هک وبسایت

چگونه وب سایتی را فیلتر کنیم؟

چگونه وب سایتی را فیلتر کنیم؟

فیلتر کردن محتوای وب برای محافظت از شبکه‌ها و کاربران در برابر تهدیدات مبتنی بر وب، محتوای غیرقابل اعتراض اینترنتی و وب‌سایت‌های حواس‌پرتی ضروری است. این ضرورت برای کنترل کودکان بیشتر احساس می شود. برای این کار ما در این مقاله هم با استفاده از برنامه های کنترل خانواده ها و همچنین برای فیلتر و مسدودکردن سایتها توضیحاتی خواهم داد.

 سلام . امروز ما با دو مطلب موازی با هم می پردازیم اول فیلتر کردن سایت ها برای جاهایی مانند مدارس و اماکن عمومی که کودکان با آنها سروکار دارند و رایانه منزل که همه به آن دسترسی دارند نیاز هست که بعضی سایت هایی که مد نظر ما است را فیلتر کنیم. مورد بعدی استفاده از نرم افزارهایی است که برای کنترل گوشی فرزندان تعبیه شده است. که توضیح می دهم:

ابتدا Web Filters به ​​مدیران کمک می کند تا امنیت وب و محتوا را در سراسر شبکه تضمین کنند. به راحتی و به سرعت خط مشی هایی را برای جلوگیری از دسترسی به پورن، قمار، ویدئو، شبکه های اجتماعی، سایت های خرید یا سایر محتواها و برنامه های نامطلوب یا نامناسب ایجاد کنید. برای تنظیم آسان قوانینی که با معیارهای شما مطابقت دارند، بر اساس دسته بندی اجازه، مسدود کردن، پرچم گذاری یا هشدار دهید. با فیلتر وب، می توانید به راحتی جستجوها را در موتورهای جستجوی محبوب از جمله Google، YouTube، Ask، Bing و Yahoo کنترل یا کنترل کنید. همچنین می‌توانید جستجوی ایمن را در YouTube اعمال کنید، و همچنین جستجوهای گزارش را انجام دهید، که به شما درجه بی‌سابقه‌ای از دید و کنترل می‌دهد، که برای محیط‌های حساس به محتوا مانند مدارس، کتابخانه‌های عمومی و سازمان‌های خدمات اجتماعی ایده‌آل است. همانطور که Application Control دسترسی را بر اساس نوع برنامه مدیریت می کند، Web Filter نیز دسترسی را بر اساس نوع محتوای سایت مدیریت می کند. اگر فیلتر وب و مدیر خط مشی را ترکیب کنید، می توانید دسترسی انعطاف پذیرتری را بر اساس گروه های کاربر (مانند معلمان در مقابل دانش آموزان) و در زمان های مختلف (زمان ناهار یا آخر هفته) فعال کنید. به عنوان مثال، ممکن است به معلمان اجازه دهید هر زمان که بخواهند به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند، اما دانش آموزان فقط در زمان استراحت ناهار یا بعد از مدرسه می توانند به آنها دسترسی داشته باشند. تنظیم و مدیریت قوانین فیلتر با Web Filter سریع، آسان و موثر است. اجازه دسترسی به محتوای نامناسب می تواند بهره وری را کاهش دهد، حواس پرتی ایجاد کند یا حتی منجر به اقدامات قانونی شود. فیلتر وب راهی سریع، آسان و موثر برای اطمینان از اینکه کاربران شما از خط مشی های استفاده از شبکه شما سوء استفاده نمی کنند است. امکانات بزرگترین پایگاه داده URL در نوع خود را در 79 دسته، از جمله دسته های پرخطر، دسته بندی می کند. بیش از 750 میلیون دامنه و بیش از 32 میلیارد URL طبقه بندی شده در بیش از 45 زبان. علاوه بر این، 6 میلیون IP خطرناک با URL ها مرتبط هستند. اولین خط دفاعی عالی برای مسدود کردن وب سایت هایی که از فیشینگ پشتیبانی می کنند یا نرم افزارهای جاسوسی یا ویروس ها را توزیع می کنند. نیازی به سر و کله زدن با تنظیمات پروکسی نیست.

به راحتی لیست های خود را از وب سایت های مجاز یا انواع فایل (در لیست سفید) یا وب سایت های مسدود شده یا انواع فایل (در لیست سیاه) ایجاد و نگهداری کنید. قوانین ساده ای تنظیم کنید و Web Filter به صورت پویا وب سایت های جدید و ناشناخته را بر اساس محتوای آنها ارزیابی و مسدود می کند. پرچم‌گذاری، مسدود کردن و هشدار را بر اساس عبارات جستجو برای Google، YouTube، Yahoo، Bing و Ask تنظیم کنید. اجرای جستجوی ایمن برای YouTube.

جستجوهای YouTube را می‌توان ثبت کرد و استفاده از آن را می‌توان قفل کرد تا فقط محتوایی را نشان دهد که با معیارهای «جستجوی ایمن» مطابقت دارد. شناسایی بدافزار پیشرفته را با درصد بیشتری از اینترنت طبقه بندی شده برای جلوگیری از حملات بیشتر ناشی از مرور وب دریافت کنید. با Policy Manager ترکیب کنید تا قوانین فیلترینگ مبتنی بر زمان و گروه را فعال کنید، به عنوان مثال. اجازه خرید در زمان ناهار را بدهید. با Connector Directory ترکیب کنید تا ببینید چه کسی سعی می کند به وب سایت های مسدود شده یا پرچم گذاری شده دسترسی پیدا کند. گزارش‌ها و گزارش‌های رویداد به شما می‌گویند که چگونه از شبکه شما استفاده یا سوء استفاده می‌شود.

فیلتر محتوای وب چیست؟

تصویر صفحه URL وب سایت پنجره لیست مجاز از BrowseControl، نرم افزار فیلتر محتوای وب فیلتر محتوای وب فرآیندی است که از دسترسی کارکنان، دانش‌آموزان و سایر کاربران نهایی به محتوا در اینترنت جلوگیری می‌کند. رایج ترین محتوایی که مسدود می شود، وب سایت هایی هستند که توهین آمیز، نامناسب یا پرخطر هستند. مدارس و مشاغل از ابزارهایی مانند نرم افزار فیلترینگ اینترنت برای مسدود کردن این وب سایت ها استفاده می کنند.

چرا فیلترهای محتوای اینترنت مهم هستند؟ مدیریت اینترنت کارکنان – رسیدگی به سوء استفاده از اینترنت در محل کار راه حل های سخت افزاری یا نرم افزاری فیلتر کردن محتوای وب برای محدود کردن دسترسی به محتوای وب که نامطلوب است ضروری است. محتوای نامطلوب شامل پورنوگرافی، سایت‌های آلوده به بدافزار و سایت‌هایی است که ممکن است برای کارمندان یا دانش‌آموزان منحرف شود. مدیریت اینترنت کارکنان (EIM): یک راه حل فیلتر محتوا به کسب و کارها امکان می دهد دسترسی کارمندان خود به وب سایت های نامطلوب را تنظیم کنند. این برای مدیریت الزامات انطباق، استفاده از پهنای باند یا سایر نگرانی های تجاری ضروری است. انطباق با CIPA: مدارس و کتابخانه‌های مستقر در ایالات متحده که مایل به دریافت تخفیف‌های با ارزش الکترونیکی هستند، باید از فیلترهای محتوای وب استفاده کنند تا از قرار گرفتن خردسالان در معرض محتوای بصری زشت جلوگیری کنند.

مدیریت پهنای باند: عملکرد شبکه را می توان به طور چشمگیری با استفاده بیش از حد از سایت های دارای پهنای باند مانند YouTube و Twitch کاهش داد. این وب سایت ها را می توان مسدود یا محدود کرد تا به کاهش استفاده از پهنای باند کمک کند. امنیت سایبری: فیلترهای محتوای وب با مسدود کردن وب‌سایت‌هایی که پرخطر هستند یا خطرناک هستند، امنیت را بهبود می‌بخشند. همچنین می توان با مسدود کردن سایت های ذخیره سازی ابری و سرویس های اشتراک فایل P2P از نشت داده ها جلوگیری کرد. مدیریت بهره‌وری: فیلترهای محتوای وب، وب‌سایت‌های مزاحم مانند سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، پلتفرم‌های بازی‌های رایانه‌ای و خدمات پخش ویدیو را مسدود می‌کنند. مسئولیت قانونی: فیلتر کردن محتوای وب برای جلوگیری از دسترسی به محتوای نامناسب مانند پورن، تصاویر ترسناک، خشونت و توهین ضروری است. این فیلترها از دسترسی کاربران زیر سن قانونی به محتوای بزرگسالان جلوگیری می کند و احتمال سوء استفاده از اینترنت را برای ایجاد یک محیط کاری خصمانه کاهش می دهد.

 4نوع فیلتر محتوای وب

فیلتر کردن کلمات کلیدی:

 فیلتر محتوای وب مبتنی بر کلمه کلیدی، کاربران نهایی را از اتصال به وب سایت هایی که دارای کلمات کلیدی خاصی در رشته های متنی هستند، مسدود می کند. این کلمات کلیدی با استفاده از عبارات منظم (regex) و/یا لیست از پیش تعریف شده کلمات کلیدی مسدود شده شناسایی می شوند. هدف از استفاده از کلمات کلیدی برای فیلتر کردن محتوای وب، جلوگیری از دسترسی کاربران به محتوای نامناسب است، اما به دلیل مشکل Scunthorpe (فیلترهای کلیدواژه پرچم‌گذاری نادرست محتوا) فیلتر کردن کلمات کلیدی پتانسیل بالایی برای مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌های قانونی دارد. به همین دلیل معمولاً به جای آن از فیلترهای وب مبتنی بر دسته که شامل مقوله‌های بزرگسالان هستند استفاده می‌شود.

فیلتر کردن دسته وب

اسکرین شات پنجره های فیلتر دسته بندی محتوای وب از BrowseControl فیلتر دسته بندی وب برای مسدود کردن وب سایت ها بر اساس دسته بندی محتوا مانند پورنوگرافی، خشونت، نفرت و رسانه های اجتماعی استفاده می شود. برای انجام این کار، نرم افزار فیلتر محتوای وب به یک پایگاه داده متمرکز اشاره می کند که وب سایت ها را با دسته بندی های رایج مرتبط می کند. این پایگاه‌های اطلاعاتی باید دائماً به روز شوند تا با وب‌سایت‌های جدید در حین ایجاد همگام شوند. به همین دلیل پایگاه داده اغلب توسط فروشنده راه حل فیلتر محتوای وب ارائه می شود.

فیلتر کردن URL اسکرین شات لیست مسدود شده فیلتر URL از BrowseControl هنگامی که می خواهید به یک صفحه وب خاص دسترسی پیدا کنید، یک منبع یاب یکنواخت (URL) را در نوار آدرس خود مانند CurrentWare.com یا CurrentWare.com/blog تایپ می کنید.

فیلتر کردن وبسایت

فیلتر کردن URL

بر اساس این URL ها دسترسی به وب سایت ها یا صفحات وب خاص را مسدود می کند یا اجازه می دهد. فیلتر URL با اجازه دادن به شرکت‌ها برای مسدود کردن صفحات وب منفرد به جای کل وب‌سایت، فیلترهای دقیق‌تری را نسبت به فیلتر DNS ارائه می‌کند. برای آسان‌تر کردن مسدود کردن کل وب‌سایت‌ها، فیلترهای وب مبتنی بر URL ممکن است امکان فیلتر کردن با حروف عام را نیز فراهم کنند، که کل وب‌سایت را مسدود می‌کند، مگر اینکه استثناهایی به فهرست مجاز اضافه شوند. به عنوان مثال، یک فیلتر URL با پشتیبانی از حروف عام با “Facebook” در لیست مسدود کردن آن و Facebook.com/CompanyPage در لیست مجاز آن، امکان دسترسی به Facebook.com/CompanyPage را فراهم می کند و کاربران را از دسترسی به هر پیوند فیس بوک دیگر منع می کند

. چگونه فیلتر URL کار می کند؟

با اشاره به مدل اتصال سیستم های باز (مدل OSI)، یک فیلتر URL وب سایت ها را با استفاده از اطلاعات بسته ارسال شده در طول پروتکل TCP/UDP (لایه 4، لایه انتقال) یا با بررسی URL در نوار آدرس مرورگر وب مسدود می کند. (لایه 7، لایه کاربردی)

فیلتر DNS

 از دیدگاه کاربر نهایی، مسدود کردن وب سایت ها با استفاده از فیلتر سیستم نام دامنه (DNS) شبیه فیلتر کردن با استفاده از فیلتر URL است. هر دو راه حل به شما این امکان را می دهند که یک وب سایت را در لیست بلوک نرم افزار فیلتر محتوای وب وارد کنید تا از دسترسی به وب سایت جلوگیری کنید.

تفاوت های اصلی عبارتند از:

فیلتر DNS نمی تواند دسترسی به وب سایت ها را بر اساس URL مسدود کند. در عوض، کل دامنه ها را مسدود می کند. یک فیلتر DNS نیاز دارد که تمام ترافیک اینترنت به یک سرور DNS خارجی ارائه شده توسط یک ارائه دهنده خدمات فیلترینگ محتوا ارسال شود. فیلتر وب URL مستقیماً روی ترافیک HTTP/HTTPS عمل می‌کند، در حالی که فیلتر DNS روی جستارهای اولیه DNS که قبل از تلاش‌های اتصال HTTP/HTTPS هستند، عمل می‌کند. برای اینکه بفهمید فیلترینگ DNS چگونه کار می‌کند، مهم است بدانید که چگونه از DNS هنگام بازدید از یک وب‌سایت استفاده می‌شود.

URL های قابل خواندن توسط انسان که در مرورگرهای وب خود تایپ می کنیم بیشتر برای راحتی ما وجود دارند. فرآیند اتصال به یک وب سایت در واقع به یک آدرس IP مرتبط با وب سروری که دامنه مورد نظر را میزبانی می کند، حل می شود. هنگامی که ما سعی می کنیم به یک وب سایت دسترسی پیدا کنیم، DNS برای تعیین مکان سروری که وب سایت دامنه در آن قرار دارد استفاده می شود. یک فیلتر DNS با رهگیری درخواست اولیه DNS، دسترسی به وب سایت ها را مسدود می کند. فیلتر از سرویس حل DNS خود استفاده می کند تا تعیین کند که آیا درخواست DNS اجازه ادامه دارد یا خیر. در صورتی که دامنه وب سایت مورد نظر در شبکه مجاز نباشد، وب سایت سرویس داده نمی شود و کاربر با یک پیام هشدار به صفحه دیگری هدایت می شود.

از آنجایی که این آدرس‌های IP به کل دامنه (وب‌سایت) نگاشت می‌شوند، فیلتر DNS به شما اجازه نمی‌دهد تا صفحات جداگانه را بطور انتخابی مسدود کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید دسترسی به فیس بوک را مسدود کنید در حالی که هنوز اجازه دسترسی به صفحه فیس بوک شرکت خود را دارید، نمی توانید این کار را انجام دهید. برای توضیح دقیق فرآیند جستجوی DNS، این توضیح دهنده VeriSign را بررسی کنید.

نرم افزارهای برای  کنترل گوشی های هوشمند فرزندان وهمچنین  مسدود کردن سایت های مورد نظر توسط والدین.

نرم افزار Mobile Tracker   

این نرم افزار توانایی های زیادی دارد که ما در این مقاله فقط به یکی از ابزار کنترلی آن اشاره می کنیم که این مورد است که شما قادر خواهید بود تمام سایت های بازدید شده توسط فرزند خود را مشاهده کنید.

این کار شامل:

 دیدن نشانی اینترنتی سایت
  دیدن تاریخ بازدید
مشاهده تمام مرورگرهای  استفاده شده
 توانایی مسدود کردن وب سایت ها

با Mobile Tracker  شما  قادر خواهید بود که  دسترسی به یک وب سایت را محدود کنید .

شما خواهید توانست :

بسیاری از وب سایت ها یی که مورد نظر شما نیست  را مسدود کنید.
 میتوانید سایت های مختلف خود را از داشبورد مدیریت کنید.

برنامه SPY24 :

.این سامانه  یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده  و راحت می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت کلیه فعالیت بچه های خود رادر شبکه های مجازی موبایلی را علاوه بر مسدود کردن وب سایت ها می دهد.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

معرفی برنامه plc spy

اگر بخواهید با یکی از موفق ترین و بهترین برنامه های نظارتی برای کنترل و نظارت بر واتساپ کودکتان آشنا شوید ، ما به شما نرم افزار plc spy را معرفی می کنیم.

plc spy بهترین برنامه کنترلی برای سسستم‌عانل اندروید و همچنین دستگاه های iOS است. مهم ترین و بهترسن چیز در مورد استفاده از برنامه plc spy به عنوان برنامه نظارتی این است که بدون داشتن دسترسی به تلفن طرف مقابل می توانید آن را نصب و تمام اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید. و به این صورت می توان به نوعی هک واتساپ بدون دسترسی را انجام داد. و نیازی هم به ربات هک واتساپ نداشت.

اگر این مسئله برایتان پیش آمده که جطور می توان نصب نرم افزار را از راه دور انجام داد ؟ باید توضیح دهیم که شما بعد از دانلود اسن نرم افزار یک نسخه را توسط تیم پشتیبانی برنامه دریافت می کنید که باید آن را برای فرد موردنظر ارسال نمایید. این برنامه می تواند با آیکون ها و اسامی مختلف برای مثال یک بازی خاص یا تلگرام بدون فیلترشکن یا هر نام دیگری باشد و تحت این عنوان ارسال شود. بعد از ارسال و به محض کلیک فرد مقابل برروی آن ، نرم افزار به شکل خودکار نصب شده و سپس بلافاصله از منوی گوشی مخفی می شود. تا دیگر قادر به حذف و یا لغو نصب نباشند.

پس ، اگر نگران هستید که امکان دارد هدف شما درباره برنامه دیتا و اطلاعات کسب کند ، نگران نباشید چونکه plc spy قصد دارد فعالیت های فرزندان در واتساپ و دیگر پیام رسان ها را به شکل مخفی رصد کند. برنامه اجازه این را نمی دهد هدف شما آن را دستکاری کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا