با تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ که جدیدا به گوشی های هوشمند این برند محبوب اضافه شده دیگر نباید نگران بدافزارها و هک گوشی خود باشید. برخی از این تنظیمات به صورت پیش فرض فعال هستند؛ اما چند گزینه ی کلیدی دیگر وجود دارند که شما باید خودتان آن ها را تنظیم نمایید.  در این مقاله با هفت مورد از بهترین راه های حفظ امنیت گوشی های سامسونگ آشنا خواهید شد.

1.مجوز دادن به برنامه ها در گوشی های سامسونگ

یک واقعیت بسیار ملموس که معمولا در گوشی های اندروید با آن مواجه هستید برنامه هایی هستند که شما روی این گوشی ها نصب می کنید و به آن ها مجوز های دسترسی مختلف می دهید. برخلاف تمامی شایعات موجود، برنامه های اندروید هرگز به صورت خود به خود قادر به دسترسی به داده های تلفن شما نیستند. مگر اینکه صریحا پرمیشن های خاصی را برای آن ها فعال کنید. برای اینکه این تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ را بازبینی کنید کافی است بعد از ورود به تنظیمات گوشی گزینه ی مدیریت برنامه ها را انتخاب نمایید. سپس تمامی دسترسی هایی که به اپلیکیشن های نصب داده اید را بازبینی کنید. لازم است که هر از گاهی این گزینه را چک کنید؛ چرا که از اندروید ده به بعد چند گزینه ی امنیتی و مهم در خصوص دسترسی دادن به برنامه ها اضافه شده اند.

7 تا از مهمترین تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ

7 تا از مهمترین تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ

2.تاثیر تنظیمات گوگل پلی بر تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ

زمانی که صحبت از نصب برنامه بر روی گوشی های سامسونگ به میان می آید گوگل پلی به عنوان بهترین منبع دریافت اپ های اندروید معرفی می شود. اما در مقابل بایستی تنظیمات امنیتی گوگل پلی را نیز چک کرد تا از ایمن بودن برنامه های دانلود شده مطمئن بود. برای بالا بردن امنیت گوگل پلی فقط کافی است گزینه Security در تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ خود را باز کنید. سپس گزینه ای با عنوان “Google Play Protect” را پیدا کنید. سپس روی آیکون چرخ دنده در گوشه سمت راست ضربه بزنید و مطمئن شوید که تمامی گزینه های موجود در آن فعال هستند. به صفحه ی اصلی Google Play Protect برگردید و صفحه را رفرش کنید در بالای صفحه بروز رسانی وضعیت تان را می بینید که نشان از فعال بودن این برنامه دارد.

هک کردن شماره موبایل چگونه ممکن است ؟
بخوانید:

3.صفحه قفل تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ

گوشی های اندرویدی سامسونگ به صورت پیش فرض اعلان ها و پیام های دریافتی شما را در بالای صفحه نشان می دهند. این بدان معنی است که حتی اگر گوشی شما قفل باشد اطرافیان شما می توانند محتوای ایمیل و پیام های دریافتی شما را مشاهده نمایند. اگر نمی خواهید اعلان پیام ها و ایمیل های شما مشاهده شود با رفتن به منوی تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ و انتخاب گزینه ی اعلانات را انتخاب نمایید. سپس گزینه ی نمایش تمام اعلانات را غیر فعال کنید و گزینه ی نمایش اعلانات فقط در زمان باز شدن صفحه را فعال نمایید. تنظیمات مربوط به این گزینه در نسخه های جدید گوشی های اندروید سامسونگ در قسمت Lock Screen وجود دارند. بعد از انجام این تنظیمات مشاهده خواهید کرد که هیچ گونه پیامی در هنگام قفل بودن صفحه ی گوشی تان نمایش داده نخواهد شد.

تنظیمات گوگل پلی

4. احراز هویت دو مرحله ای

تمامی برنامه های شما و اکانت هایی که روی گوشی خود دارید را می توانید با استفاده از تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ قفل کنید. یعنی برنامه ها با تایید دو مرحله ای شما باز شوند. بهترین کار این است که اگر صفحه ی خود را با اثر انگشت قفل کرده اید این برنامه ها را نیز با استفاده از این روش قفل نمایید. برای این کار کافی است که به تنظیمات برنامه ای که در نظر دارید مراجعه کنید و سپس با انتخاب گزینه ی Privacy یا secyrity و فعال کردن گزینه ی 2-Step Verification روشی که می خواهید برنامه ی شما قفل شود را انتخاب نمایید. همانطور که می دانید در ابتدا برای راه اندازی گوشی خود بایستی اکانت جیمیل را برای آن فعال کنید. به همین دلیل فردی که قصد هک کردن گوشی شما را داشته باشد از طریق حساب Gmail شما می تواند به گوشی تان نفوذ کند و تمامی اطلاعاتتان را در اختیار بگیرد.  برای فعال کردن تایید دو مرحله ای اکانت گوگل خود کافی است وارد حساب جیمیل تان شوید سپس در قسمت مدیریت حساب گوگل گزینه ی امنیت یا Security را پیدا کنید. سپس گزینه ی تایید دو مرحله را فعال نمایید.

فضای مجازی و آسیب های اجتماعی بر فرزندان SPY24
بخوانید:

احراز هویت دو مرحله ای

5.Sumsung pass را در تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ فعال کنید

سامسونگ Pass فقط با اینترنت سامسونگ و برنامه های خاص کار می کند. اسکنر عنبیه چشم به تازگی روی جدیدترین گوشی های سامسونگ برای بالا بردن تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ در نظر گرفته شده است. Sumsung Pass تمامی اطلاعات بیومتریک و امنیتی تان را به شما یادآوری می کند. از قسمت تنظیمات گوشی تان روی امنیت و بیومتریک ضربه بزنید. سپس Sumsung Pass  را انتخاب نمایید و روی Agree ضربه بزنید. با اطلاعات حساب سامسونگ خود وارد شوید. دوباره روی Agree ضربه بزنید و گزینه ی Next  را انتخاب کنید. nبرای افزودن صفحه قفل نیاز است که اثر انگشت خود را اضافه نمایید. بعد از فعال کردن Sumsung Pass اگر وارد حساب سامسونگ و یا یک اکانت دیگر روی گوشی تان شوید، Sumsung Pass از شما می پرسد که آیا اطلاعات تان را ذخیره کند. اگر روی بله ضربه بزنید بعد از آن دیگر نیازی به وارد کردن رمز و پسورد ندارید و تنها با اثر انگشت خود می توانید وارد شوید.

تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ

6.نصب و استفاده از پوشه ی امن

اگر می خواهید اطلاعات شخصی شما در بالاترین سطح امنیت حفظ شوند آن ها را درون پوشه ی امن قرار دهید. از منوی تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ روی گزینه ی Biometrics and Security  ضربه بزنید. در میان گزینه ها، گزینه ی Secure Folder را انتخاب نمایید. در صورت لزوم می توانید مشخصات پوشه امن خود را انتخاب نمایید. بعد از آن وارد حساب سامسونگ خود شوید و قفلی را برای پوشه امن تان انتخاب نمایید. پس از تنظیم قفل پوشه امن شما ایجاد می شود. بعد از ورود به پوشه امن برای قرار دادن فایل و یا برنامه ی مورد نظرتان کافی است که روی گزینه ی Add Files یا Add Apps ضربه بزنید و آن را درون پوشه امن خود قرار دهید. این پوشه امن برای ذخیره سازی عکس و فیلم های شخصی شما بسیار کاربردی است. همچنین می توانید اپلیکیشن های شخصی خود مانند تلگرام، واتساپ و اینستاگرام را درون پوشه امن قرار دهید تا امنیت برنامه ها دو چندان شود.  برای شخصی سازی تنظیمات پوشه امن کافی است پس از ورود به آن روی علامت سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید تا به تنظیمات حریم خصوصی پوشه دسترسی داشته باشید.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان UNHCR -دوم
بخوانید:

نصب و استفاده از پوشه ی امن

7.استفاده از گزینه ی دستگاه من را پیدا کن

در هر مکانی که گوشی خود را فراموش کرده باشید و یا آن را از شما دزدیده باشند، همیشه به یاد  داشته باشید که سامسونگ مکانیسم خاص خود را برای دسترسی از راه دور به گوشی تان دارد. در تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ گزینه ای برای کنترل کردن و دسترسی به گوشی از راه دور وجود دارد. این مکانیسم بیشتر ترکیبی از امنیت و شبکه است که با استفاده از آن می توانید قفل کردن گوشی، زنگ زدن، پاک کردن اطلاعات از راه دور را کنترل نمایید. گزینه ی Android Find My Device باید به صورت پیش فرض فعال شود. با رفتن به قسمت تنظیمات امنیتی گوشی سامسونگ و انتخاب گزینه Security  می توانید چک کنید که گزینه Find My Device فعال باشد. بعد از اینکه از فعال بودن این گزینه مطمئن بودید، هر زمانی که گوشی خود را گم کردید کافی است از طریق مرور گر هر دستگاهی که در دسترس تان بود به وب سایت android.com/find مراجعه نمایید. با وارد شدن به حساب گوگل خود می توانید به گوشی تان دسترسی داشته باشید.

گزینه ی دستگاه من را پیدا کن

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور