برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

آیا هک واتس آپ با سیم کارت امکان دارد؟

آیا هک واتس آپ با سیم کارت امکان دارد؟

تا به حال مطالب زیادی درباره نکات و ترفندها و روش‌ های مختلف هک کردن واتس اپ خوانده‌ اید. اگر می ‌خواهید در عرض دو دقیقه، کنترل واتس آپ کسی را به دست بگیرید. احتمالا می‌دانید که سیستم عامل گوشی شما باید به‌ طور مرتب به‌روز رسانی شود تا بتواند در برابر آسیب ‌پذیری‌ های امنیتی، مقاومت کند، اما بد نیست بدانید که سیم کارت شما هم می ‌تواند آسیب ‌پذیر باشد. در این مقاله روش ‌هایی را به شما نشان خواهیم داد که هکرها می ‌توانند به‌ وسیله آن‌ ها، هک کردن سیم کارت را انجام دهند؛ راهنمایی ‌ها را دنبال کرده تا بتوانید سیم کارت خود را ایمن نگه دارید. آیا هک واتس آپ با سیم کارت امکان دارد؟

هک واتساپ از طریق سیم کارت چگونه انجام میشود؟

محققان امنیتی  AdaptiveMobile Security در سپتامبر ۲۰۱۹ اعلام کردند که موفق به کشف آسیب ‌پذیری جدیدی با نام سیم جکرSimjacker  شده‌ اند؛ این حمله پیچیده، سیم کارت را هدف قرار می‌ دهد و این کار هم با ارسال یک کد جاسوسی از طریق پیام کوتاه به گوشی هدف انجام می‌ شود. در صورتی‌ که پیام توسط کاربر هدف باز شود، هکرها می ‌توانند به پیام‌ ها، تماس ‌ها و حتی موقعیت مکانی کاربر دسترسی پیدا کنند. حالا هکر می‌تواند همانند روش تعویض سیم کارت، به تمامی ارتباطات شما دسترسی داشته باشد. آنها  حتی می‌ توانند کد ‌های احراز هویت دو مرحله ‌ای شما را نیز دریافت کنند و از این طریق، حساب‌ های کاربری شما در شبکه‌ های اجتماعی (که یکی از آنها واتس آپ است)، آدرس ‌های ایمیل، حساب ‌های بانکی و … را هک کنند.

این تهدید امنیتی با استفاده از نرم‌افزار S@T Browser که یک بخش از ابزار برنامه سیم کارت (STK) به‌ حساب می‌آید و اپراتور های زیادی هم از آن در سیم ‌کارت‌ ها استفاده کرده‌ اند، انجام می ‌شود. در حقیقت یک مرورگر اصلی برای وب بوده که اجازه می‌ دهد ارائه‌ دهندگان خدمات با برنامه‌ های وب همانند ایمیل تعامل داشته باشند.

 

هک واتس آپ

این که از راه دور و فقط با شماره تلفن بخواهید این کار را انجام دهید به نظر سخت و پیچیده و تا حدودی نشدنی است. البته این موضوع را در نظر بگیرید که هیچ نرم افزاری بدون این که یک نسخه از آن برروی گوشی طرف مقابل نصب نشود، نمی تواند اطلاعات گوشی موردنظر را برای شما ارسال کند. اما برخی نرم افزار ها وجود دارند که می توانید از راه دور آن را روی گوشی طرف مقابل نصب کنید.

این آسیب پذیری بر روی تلفن گوشی همراه شما نیست و در واقع در زیر ساختارهای مخابراتی و تلفنی وجود دارد ، نصب کردن یا جلوگیری از نصب هرگونه نرم افزار بر روی گوشی نمی تواند در روند کاری این آسیب پذیری مشکلی ایجاد کند ، در واقع این شبکه Mobile است که هک می شود نه گوشی تلفن همراه شما ، قطعا شما با شنیدن این موضوع هم وحشت زده می شوید و هم خشمگین ، چراکه بدون اینکه بدانید ممکن است از تلفن همراه شما جاسوسی شده باشد.
نوهل کارشناس زبده آلمانی در ادامه سخنانش اعلام کرد
که با این روش تقریبا همه تلفن های همراه را می توان هک کرد ، فارق از اینکه شما از چه برندی استفاده می کنید. هکر می تواند با استفاده از این روش حسابهای بانکی شما ، تمام اطلاعات گوشی شما . موقعیت مکانی شما . حسابهای ایمیلی و .. شما را هک کند زیرا اکثر مکانیزم های امنیتی Two Factor Authentication یا احراز هویت دو منظوره از تلفن همراه برای اینکار استفاده می کنند. آسیب پذیری  که با برنامه SS۷ Spy۲۴ تقریبا جدید است و در آگوست ۲۰۱۵ این آسیب پذیری گزارش شده است ، جالب اینجاست بدانید که این آسیب پذیری در زیرساخت مخابراتی وجود دارد که در بیش از ۸۰۰ شرکت ارتباطی در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا کسی می تواند با استفاده از شماره سریال به تلفن شما دسترسی پیدا کند ؟ آن را هک کند یا به دستگاه شما آسیب برساند؟ بله، افراد با داشتن مهارت و اطلاعات کافی می توانند به راحتی گوشی افراد را هک کنند.

هک واتساپ

آیا امکان هک واتس آپ با شماره تلفن وجود دارد؟

برای هک واتس آپ با شماره تلفن از دو روش می توانید استفاده کنید .

روش اول هک واتس آپ با شماره تلفن: این روش فقط توسط هکرهای حرفه ای و مسلط به دانش روز برنامه نویسی امکان پذیر است علاوه بر این هکر باید به شبکه ی بین المللی تلفن همراه نیز دسترسی داشته باشد آن چه مشخص است تمام تکنولوژی های ساخته شده توسط بشر دارای ایرادات و باگ هایی هستند یک هکر حرفه ای با پیدا کردن این حفره های ارتباطی می تواند با یک تماس تلفنی یا ارسال یک پیام کوتاه به راحتی پیام رسان واتس آپ شما را هک کند اصلا فرقی ندارد که شما از چه برند تلفن همراهی استفاده می کنید و یا چه آنتی ویروس های قوی را در داخل گوشی خود نصب کرده اید تا حملاتی از این دست را خنثی کنید.

این نوع از حمله ی هکرها هیچ گونه دفاع یا ضد حمله ای ندارد زیرا مشکل مربوط می شود به سیستم شبکه بین المللی تلفن همراه. البته این کار صرفا توسط هکرهای فوق حرفه ای امکان پذیر است و هر فرد مبتدی نمی تواند به راحتی به هک واتس آپ با شماره تلفن و روش اول بپردازد.

هک واتس آپ با شماره تلفن ( اسپوفینگ)

روش دوم هک واتس آپ با شماره تلفن استفاده از اسپوفینگ است. اصول کلی حمله ی اسپوفینگ بر مبنای تغییراتی پی شماره تلفن یا تغییر آدرس مک تلفن همراه است. برای استفاده از این روش در مرحله ی اول باید با استفاده از مهندسی اجتماعی قربانی را فریب دهید تا بتوانید شماره تلفن وی را بدست آورید چنانچه فرد در جایی مشغول به کار باشد به عنوان مثال صاحب شرکت یا صاحب مغازه ای باشد بدست آوردن شماره تلفن کار ساده ای است می توانید از وی در مورد خدمات شرکت یا مغازه پرس و جو کنید و در انتها شماره شخصی قربانی را به بهانه تماس مستقیم دریافت کنید.

روش اسپو فینگ معمولا بر روی اکثر سیستم ها امکان پذیر است زیرا اکثر شبکه های اجتماعی و یا سایر سیستم های مجازی برای مقابله با این روش هک واتس آپ با شماره تلفن هیچ گونه تمهیدات امنیتی وجود نیاورده اند. روش اسپو فینگ هیچ گونه هزینه ای ندارد و شما با استفاده از از این روش به راحتی می توانید به هک واتس آپ قربانی بپردازید.

برنامه های هک واتس آپ کدامند؟

برنامه هایی ویژه ای برای هک واتس آپ با شماره تلفن وجود دارند یکی از آنها واتس آپ اسنیفر است. برای کار با این برنامه در ابتدا باید این برنامه را در گوشی خود نصب کنید سپس شماره ی تلفن قربانی را وارد کنید آنگاه به راحتی می توانید به اکانت شماره ی قربانی در واتس آپ دسترسی پیدا کنید با این نرم افزار می توانید شماره ی هر فردی که تمایل به هک آن دارید را وارد کنید و واتس آپ وی را به راحتی هک کنید. البته باید مراقب انواع فیک این نرم افزارها باشید زیرا ممکن است در نهایت خودتان هک شوید برخی از انواع این برنامه ها در قبال پرداخت هزینه به شما خدمات می دهند.

تذکر بسیار مهم

تمام مواردی که گفتیم، دلایل منطقی برای جاسوسی کردن و هک کردن  سیم کارت و یاواتس اپ نیست و این کار کاملا غیر اخلاقی  و اقدامی مجرمانه است که توسط پلیس و مقامات قضایی قابل پیگیری است . تنها در موارد قضایی و والدین می‌ توان تا حدی این عمل را درست دانست.

whatsapp hacked

آموزش جلوگیری از هک واتس آپ

در اولین قدم برای جلوگیری از هک واتس آپ توسط شماره تلفن، باید مراقب مهندسی اجتماعی باشید همان طور که گفته شد روش مهندسی اجتماعی بر مبنای اعتماد است. پس نباید به هر کسی اعتماد کنید نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که دوستان همیشه دوست نیستند. سعی کنید بر روی گوشی خود و ورود به قسمت های مختلف گوشی رمز بگذارید به نحوی که رمز ورود به گوشی و سایر قسمت ها با هم فرق داشته باشند.

بدین ترتیب از آی پی و مک گوشی خود محافظت کنید تا بدست هیچ کس نیفتد.یکی دیگر از راه هایی که سبب افزایش امنیت واتس آپ شما می شود استفاده از کد تایید دو مرحله ای است بدین ترتیب اگر فردی هم بتوانند به واتس آپ شما نفوذ کند به احتمال زیاد نمی تواند کد تایید دو مرحله ای شما را پیدا کند و واتس آپ شما را هک کند. برای فعال کردن کد دو مرحله ای کافی است وارد قسمت تنظیمات شوید و یک کد 6 رقمی انتخاب کنید.

یکی دیگر از آسیب‌ پذیری های واتس آپ، هک تماس تلفنی صوتی Pegasus است. این حمله ترسناک به هکرها اجازه می‌ دهد تا با قرار دادن یک تماس صوتی WhatsApp به هدف خود، یعنی به یک دستگاه دسترسی پیدا کنند. حتی اگر هدف به تماس پاسخ ندهد، کماکان حمله می‌ تواند مؤثر باشد و ممکن است حتی قربانی متوجه نصب بد افزار روی دستگاه نباشد.

این کار از طریق روشی موسوم به buffer overflow انجام می ‌شود. در این روش به عمد کد های بسیار زیادی در یک حافظه موقت قرار می ‌گیرد تا “سرریز شود” و کدها را در مکانی که نباید به آن دسترسی داشته باشند، می ‌نویسد. هنگامی که هکر بتواند کد را در مکانی که باید امن باشد اجرا کند، می ‌تواند اقدامات مخرب را به جای بگذارد.

در این حمله، جاسوس، بدافزار قدیمی و مشهور به نام Pegasus را نصب می‌کند. این امر به هکرها اجازه می‌دهد تا داده‌های تماس تلفنی، پیام‌ها، عکس‌ها و فیلم‌ها را جمع آوری و حتی به آنها امکان فعال نمودن دوربین و میکروفون دستگاه‌ها را برای ضبط فراهم می‌نمایند.

این آسیب‌پذیری برای دستگاه‌های اندروید، iOS، Windows 10 Mobile و Tizen وجود دارد. این حمله توسط شرکت اسرائیلی NSO Group برای جاسوسی از کارمندان عفو بین الملل و سایر فعالان حقوق بشر صورت گرفته است. پس از انتشار خبر هک، واتس آپ به روز شد تا از این حمله محافظت کند.

سامانه مراقبت از خانواده SPY24 نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد

که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

علت هک واتساپ با شماره تلفن چیست؟

برخی از دلایل هک واتساپ با شماره تلفن عبارتند از:

 1. کنترل و نظارت بر روی فرزندان در فضای مجازی به علت خطرات بسیاری که در این فضا وجود دارد و امنیت فرزندانتان را به خطر می اندازد.
 2. به علت مواجه شدن فرزندان با آدم ها و اشخاص نادرست در فضای مجازی و گول خوردن آن ها باید به فعالیت آنها در محیط مجازی نظارت داشته باشید.
 3. گاهی اوقات به عملکرد همسرتان در فضای مجازی مشکوک می شوید برای رفع این ابهام باید به فعالیت وی در محیط مجازی نظارت کنید.
 4. حدود 15 سال است که همه ی افراد وارد شبکه های مجازی شده اند در گذشته برای تحقیق از افراد مختلف به سراغ همسایه ها و آشنایان و فامیل می رفتند اما اکنون فضای مجازی بستر مناسب برای تحقیق در رابطه با آدم های مختلف است.
 5. رئیس یک شرکت برای افزایش و ارتقای کیفی فعالیت های شرکت باید بر روی عملکرد کارمندان خود نظارت کند.

با اینحال بایستی توجه کرد که:

برای افراد مرتکب به جرایم رایانه‌ای از جمله جرم هک مجازاتی در نظر گرفته شده است.‌ مطابق قوانین جرایم رایانه‌ای در کشور ما، مجازات هکر حبس از ٩١ روز تا ١ سال یا جزای نقدی از ۵ تا ٢٠ میلیون ریال می‌باشد که البته گاهی نیز بسته به شرایط موجود هر دو این مجازات ها برای شخص مجرم در نظر گرفته می‌شود.

 • توجه داشته باشید، چنانچه جرم هک در حال انتقال یا امواج نوری یا امواج الکترو مغنا طیسی بوقوع بپیوندد، جزای نقدی از ١٠ تا ۴٠ میلیون ریال یا حبس از ۶ ماه تا ٢ سال و گاهی نیز هر دو این مجازات را در پی خواهد داشت.
WhatsApp Hack Virus New Bug Allows Hackers to Read Your Messages and Download Media Files e1574192322446

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا