشور راحت شود.آدرس سایت استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی  میباشد .

سایت استعلام ممنوعیت خروج از کشور

همانطور که برای شما گردشگران توضیح دادیم در گذشته مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند تنها از راه مراجعه حضوری به اداره گذرنامه یا استعلام تلفنی قادر به مشخص کردن وضعیت ممنوع الخروجی خود بودند و اما با راه ‌اندازی این سامانه از این پس این امکان را دارند به صورت آنلاین ممنوع الخروجی بودن یا نبودن خود را چک نمایند و قابل توجه شما مسافران اینکه ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور” لینک استعلام فوری ممنوع ‌الخروجی افراد ” را روی سایت خود قرار داده است .   اگر ممنوع الخروج شده اید و دلیل آن قضایی است، فقط باید از طریق سامانه ثنا ، اقدام به دیدن ابلاغیه های مربوط به آن کنید.

روش های ممنوع ‌الخروج شدن ؟ 

 لازم به ذکر است که در گذشته روش های مختلفی برای استعلام ممنوع خروج بودن اشخاص وجود داشت مانند تلفنی ، اینترنتی و … بوده تا اینجا که چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام شد و هرشخصی که قصد سفر داشت باید به این ارگان مراجعه می کرد تا اینکه بر طبق قانون جدیدی که وضع شده است که ما قصد داریم در این مطلب به روش استعلام اینترنتی از ممنوع الخروج بودن با مراجعه به سامانه استعلام در سایت سازمان ثبت اسناد در خصوص ممنوع الخروج بودن بپردازیم ، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی تری در اختیار شما گردشگران عزیز قرار دهیم .

سوالات متداول استعلام ممنوع ‌الخروجی در سریع ترین زمان

1- استعلام ممنوع ‌الخروجی کسانی که در ایران نیستن بچگونه است؟

بایستی یکی از دوستان خود به به پلیس +۱۰ معراجعه کند

2- آیا بابت مهریه و یا مالیت افراد ممنون الخروج میشوند؟

بله امکان دارد

3- آیا از طریق سایت میشود استعلام ممنوع ‌الخروجی  گرفت ؟

بله امکان پذیر است

4- آیا با کد ملی افراد میتوان استعلام ممنوع ‌الخروجی گرفت ؟

بله از طریق سایت میتوان

استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی

نحوه ممنوع الخروج نمودن بدهکاران مالیاتی

استعلام ممنوع الخروجی مهریه

ممنوع الخروج کردن زوج برای مطالبه مهریه

با توجه به قانون ممنوع الخروج کردن زوج بابت مهریه از دو طریق امکان پذیر است:

به استناد ماده ۲۳ قانون محکومیت های مالی دردعاوی حقوقی از جمله مطالبه مهریه ،پس از صدور رای محکومیت مهریه و نپرداختن مهریه و یا تقسیط نشدن مهریه توسط زوج ،محکوم له (زوجه) می تواند از دادگاه صادر کننده رای تقاضای صدور قرار ممنوع الخروج کردن زوج (شوهر) را کند.

دادگاه تکلیف به پذیرش آن دارد مگر اینکه مهریه پرداخت شود یا اعسار زوج برای پرداخت مهریه پذیرفته شود.

همچنین اگر شوهر (محکوم علیه) تامینی مناسب به تشخیص دادگاه بسپارد،رفع ممنوع الخروجی صادر می شود.

ممنوع الخروج کردن زوج بابت مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت

میدانیم که زوجه با داشتن سند رسمی مهریه میتواند از طریق اجرای اداره ثبت اسناد نیز مطالبه مهریه کند.

در این صورت او بایستی به دفتر ازدواجی که در شناسنامه و عقد نامه قید شده و نکاح را ثبت کرده مراجعه نماید و تقاضای صدور اجرائیه کند پس از صدور اجرائیه به اداره اجرای ثبت اسناد مراجعه می شود که آنجا هم میتوان اموال زوج را توقیف کرد و هم او را ممنوع الخروج کرد.

رویه اداره اجرای ثبت تهران اینگونه است که اگر حکم اعسار زوج از پرداخت مهریه صادر شده باشد و زوج پیش پرداخت مشخص شده در حکم و کمی از اقساط را پرداخته باشد با تقاضای مرد،ممنوع الخروجی او را رفع می کند.

بعضی از خانم ها (زوجه) ممکن است مقداری از مهریه را از دادگاه مطالبه کرده و مقداری دیگر را طریق اداره اجرای ثبت درخواست داده باشد.در این موارد می بایستی برای آن قسمت از مهریه که از طریق ثبت اقدام شده دادخواست تقسیط مهریه مستقل تقدیم دادگاه کرد. البته در مواردی دیده شده که تقسیط مهریه مطالبه شده از طریق دادگاه هم در رفع ممنوع الخروج کردن زوج در اداره ثبت نیز موثر بوده است.

با عنایت رویه فعلی اداره اجرای ثبت تهران،رفع ممنوع الخروجی پس از تقسیط مهریه با درخواست زوج یا وکیل او صادر میشود.

بنابراین حکم اعسار در رفع ممنوع الخروجی موثر است. آنچه اهمیت دارد نیم عشر دولتی است که معضلی است در اداره ثبت. برای رفع ممنوع الخروجی بایستی نیم عشر دولتی پرداخت شود که گاهی اوقات کم هم نیست. البته راهکارهای قانونی باتوجه به شرایط پرداختی زوج، برای کم کردن آن در صورت همکاری کارشناس حقوقی اداره ثبت و ریاست محترم اجرای ثبت وجود دارد. ولی در نهایت نیم عشر مشخص شده و نهایی بایستی پرداخت شود تا زوج بتواند از کشور خارج شود.

متاسفانه مشکل اینجاست که در اغلب موارد زوج (شوهر) نمی داند که ممنوع الخروج است که قبل از آن تدابیری بیاندیشد.تصور بفرمایید که مردی بلیط سفر خارج از کشور را تهیه کرده و در هنگام خروج از کشور در فرودگاه تازه می فهمد که ممنوع الخروج است؟ چه بسا که کار ضروری داشته باشد و یا مقیم خارج باشد

نشانی زوج مندرج در عقدنامه بسیار مهم است بهتر است اگر نشانی خود را تغییر داده اید به دفتر ازدواجی که عقد نکاح را ثبت کرده مراجعه کنیدو تغییر آدرس را اعلام کنید.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

دنلود برنامه