ساده ترین روش هک واتس اپ از راه دور اندروید

9 راه برای هک WhatsApp پیام های شخصی 2021

۴ راه برای هک WhatsApp پیام های شخصی ۲۰۱۹ هک واتس اپ برنامه SPY24 قسمت ۱: آیا می توان WhatsApp را هک کرد؟

هک واتس اپ

پاسخ کوتاه به این سوال بله است، اگر شما ابزارهایی دارید که می توانید انجام دهید، ممکن است برای WhatsApp هک شود.

همه ما می دانیم که WhatsApp یک برنامه پیامرسانی بسیار محبوب است که توسط میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان استفاده می شود.

این بسیار راحت و آسان است برای استفاده، ارسال و دریافت پیام ها کاملا رایگان است، بنابراین در ارتباط با افرادی که می دانید، هرگز آسان تر نبوده است.

با این حال، استفاده از WhatsApp نیز با خطرات همراه است، یکی از آنها این است که آن را می توان هک کرد.

حقیقت این است که هک کردن امروز کار سختی نیست. شما نباید یک متخصص فنی یا حرفه ای کامپیوتر باشید تا یک برنامه مانند WhatsApp را هک کنید.

شما باید بدانید که WhatsApp را می توان هک کرد حتی اگر شما هیچ نظری از برنامه نویسی، کامپیوتر و یا فن آوری ندارید.

به منظور انجام این کار، فرد علاقه مند به هک کردن WhatsApp کسی فقط باید چند مرحله ساده را دنبال کند.

اصطلاح هک کردن چیزی بسیار پیچیده بود، که تعداد بسیار کمی از مردم می دانستند چگونه در گذشته انجام می دهند.

اما اکنون هر کسی می تواند با ابزار مناسب آن را انجام دهد.

اگر می خواهید با موفقیت هک whatsapp چت سابقه و سپس پیشنهاد ما شما را در نظر گرفتن ابزار زیر برای انجام این کار.

قسمت ۲: ۴ راه برای جاسوسی حساب شخصی WhatsApp؟

۲٫۱ نحوه خواندن همه پیام های WhatsApp از کسی؟

با استفاده از SPY24

SPY24 یک نرم افزار با کیفیت بالا است که اجازه می دهد تا شما را به ردیابی، ضبط، و نظارت بر همه چیز در تلفن هدف از جمله پیام های WhatsApp.

این ابزار جاسوسی مقرون به صرفه است که برای استفاده بسیار آسان است.

شما لازم نیست نگران باشید که آیا شما می توانید پیام های WhatsApp جاسوسی، چرا که همه چیز به خوبی توضیح داده شده است و شما بدون هیچ مشکلی به سرعت یاد بگیرند که SPY24 همه چیز در مورد.

هنگامی که به ویژگی های SPY24 می آید، ده ها چیز بزرگ در دسترس وجود دارد. علاوه بر ردیابی WhatsApp، شما همچنین می توانید:

 • مشاهده تاریخ تماس و تجزیه و تحلیل گزارش تماس
 • استفاده از ردیابی GPS، جغرافیایی شمشیربازی
 • همه پیام های متنی را که در تلفن مقصد مورد نظر ارسال و دریافت شده را بررسی کنید
 • ایمیل ها را بخوانید و سابقه مرور را نظارت کنید
 • تقویم و مدارک دسترسی
 • شناسایی و بررسی تمام جزئیات هر تغییر سیم کارت و بسیاری از ویژگی های دیگر.

این یک نرم افزار واقعا عالی است که می توانید از آن بهره مند شوید.

کسانی که علاقه مند به یادگیری چگونگی هک کردن WhatsApp هستند باید از راهنمای ما پیروی کنند، در حالی که ما به طور کامل توضیح می دهیم که چگونه می توانید آن را موفقیت آمیز کنید.

زیر راهنمای گام به گام برای یادگیری نحوه ی موفقیت آمیز و راحت پیام های WhatsApp را هک کنید.

 • مرحله ۱ اولین گام برای هک WhatsApp در دستگاه آندروید یا آیفون ریشه یا جیلبریک دستگاه است.

 • گام ۲ پس از آن، برای خرید بسته انتخابی خود به وب سایت رسمی ما بروید.

گزینه های مختلف وجود دارد، بنابراین انتخاب چیزی است که شما مناسب ترین و مقرون به صرفه برای جیب خود را پیدا کنید.

فروش ویژه ۲۰٪ OFF ALL خرید.   هم اکنون خریداری کنید

مرحله ۳ پس از انجام خرید، یک ایمیل با تأیید دریافت خواهید کرد که حاوی پیوند به پورتال حساب کاربری شما و جزئیات حساب شما برای ورود به سیستم خواهد بود

از اعتبارنامه برای ورود به پورتال حساب کاربری خود که در آن شما تمام اطلاعات لازم و دستورالعمل های خاص برای تنظیم SPY24 را پیدا کنید.

 • برنامه SPY24 مرحله ۴

هیچ گام پیچیده ای برای پیگیری وجود ندارد، بنابراین توصیه می شود شروع به استفاده از SPY24 کنید و خواهید دید که چقدر آسان است WhatsApp را هک می کند بدون اینکه تشخیص داده شود.

هنوز آماده خرید نیست؟

هنوز هم از خرید می ترسند؟ نگران نباشید، ما درک می کنیم. چرا شما نمی روید و نگاهی به محاکمه حق بیمه ما خواهید داشت؟ برای تنها ۵ دلار، شما به نرم افزار شگفت انگیز خود دسترسی خواهید داشت و از آن استفاده کنید.

 • برنامه SPY24 دسترسی آزاد ۳ روزه به تمام امکانات
 • برنامه SPY24 کمترین قیمت ممکن
 • از حالا استفاده کنبعدا پرداخت کنیدلغو هر زمان

در حال حاضر ۳ روز تلاش را انجام دهید

هک واتس اپ

هک واتس اپ

پست مرتبط


 • برنامه SPY24 نحوه جاسوسی در پیام های WhatsApp بدون هدف تلفن ۲۰۱۹
 • برنامه SPY24 ۲ راه برای هک کسی WhatsApp بدون دسترسی به تلفن خود

۲٫۲ هک حساب کاربری WhatsApp با استفاده از شماره تلفن

حساب واتساپ را می توان از طریق پاسخ به تماس ویدیویی هک کرد

آیا تماس ویدئویی whatsapp می تواند هک شود ؟ شاید این به نظر می رسد چیزی که از یک فیلم خارج می شود، هک WhatsApp از طریق تماس های ویدئویی امکان پذیر است. این فقط یک شایعه نیست، اما توسط ناتالی سیلانوواویچ تایید شده است، که به عنوان یک محقق امنیتی برای Google کار می کند.

او یک آسیب پذیری شدید در پیام رسان WhatsApp محبوب پیدا کرده است، که اجازه می دهد تا هکرهای ماهر بتوانند کنترل کامل بر تلفن از یک مکان دور را بگیرند. آنها می توانند با ایجاد یک تماس ویدئویی از طریق WhatsApp و کاربر پاسخ به آن را انجام دهند.

پس این همه آسیب پذیری چیست؟

این مسئله شدید با سرریز پشته حافظه است که در لحظه ای که کاربر به تماس ویدیویی از طریق WhatsApp پاسخ می دهد، باعث می شود.

سپس بسته RTP ناقص شکل طراحی شده برنامه را خراب کرده و آن را خراب می کند. این زمانی است که هکرها کنترل کامل دستگاه را به دست می گیرند و می توانند اطلاعات حساس را سرقت کنند.

این آسیب پذیری در WhatsApp بر WhatsApp Web تاثیر نمی گذارد که وابسته به WebRTC برای برقراری تماس های ویدئویی است، اما تنها پیاده سازی پروتکل حمل و نقل در زمان واقعی WhatsApp.

همچنین، آسیب پذیری بر همه برنامه ها از جمله آنهایی که برای اندروید و iOS عمل می کنند، تاثیر می گذارد. با این حال، همه چیز از بین رفته است، همانطور که پژوهشگر Silvanovich یک راهنمای را با دستورالعمل هایی درباره نحوه پخش WhatsApp تولید کرده است تا کاربران بتوانند از تلفن های خود محافظت کنند.

۲٫۳ چگونه هک WhatsApp بدون کد QR؟

نقص WhatsApp می تواند کاربران را تغییر گروه چت به انتشار اخبار جعلی

همانطور که به طور گسترده ای شناخته شده است، WhatsApp یک برنامه پیام محبوب است با میلیاردها کاربر در سراسر جهان است. با این حال اخیرا مشخص شده است که این برنامه به حملات هکری آسیب پذیر است. هکرها یک روش کارآمد برای رهگیری و پس از آن تغییر پیام ها با توجه به اراده خود را پیدا کرده اند. این می تواند نه تنها در ارتباط خصوصی بین دو کاربر بلکه در چت گروهی انجام می شود.

مسئله امنیتی توسط CheckPoint ، که یک شرکت امنیتی از اسرائیل است، یافت شده است. آنها یک گریز در پروتکل های امنیتی WhatsApp پیدا کرده اند که هکرها را قادر می سازد تا بر پیام ها کنترل داشته باشند و آنها را به دلخواه تغییر دهند. این ایده برای انتشار اطلاعات نادرست و اخبار جعلی است.

کجا مشکل پیدا شده است؟

مشکل امنیتی در ارتباط بین برنامه تلفن همراه WhatsApp و وب WhatsApp است. پروتکل پروتوبف۲ برای رمزگشایی پیام های رمز شده استفاده می شود که اجازه می دهد هکرها از ویژگی “نقل قول” گپ گروهی در WhatsApp استفاده کنند و هک whatsapp چت بدون تلفن قربانی

سپس آنها می توانند انواع اطلاعات را تغییر دهند – از نام فرستنده و محتویات پیام ها به پیام خصوصی خصوصی که به افراد از گروه WhatsApp ارسال می شود.

یک چیز جالب که باید ذکر شود این است که این آسیب پذیری در WhatsApp نمی تواند توسط شخص ثالث خارج از کاربران گروه مورد سوء استفاده قرار گیرد. این می تواند تنها توسط اعضای گروه مخرب مورد استفاده قرار گیرد که پیام ها را به دلایل شخصی اش می گیرند و رمزگشایی می کنند.

چگونه پیام های هک WhatsApp انجام می شود؟

این آسیب پذیری در WhatsApp به راحتی توسط کاربران WhatsApp مخرب سوء استفاده می شود. محققان CheckPoint اسرائیلی آن را به آزمایش گذاشته اند و با ایجاد یک افزونه برنامه دلخواه تلاش کرده اند پیام های خود را تغییر داده و تغییر دهند.

با کمک این ابزار، محققان (و هکرها) ابتدا باید کلیدهای عمومی و خصوصی را وارد کنند. قبل از اینکه کد خاص تولید شود، از Web WhatsApp بسیار آسان می شود.

پس از آن، تمام ارتباطات WhatsApp می تواند رمزگشایی و دستکاری شود. محققان سه تکنیک حمله را پیدا کرده اند که پیام های WhatsApp را می توان از بین برد و اصلاح کرد. آنها زیر هستند.

اولین حمله با تغییر پاسخ متقاضی WhatsApp به منظور قرار دادن کلمات مختلف در دهان خود است. با استفاده از افزودنی خاص ایجاد شده برای آن (افزونه Burp Suite)، کاربران مخرب می توانند پاسخ کامل پیام ارسال شده توسط شخص دیگری در گروه WhatsApp را تغییر دهند. این اساسا به معنای قرار دادن کلمات در دهان خود است و یا ادعا می کنند که آنها چیزی گفته اند که نمی گذاشتند.

حمله دوم با تغییر هویت فرستنده در گپ گروه WhatsApp، حتی اگر شخص خاصی عضو گروه نباشد. با استفاده از این حمله، هکر از ویژگی «آسیب پذیری» «نقل قول» در برنامه بهره می برد که کاربران WhatsApp را قادر به پاسخگویی به یک پیام قدیمی تر از طریق برچسب گذاری آن می کند.

سپس کاربران مخرب می توانند شخص دیگری یا شخص دیگری را که عضو گروه نیستند را جعل کنند تا دروغ پیام پاسخ دهند.

در نهایت، حمله سوم زمانی اتفاق می افتد که یک پیام خصوصی به یک عضو گروه خاص ارسال شود، اما زمانی که گیرنده پیام به آن پاسخ می دهد، کل گروه می تواند محتویات آن را ببیند.

با استفاده از این حمله، کاربر مخرب میتواند یک پیام خاص طراحی شده را به یک عضو گروه خاص ارسال کند. این پیام تنها توسط آن فرد دیده می شود، اما اگر او تصمیم می گیرد پاسخ دهد، پیام را می توان توسط همه گروه WhatsApp مشاهده کرد.

۲٫۴ چگونگی خواندن whatsapp پیام های شخصی بدون تلفن خود؟

با استفاده از Transfer Of WhatsApp از طریق پشتیبان گیری از Google Drive

راه دیگری که از طریق آن شما می توانید یاد بگیرید چگونه هک WhatsApp بدون حتی دست زدن به تلفن هدفمند است با انتقال WhatsApp بیش از پشتیبان گیری در Google Drive .

یک نکته مهم برای شما این است که نسخه پشتیبان تهیه کننده Google Drive تمام پیام ها و فایل های چندرسانه ای را در حساب کاربری Google Drive شخصی نگه می دارد.

برای استفاده از درایو Google برای دسترسی به پیام های WhatsApp، ابتدا باید چندین کار را انجام دهید.

از همه مهمتر، دستگاه باید با Google Drive هماهنگ باشد. سپس، تمام خدمات Google Play باید بر روی دستگاه نصب شود.

البته، حساب گوگل درایو باید فضای آزاد را برای تمام اطلاعات WhatsApp به راحتی ذخیره و تلفن نیز نیاز به فضای آزاد برای ایجاد پشتیبان.

مراحل زیر را برای یادگیری نحوه خواندن پیام شخصی WhatsApp بدون استفاده از تلفن خود با استفاده از انتقال WhatsApp از طریق پشتیبان Google Drive انجام می شود.

گام اول انجام یک نسخه پشتیبان از پیام های WhatsApp از دستگاه به حساب Google Drive است.

سپس، حساب را به گوشی هوشمند جدید اضافه کنید که برای انجام پشتیبان استفاده شده است.

شما باید اطمینان حاصل کنید که شماره تلفن در تلفن هوشمند جدید یکسان است.

برنامه WhatsApp را بر روی گوشی نصب کنید، شماره تلفن را تأیید کنید و سپس تمام پیام ها را از Google Drive بازگردانید.

پس از انجام روند ترمیم، روی «بعدی» ضربه بزنید و تمام چت و مکالمه به وضوح به شما نمایش داده می شود.

هک واتس اپ : هنگامی که این کار انجام می شود، می توانید از بازگرداندن فایل های چندرسانه ای نیز شروع کنید.

این یک راه کمی پیچیده برای هک WhatsApp آنلاین در مقایسه با استفاده از SPY24 است و شما نیاز به داشتن برخی از مهارت های به درستی آن را انجام دهد.

با این حال، به محض این که شروع کردید و از آن احساس می کنید، نباید با مشکلات بزرگ مواجه شوید.

حالا شما می دانید چند راه خوب است که می تواند به شما کمک کند هک پیام های WhatsApp . هر دو آنها را در نظر بگیرید و گزینه ای را که فکر می کنید برای شما بهتر است، دنبال کنید.

حقیقت این است که SPY24 یک نرم افزار خوب است که هیچ مهارت خاص کامپیوتری برای شما برای جاسوسی بر روی پیام ها ندارد، بنابراین گزینه ای بسیار خوبی برای مبتدیان است.

قسمت ۳: چگونه می دانم که WhatsApp من هک شده است؟

چگونه می دانیم whatsapp من هک شده است ؟ حالا شما می دانید که ممکن است برای WhatsApp هک شود.

بنابراین چیز بعدی شما احتمالا تعجب این است که آیا WhatsApp شما امن است و یا توسط کسی تحت نظارت است.

شما باید همیشه با استفاده از برنامه های محبوب مانند این ها مراقب باشید زیرا امروزه تقریبا هر کسی می تواند یک حساب کاربری WhatsApp را هک کند.

امروزه ابزارهای زیادی برای هک کردن وجود دارد و بسیاری از مردم برای یافتن راهکارهای کارآمد و سریع برای کشتن کسی هستند.

به همین دلیل احتیاط لازم در همه زمان ها است و شما باید همه چیز را که می توانید برای محافظت از گوشی های هوشمند خود انجام دهید.

نشانه های هشدار زیادی وجود دارد که می تواند به شما بگوید که WhatsApp شما هک شده است.

همیشه به تلفن خود توجه داشته باشید و می دانید که WhatsApp شما شخصا هک شده است.

در زیر مواردی از نشانه های نشانه ای است که معمولا به این معنی است که تلفن و برنامه های شما هک شده اند.

 • برنامه SPY24 اولین نشانه ممکن هک شدن این است که متوجه شوید که باتری گوشی هوشمند شما به سرعت تخلیه می شود.

در صورتی که این مورد باشد، در دستگاه شما چیزی اشتباه است.

برای اینکه باتری خیلی پایین بیفتد، باید یک برنامه پس زمینه داشته باشد که در حالت خفا اجرا شود.

چنین برنامه جاسوسی یا هک کردن از بسیاری از منابع تلفن شما استفاده می کند، بنابراین شما همچنین می توانید متوجه شوید که گوشی شما غیر معمول داغ است.

تلفن داغ و تخلیه باتری سریع معمولا دو شاخص خوب است که WhatsApp شما هک شده است.

 •   دومین زمان مشترک زمانی که هک شدن رخ می دهد این است
 • که گوشی هوشمند شما ریشه دارد یا فرار از زندان.

گاهی اوقات هکرها می توانند چیزی را در پس زمینه گوشی خود نصب کنند و شما هرگز نمی دانید که برنامه های شما هک شده اند.

بنابراین، برای اجتناب از استفاده از تلفن های جیلبرک یا ریشه برای ایمنی خود اجتناب کنید.

 • هک واتس اپ
 •   برنامه SPY24
 • سومین شاخص ممکن برای هک WhatsApp زمانی است
 • که داده های ۳G یا ۴G تلفن همراه بر روی گوشی شما به طور چشمگیری افزایش یافته است.

اگر متوجه افزایش قابل توجهی در استفاده از داده های تلفن همراه شده اید،

احتمال اینکه تلفن شما هک شده باشد بسیار زیاد است.

 • هک واتس اپ در نهایت، اگر شما برخی از برنامه های جدید را بر روی گوشی خود مشاهده می کنید
 • که به خاطر آن آنها را نصب نکنید، احتمالا هک شده است و
 • این برنامه توسط شخص دیگری یا شخص ثالث نصب شده است.
 • هک واتس اپ
 • برنامه SPY24

همیشه گوشی خود را برای برنامه های مشکوک بررسی کنید که شخصا نصب نکرده اید.

قسمت ۴٫ چگونه از خودتان محافظت کنید از هک شدن؟

هنگامی که آن را برای حفاظت می آید، خبر خوب این است که شما چند روش موثر که شما می توانید از هک کردن جلوگیری می کند. به خاطر داشته باشید که گوشی های هوشمند، گزینه های شماره یک برای هک کردن امروز هستند و همیشه باید همه چیز را برای محافظت از خود انجام دهید.

بسیاری از ما اطلاعات حساس و انواع داده ها را در گوشی های ما ذخیره می کنند، بنابراین برای حفظ ایمنی، باید اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهیم.

در زیر مواردی است که می توانید تلفن خود را از حساب WhatsApp هک بدون کد تأیید محافظت کنید.

 •   یکی از بهترین راه های محافظت از تلفن شما، نصب و استفاده از برنامه های ضدویروس با کیفیت است.امروزه بسیاری از گزینه های موجود در مورد این برنامه های آنتی ویروس وجود دارد.برخی از آنها رایگان هستند و بعضی از آنها پرداخت می شود، اما شما هرگز نباید به سرمایه گذاری در نرم افزار آنتی ویروس با کیفیت برای حفاظت از تلفن خود کمک کنید.   بهترین راه هک WhatsApp  علاوه بر نصب برنامه آنتی ویروس، به یاد داشته باشید هرگز لینک های ناشناخته را کلیک نکنید و باز شود.این راه های خاصی برای آلوده شدن است.
 •   در نهایت مطمئن شوید که تلفن خود را با شماره PIN، الگوی صفحه یا یک رمز عبور محافظت کنید.
 •   همچنین تلفن خود را هرگز برای هرکدام از این موارد وام ندهید.

قسمت ۵٫ بهترین راه هک WhatsApp

هک واتساپ با گوشی ایفون : همانطور که می توان نتیجه گرفت، هک کردن WhatsApp آنلاین قطعا امروز امکان پذیر است.

اگر شما به هک علاقه مندید، پس باید به یاد داشته باشید که این کار را انجام دهید، فقط اگر شخص دیگری رضایت خود را به شما داده است.

در غیر این صورت، ممکن است حریم خصوصی آنها را نقض کنید و در معرض خطرات قانونی قرار گیرید.

به طور کلی، هک کردن برای والدین نگران کننده که می خواهند نظارت بر رفتار آنلاین کودکان زیر سن قانونی خود را توصیه کنند توصیه می شود.

حقیقت این است که SPY24 یک نرم افزار خوب است که هیچ مهارت خاص کامپیوتری برای شما برای جاسوسی بر روی پیام ها ندارد، بنابراین گزینه ای بسیار خوبی برای مبتدیان است.

هک واتس اپ :  هنوز برای خرید آماده نیستید؟

هنوز هم از خرید می ترسند؟ نگران نباشید، ما درک می کنیم. چرا شما نمی روید و نگاهی به محاکمه حق بیمه ما خواهید داشت؟

برای تنها ۵ دلار، شما به نرم افزار شگفت انگیز خود دسترسی خواهید داشت و از آن استفاده کنید.

 • هک واتس اپ دسترسی آزاد ۳ روزه به تمام امکانات
 •   کمترین قیمت ممکن
 •   از حالا استفاده کنبعدا پرداخت کنیدلغو هر زمان

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

WhatsApp یک برنامه پیام رسانی محبوب و آسان برای استفاده است. این برنامه دارای برخی از ویژگی های امنیتی ، مانند استفاده از رمزگذاری نهایی ، برای حفظ پیام خصوصی است. با این حال ، هک هایی که واتساپ را هدف قرار می دهند می توانند حریم خصوصی پیام ها و مخاطبین شما را به خطر بیاندازند. در اینجا پنج روش برای هک کردن پیام های  واتساپ شما وجود دارد.

۱. اجرای کد از راه دور از طریق GIF

در اکتبر سال ۲۰۱۹ ، محقق امنیتی Awakened از آسیب پذیری در WhatsApp پرده برداشت که به هکرها اجازه می دهد با استفاده از یک تصویر GIF کنترل برنامه را در دست بگیرند. این هک با بهره گیری از روشی که واتساپ هنگام ارسال گالری تصاویر  کاربر   برای ارسال یک فایل رسانه ای ، پردازش تصاویر را انجام می دهد.

وقتی این اتفاق بیفتد ، برنامه برای نمایش پیش نمایش از پرونده ، GIF را تجزیه می کند. پرونده های GIF ویژه هستند زیرا دارای چندین فریم رمزگذاری شده هستند. این بدان معنی است که می توان کد را درون تصویر پنهان کرد.

اگر یک هکر می خواست یک GIF مخرب را به کاربر ارسال کند ، می تواند کل تاریخچه چت کاربر را به خطر بیاندازد. هکرها می توانند ببینند کاربر به چه کسی پیام رسانی کرده و چه گفته است. آنها همچنین می توانند پرونده ها ، عکس ها و فیلم های کاربران ارسال شده از طریق واتساپ را مشاهده کنند.

این آسیب پذیری نسخه های واتس اپ تا ۲.۱۹.۲۳۰ را در Android 8.1 و ۹ تحت تأثیر قرار داده است. خوشبختانه Awakened این آسیب پذیری را با مسئولیت پذیری فاش کرد و فیس بوک ، که صاحب واتساپ است ، توانسته است این مسئله را اصلاح کند. برای اینکه خود را از این مشکل در امان نگه دارید ، باید WhatsApp را به نسخه ۲.۱۹.۲۴۴ یا بالاتر به روز کنید.

۲. حمله تماس صوتی Pegasus

یکی دیگر از آسیب پذیری واتساپ که در اوایل سال ۲۰۱۹ کشف شد هک تماس تلفنی صوتی Pegasus بود . این حمله ترسناک به هکرها اجازه می دهد تا با قرار دادن یک تماس صوتی WhatsApp به هدف خود ، به یک دستگاه دسترسی پیدا کنند. حتی اگر هدف به تماس پاسخ نمی دهد ، حمله هنوز هم می تواند مؤثر باشد. و ممکن است هدف حتی آگاه نباشد که بدافزار روی دستگاهش نصب شده است.

این کار از طریق روشی معروف به buffer overflow انجام شد. این جایی است که یک حمله عمداً کد بسیار زیادی را در یک بافر کوچک قرار می دهد تا “سرریز شود” و کد را در مکانی که نباید بتواند به آن دسترسی داشته باشد ، می نویسد. هنگامی که هکر بتواند کد را در مکانی که باید امن باشد اجرا کند ، می تواند اقدامات مخرب را انجام دهد.

 این حمله ، یک جاسوس افزار قدیمی و مشهور به نام Pegasus نصب کرد . این به هکرها اجازه می دهد تا داده های تماس تلفنی ، پیام ها ، عکس ها و فیلم ها را جمع آوری کنند. حتی به آنها امکان می دهد دوربین ها و میکروفون دستگاه ها را برای گرفتن ضبط فعال کنند.

این آسیب پذیری برای دستگاه های اندروید ، iOS ، Windows 10 Mobile و Tizen اعمال می شود. این حمله توسط شرکت اسرائیلی NSO Group انجام شده است که متهم به جاسوسی در کارمندان عفو بین الملل و سایر فعالان حقوق بشر است. پس از انتشار خبر هک ، واتساپ به روز شد تا از این حمله محافظت کند.

اگر نسخه iOS WhatsApp 2.19.134 یا بالاتر را در Android یا نسخه ۲.۱۹.۵۱ یا نسخه های قبلی در iOS اجرا کرده اید ، باید فوراً برنامه خود را به روز کنید.

۳. حملات مهندسی اجتماعی

روشی دیگر که برای هک کردن پیام ها در  واتساپ آسیب پذیر است از طریق حملات مهندسی اجتماعی است. اینها از روانشناسی انسانی برای سرقت اطلاعات یا انتشار اطلاعات نادرست سوء استفاده می کنند. یک شرکت امنیتی به نام Check Point Research یک حمله از آنها را FakesApp فاش کرد. این به افراد اجازه می دهد از ویژگی نقل قول در چت گروهی سوء استفاده کنند و متن پاسخ شخص دیگر را تغییر دهند. در اصل ، این امکان را به هکرها می دهد تا اظهارات جعلی را که از نظر سایر کاربران مشروع است ، تهیه کنند.

محققان با رمزگشایی ارتباطات واتساپ توانستند این کار را انجام دهند. این به آنها امکان می دهد داده های ارسال شده بین نسخه موبایل و نسخه وب WhatsApp را مشاهده کنند. و از اینجا ، آنها می توانند مقادیر را در چت گروهی تغییر دهند. سپس آنها می توانند از دیگران جعل هویت کنند و پیام هایی را ارسال کنند که ظاهراً از آنها وجود دارد. آنها همچنین می توانند متن پاسخ ها را تغییر دهند.

محققان خاطرنشان كردند كه این امر می تواند در راه های نگران كننده برای پخش کلاهبرداری یا اخبار جعلی مورد استفاده قرار گیرد . به گزارش ZNet ، حتی اگر این آسیب پذیری در سال ۲۰۱۸ فاش شده باشد ، هنوز هم زمانی که محققان در کنفرانس بلک هات در لاس وگاس در سال ۲۰۱۹ صحبت کردند ، هنوز برطرف نشده است .

۴. Jacking پرونده رسانه

آسیب پذیری که واتساپ و Telegram را برای هک کردن پیام ها تحت تأثیر قرار می دهد ، جک فایل های رسانه ای است . این حمله از راهی برخوردار می شود که برنامه ها فایل های رسانه ای مانند عکس یا فیلم را دریافت می کنند و آن فایل ها را در حافظه خارجی دستگاه می نویسند.

حمله با نصب یک بدافزار مخرب مخفی درون یک برنامه ظاهرا بی ضرر آغاز می شود. این بدافزار می تواند پرونده های دریافتی را برای Telegram یا WhatsApp نظارت کند. وقتی پرونده جدید وارد می شود ، بدافزار می تواند پرونده واقعی یک پرونده جعلی را جابجا کند. محققانی که این موضوع را کشف کردند ، Symantec ، اظهار داشتند که می توان از آن برای کلاهبرداری مردم یا انتشار اخبار جعلی استفاده کرد.

رفع سریع این مسئله وجود دارد. در برنامه WhatsApp ، باید به تنظیمات نگاه کنید و به تنظیمات گپ بروید . سپس گزینه Save to Gallery را پیدا کنید و مطمئن شوید که این گزینه خاموش است . این شما را از این آسیب پذیری محافظت می کند. با این حال ، یک اصلاح درست برای این مسئله ، به توسعه دهندگان برنامه نیاز دارد تا شیوه اداره برنامه های پرونده های رسانه ای را در آینده کاملاً تغییر دهند.

۵. جاسوسی فیس بوک در گفتگوی واتساپ

آخرین موضوعی که باید در نظر بگیرید بیشتر یک مسئله امنیتی است تا یک آسیب پذیری واقعی. این موضوع مربوط به این است که آیا پیام های واتس اپ به طور بالقوه توسط فیس بوک خوانده می شود یا خیر.

در یک پست وبلاگ ، واتساپ دلالت دارد که به دلیل استفاده از رمزگذاری نهایی بی انتها ، خواندن محتوای واتساپ برای Facebook غیرممکن است: “ما رمزنگاری نهایی را به پایان رساندیم. هنگامی که شما و افرادی که پیام می دهید از آخرین نسخه واتساپ استفاده می کنید ، پیام های شما بصورت پیش فرض رمزگذاری می شوند ، این بدان معنی است که شما تنها افرادی هستید که می توانید آنها را بخوانید. حتی وقتی در ماه های آینده با Facebook بیشتر هماهنگ می شویم ، پیام های رمزگذاری شده شما خصوصی باقی می مانند و هیچ کس دیگر نمی تواند آنها را بخواند. نه واتساپ ، نه فیس بوک و نه هر کس دیگری. “

با این حال ، به گفته توسعه دهنده Gregorio Zanon ، این موضوع کاملاً صحیح نیست. این واقعیت که واتساپ از رمزگذاری نهایی بی انتها استفاده می کند به معنای خصوصی بودن تمام پیام ها نیست. در یک سیستم عامل مانند iOS 8 و بالاتر ، برنامه ها می توانند به فایلهای موجود در “shared container” دسترسی پیدا کنند.

هر دو برنامه Facebook و WhatsApp از یک shared container مشترک در دستگاه ها استفاده می کنند. و در حالی که چت ها هنگام ارسال رمزگذاری می شوند ، لزوماً در دستگاه مبدا رمزگذاری نمی شوند. این بدان معناست که برنامه Facebook می تواند به طور بالقوه اطلاعات برنامه واتساپ را کپی کند.

برای روشن شدن ، هیچ مدرکی مبنی بر استفاده فیس بوک از shared container برای مشاهده پیام های خصوصی واتس اپ وجود ندارد. اما توانایی بالقوه برای انجام آنها وجود دارد. حتی با رمزگذاری نهایی تا انتها ، پیامهای شما ممکن است از دید همه فیس بوک خصوصی نباشند.

keleis andre

برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا