مایکروسافت سیستم عامل ویندوز

آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd

حتما برای شما هم پیش آمده که در بعضی مواقع رمز عبور برای ورود به ویندوز ۱۰ را فراموش کرده باشید و راهکار حل مشکل برای دسترسی به ویندوز را ندانید؛ در ادامه قصد داریم آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ را به شما عزیزان نشان دهیم تا در صورت قرار گرفتن در چنین شرایطی به سادگی بتوانید بدون پسورد به ویندوز ۱۰ وارد شوید.

آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰

احتمالا برای شما پیش امده که رمز حساب کاربری ویندوز خود را فراموش کرده باشید و نتوانید وارد حساب کاربری ویندوز خود شوید. معمولا راه کار هایی مانند تعویض ویندوز را پیشنهاد میکنند اما در این مطلب یادمیگیرید که به راحتی با استفاده از cmd این مشکل را حل کنید.

نحوه تنظیم مجدد رمز عبور حساب کاربری لوکال ویندوز

به طور معمول در صفحه ورود به حساب کارربری در ویندوز نمیتوان cmd را به صورت administrator فراخوانی کرد. پس با استفاده از dvd بوت شده ویندوز این مشکل را حل میکنیم.

مرحله ۱: یک دیست بوت شده ویندوز اماده کنید

اگر دیسک بوت شده ویندوز ۱۰ را ندارید میتوانید فایل iso ویندوز۱۰ را دانلود کنید و ان را بر روی یک dvd یا usb بوت کنید. (اموزش فارسیش زیاده اگه بلد نیستید سرچ کنید)

مرحله ۲: کامپیوتر خود را با استفاده از دیسک بوت شده راه اندازی کنید

(اگه بلد نیستید اموزش فارسیش زیاده سرچ کنید)

مرحله ۳: جایگزین کردن Ease of access با cmd

(۱) بعد از اینکه کامپیوتر با دیسک بوت شده بالا امد پنجره Windows Setup را مشاهده خواهید کرد. کلید های میانبر shift+f10 را فشار دهید تا پنجره cmd نمایش داده شود.

(۲) در خط فرمان دو خط دستور زیر را اجرا کنید تا Ease of access با cmd جایگزین شود.

۱move c:\Windows\System32\utilman.exe c:\Windows\System32\utilman.exe.bak
۱copy c:\Windows\System32\cmd.exe c:\Windows\System32\utilman.exe

نکته: اگر سیستم عامل شما در درایو c نصب نیست به جای c در مسیر بالا نام درایوی که سیستم عامل شما در ان نصب شده را بنویسید. پس از نوشتن هر خط کلید enter را فشار دهید.

(۳) بعد از اینکه دو دستور با موفقیت اجرا شوند، دیسک راه اندازی ویندوز ۱۰ را بیرون بکشید و کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.

مرحله ۴: تنظیم مجدد کلمه عبور حساب محلی ویندوز ۱۰ با cmd

(۱) پس از راه اندازی مجدد کامپیوتر و رفتن به صفحه ورود ویندوز ۱۰، بر روی نماد دسترسی اسان (Ease of access) در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. در صورتی که مراحل قبلی درست انجام شود، cmd اجرا میشود.

(۲) در cmd، دستور ریست پسورد را تایپ کنید:

net user <username> <password>

و Enter را بزنید تا یک گذرواژه جدید برای حساب کاربری محلی ویندوز ۱۰ خود تنظیم کنید.

(۳) پس از اتمام تنظیم مجدد رمز عبور، خط فرمان را ببندید و سپس میتوانید با گذرواژه جدید وارد حساب کاربری خود شوید.

منبع:

گاهی بعضی کاربران ویندوز برای ورود به کامپیوتر پسورد انتخاب می کنند تا سایرین دسترسی به کامپیوتر آنها نداشته باشند اما اگر پسورد ویندوز را فراموش کردند چه باید کنند؟ آیا راهی هست تا بتوان از آن طریق بدون نیاز به پسورد فراموش شده وارد ویندوز شد؟ باید گفت بله خوشبختانه یک شکافی در ویندوز وجود دارد که ما را قادر می سازد تا از آن طریق بدون نیاز به پسورد به کامپیوتر وارد شویم.

شکستن پسورد در ویندوز ۱۰ و وارد شدن بدون برنامه

همانطور که از عنوان مطلب مشخص است نیازی به برنامه ایی جهت ورود به کامپیوتر بدون پسورد نداریم منتهی به یک فلش USB و یا CD که حاوی فایل های ویندوز ۱۰ باشند نیاز داریم تا از آن طریق به سیستم فرمان سیستم عامل ویندوز CMD دسترسی پیدا کنیم و با وارد کردن بعضی از دستورات بدون پسورد خواهیم توانست که به کامپیوتر و ویندوز ۱۰ روی سیستم وارد شد فقط مراحل را به دقت انجام دهید.

تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 10

 Repair your windows

در ابتداء فلش و یا سی دی را وارد کرده و سیستم را بوت کنید صفحه انتخاب زبان کامپیوتر و کیبورد …. ظاهر می شود Next  کنید تا به صفحه ایی شبیه تصویر بالا برسید دقت داشته باشید که روی Install now کلیک نکنید چون نیازی به نصب ویندوز نداریم بلکه روی گزینه پایین صفحه Repair your windows کلیک کنید.

ویندوز 10
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 11

Advances options

بعد از زدن گزینه Repair your windows به یک صفحه آبی رنگ هدایت می شوید که سه گزینه پیش رو خواهید داشت گزینه دوم یا چیزی که به این اسم Troubleshoot هست را انتخاب کنید سپس روی گزینه Advances options کلیک کنید و گزینه Command Prompt را خواهید یافت این چیزی است که نیاز داریم برای باز کردن سیستم فرمان CMD و شروع به وارد کردن دستورات مورد نیاز طبق مراحل زیر می کنیم.

هک پسورد ویندوز ۱۰
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 12

CMD

از طریق سیستم فرمان به دنبال درایوی که فایل های ویندوز در آنجا قرار دارند بگردید که غالبا داریو C میباشد بنابراین علامت پارتیشن را بنویسید و Enter را بزنید و از وجود فایلی به نام Windows مطمئن شوید چون به آن نیاز داریم همان طور که در تصویر زیر میبینید  مشخص شده…

هک پسورد ویندوز ۱۰
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 13

cd Windows\System32

بعد از یافتن فایل Windows روی Enter بزنید و دستور (cd Windows\System32) را وارد کنید در مرحله دوم به یک ترفند نیاز داریم که به ما اجازه باز کردن سیستم فرمان روی صفحه ثبت ورود را می دهد و این از طریق تبدیل یکی از کلیدهایی راهنمایی است که مایکروسافت به روی صفحه نمایش برای ما قابل دسترس قرار داده است بنابراین بعد از زدن Enter دستور زیر را وارد کنید: هک پسورد ویندوز ۱۰

ren osk.exe osk.exe.old

این دستور عبارت است از تغییر نام ابزار On-Screen Keyboard که مایکروسافت در ضمن ابزارهای کمکی به روی صفحه نمایش ویندوز قرار داده است بعد از زدن Enter دستور (copy cmd.exe osk.exe) را وارد کرده و Enter کنید.

هک پسورد ویندوز ۱۰
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 14

On-Screen Keyboard

الان از تمام پنجره ها خارج شده و مستقیما به طور طبیعی وارد ویندوز شوید تا به صفحه ورود به سیستم برسید بعد از آن به روی کلید ابزار کمکی که در سمت چپ پایین صفحه وجود دارد بزنید گزینه هایی را مشاهده خواهید کرد روی گزینه On-Screen Keyboard بزنید که در واقع برای باز کردن سیستم فرمان تغییر دادیم.

هک پسورد ویندوز ۱۰
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 15

net user username

بعد از کلیک روی آن سزاوار است تا پنجره CMD باز شود همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید دستور (net user username *) را وارد کنید البته لازم است تا کلمه username را تغییر دهید و در واقع همان نامی که در زیر تصویر صفحه ورود ظاهر می شود را وارد کنید سپس Enter را بزنید کلمه عبور از شما طلب خواهد کرد و از آنجایی که فراموش کردید پس Enter را بزنید و خالی رها کنید و Enter بزنید و برای بار دوم نیز وقتی تایید کلمه عبور را درخواست می کند نیز Enter بزنید و در نتیجه بدون پسورد می توانید وارد شوید و می توانید پنجره CMDرا ببندید و بدون نوشتن چیزی در فیلد پسورد به روی Enterبزنید الان قادر خواهید بود مستقیم به ویندوز وارد شوید.

هک پسورد ویندوز ۱۰
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 16

Set password

حالا که  موفق به شکستن پسورد شده،کامپیوتر را روشن کرده و بدون رمز وارد شدید به دو مرحله ایی که از اهمیت ویژه ایی برخوردارند نیاز داریم یکی انتخاب پسورد جدید برای استفاده موقعه ورودهای بعدی به ویندوز و مرحله دوم برای بازیابی نام اصلی ابزار On-Screen Keyboard.

هک پسورد ویندوز ۱۰ :

مرحله اول: برای معین کردن پسورد جدید برای ورود به سیستم عامل ویندوز به روی کلید ویندوز بعلاوه X بزنید تا منویی باز شود که حاوی بعضی از گزینه هاست از آنجا Computer Management را انتخاب کنید و هنگامی که پنجره ایی شبیه تصویر بالا باز شد از سمت چپ به روی Local Users and Groups بزنید تا در سمت راست نام کاربری ها نمایش داده شود با موس روی نام کاربری مخصوص خود کلیک کنید و گزینه Set password را انتخاب نمایید و کلمه عبور جدید را وارد کنید و confirm را بزنید تا ذخیره شود.

هک پسورد ویندوز ۱۰
آموزش تصویری هک پسورد ویندوز ۱۰ با cmd 17

ren osk.exe.old osk.exe

مرحله دوم: لازم است تا نام مخصوص فایل ابزار On-Screen Keyboard را برای نام حقیقی osk.exe بازگردانیم همان طور که در مراحل قبل گفتیم تا مرحله ایی که دستور (cd Windows\System32) را وارد کردیم بعد Enter را زده و دستور زیر را وارد می کنیم.

هک پسورد ویندوز ۱۰

ren osk.exe.old osk.exe

در نتیجه کار ابزار On-Screen Keyboard باز می گردد صفحه کلید را به روی صفحه نمایش به جای باز کردن پنجره فرمان CMD روی صفحه ورود نمایش می دهد برای چک کردن آن هنگام داخل شدن به صفحه ورود به روی ابزار کلید های راهنما کلیک کنید و روی On-Screen Keyboard بزنید پس در این هنگام باید کیبورد روی صفحه نمایش داده شود نه CMD.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

keleis andre

برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا