امنیت سایبری (Cyber Security)اینستاگرام ترفند جالببرنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

کنترل فالوور اینستاگرام

آموزش مدیریت فالوورهای اینستاگرام

یکی از مهمترین کارهایی که پس از ثبت نام در اینستاگرام باید انجام دهید، مدیریت فالوورهای حساب کاربری است. در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی در مورد مدیریت فالوور اینستاگرام در خدمت شما عزیزان قرار دهیم.

وقت آن رسیده است که اصطلاح فالوور و نحوه مدیریت آنها را یاد بگیریم. به اصطلاح فالوورها کسانی هستند که در واقع اکانت شما را دنبال می کنند. اگر شخصی اکانت شما را فالو کند، به لیست فالوورهای اکانت اینستاگرام شما اضافه می شود و در این صورت می تواند پست های شما را مشاهده کند و کامنت ها یا نظرات شما را در زیر آن ارسال کند. بدون شک پس از ساخت اکانت اینستاگرام می خواهید دوستان خود را در جریان آن قرار داده و به لیست فالوورهای خود اضافه کنید.

از طرف دیگر افرادی که فالو می کنید در لیست فالوورهای شما نمایش داده می شوند. بنابراین فالوورها افرادی هستند که شما سعی دارید حساب کاربری آنها را دنبال کنید. پس از ثبت نام و شروع استفاده از اینستاگرام، ابتدا باید فالوورهای اینستاگرام خود را مدیریت کنید. اما چگونه می توان این کار را انجام داد؟ پس از ثبت نام و ایجاد اکانت اینستاگرام و افزودن آن به لیست فالوور چگونه دوستان خود را از این موضوع مطلع می کنید؟

 

مدیریت فالوورهای اینستاگرام

چگونه افرادی را که می شناسیم در اینستاگرام پیدا کنیم؟

پس از ایجاد اکانت اینستاگرام، می توانید پروفایل افرادی که شماره آنها در لیست مخاطبین دستگاه شما ثبت شده است را مشاهده کرده و برای آنها درخواست فالو کنید. از این طریق به آنها اطلاع داده می شود که شما به اینستاگرام پیوسته اید و شما را فالو می کنند. همچنین، اگر حساب فیسبوک خود را با اینستاگرام همگام کنید، می توانید پروفایل تمام دوستان فیس بوک خود را مشاهده کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید.

برای دسترسی به این بخش و مشاهده پروفایل دوستان و آشنایان خود در نسخه اندروید اپلیکیشن اینستاگرام، روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. حالا گزینه Find Friends را انتخاب کنید. در این صورت می توانید از گزینه فیس بوک برای ارتباط با دوستان فیس بوک خود استفاده کنید و گزینه People به شما این امکان را می دهد تا با پروفایل افراد موجود در لیست مخاطبین دستگاه خود آشنا شوید

b7e04021 14a0 440b 9d65 03c86e8af1f5

هنگامی که به پروفایل هر یک از دوستان یا آشنایان خود مراجعه می کنید، کافی است روی گزینه Follow ضربه بزنید. در این صورت درخواست فالو برای شخص مورد نظر ارسال می شود و از عضویت شما در اینستاگرام مطلع می شود. البته اگر شما را هم بشناسد فورا اکانت شما را فالو می کند. این اقدام و پیگیری شخصی که برای شما درخواست پیگیری ارسال کرده است، پیگیری نامیده می شود.

همین امر در مورد دستگاه های اندرویدی، برای آیفون های اپل و آی پدها نیز صدق می کند. تفاوت این است که در این محصولات به جای نماد سه نقطه، باید نماد خورشید مانند را از گوشه سمت راست صفحه دستگاه انتخاب کنید و گزینه Find People to Follow را انتخاب کنید. مراحل بعدی کاملا شبیه حالت قبلی بوده و مربوط به دستگاه های اندرویدی خواهد بود.

چگونه موضوعات و پروفایل‌های مورد علاقه خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

با استفاده از قسمت جستجوی ارائه شده در اپلیکیشن اینستاگرام می توانید موضوعات مورد علاقه خود را جستجو کنید. برای انجام این کار، روی نماد ذره بین در بالای رابط برنامه اینستاگرام ضربه بزنید. در این قسمت می توانید عبارات مورد نظر خود را وارد کرده و سپس به لیست پست های مربوط به آن موضوع برسید.

چگونه همگام‌سازی لیست مخاطبین اکانت خود را غیر فعال کنیم؟

برای انجام این کار، نماد سه نقطه را در دستگاه های اندرویدی یا نماد خورشید را در دستگاه های iOS در گوشه سمت راست بالای صفحه انتخاب کنید. گزینه Contacts را انتخاب کنید. دوباره روی نماد سه نقطه یا خورشید در صفحه جدید ضربه بزنید و در نهایت گزینه Disconnect را انتخاب کنید. با این کار همگام سازی لیست مخاطبین یا شخص مورد نظر شما با اکانت اینستاگرام شما غیرفعال می شود.

تفاوت بین پروفایل های عمومی و خصوصی چیست و چگونه پروفایل خود را خصوصی می کنید؟

پس از ثبت نام در اینستاگرام و ایجاد حساب کاربری، می توانید حساب خود را عمومی یا خصوصی کنید. وقتی حساب شما عمومی است، پست‌های شما در جستجوی کاربران نشان داده می‌شود و هر کسی (حتی اگر دنبال‌کننده شما نباشد) می‌تواند در زیر پست‌های شما نظر بدهد و نظر ارسال کند. از طرف دیگر، اگر حساب کاربری شما خصوصی باشد، تنها افرادی که در لیست فالوورهای شما هستند قادر به انجام این کار خواهند بود. برای سفارشی سازی پروفایل یا اکانت اینستاگرام خود، به قسمت پروفایل ارائه شده با نماد عروسک در زیر منوی اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه کنید. اکنون در آیفون و ویندوزفون، نماد خورشید را در گوشه سمت راست بالای صفحه انتخاب کنید. در دستگاه های اندرویدی باید روی نماد سه نقطه در همان قسمت ضربه بزنید. اکنون فقط باید گزینه Private Account را فعال کنید تا پروفایل یا حساب خود را خصوصی کنید.

11 1

چگونه درخواست فالو دریافت می‌کنیم؟

هر کسی می‌تواند با مشاهده پروفایل یا حساب کاربری شما، درخواست دنبال کردن را برای شما ارسال کند. اگر زیر پست های افراد نظر بگذارید، قطعا کاربران بیشتری از پروفایل شما بازدید می کنند و درخواست فالو می کنند. به عبارت دیگر، هر چه در اینستاگرام بیشتر فعال باشید، فالوورهای بیشتری خواهید داشت. زمانی که درخواست فالو کردن اکانت اینستاگرام خود را دریافت کردید از طریق نوتیفیکیشن به شما اطلاع داده می شود. این نوتیفیکیشن را در محیط اپلیکیشن اینستاگرام نیز مشاهده خواهید کرد. اگر اکانت شما در حالت عمومی باشد، هر کسی می‌تواند شما را فالو کند، اما اگر اکانت شما Private باشد، سایر افراد فقط می‌توانند درخواست فالو ارسال کنند و این افراد تنها با تایید شما به لیست اضافه می‌شوند. فالوورها اضافه خواهند شد.

چگونه با درخواست فالو کردن افراد موافقت یا مخالفت کنیم؟

زمانی که یک کاربر اینستاگرام برای اکانت شما درخواست فالو ارسال می کند، در قسمت Activity اپلیکیشن اینستاگرام، نوتیفیکیشنی ارائه می شود که با نماد قلب نمایش داده می شود. می توانید با مراجعه به این قسمت و انتخاب تیک سبز، درخواست فالوور شخص را بپذیرید و یا با انتخاب ضربدر قرمز این درخواست را رد کنید.

چگونه یک کاربر را آنفالو کنیم؟

قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که هدف از فالو کردن یک کاربر این است که در واقع پروفایل او را دنبال نکنید. تصور کنید که فردی را دنبال می کنید و به دلایلی می خواهید او را آنفالو کنید. به این می گویند قلدری و در اینستاگرام قابل انجام است. برای دنبال کردن کاربر در اینستاگرام، کافی است به پروفایل یا حساب کاربری او نگاه کنید. در این صورت اگر فرد مورد نظر در حال حاضر در لیست فالوورهای شما باشد، در بالای پروفایل او گزینه Unfollow را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا