برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

چگونه لوکیشن واتس اپ فرد را هک کنیم؟

چگونه لوکیشن واتس اپ فرد را هک کنیم ؟

در دنیای امروز تعلیم و تربیت نوجوانان وجوانان بسیار پیچیده شده است و نوع نظارت والدین بر فرزندان پیچیده تر شده است. در دنیایی که به سمت کلان شهر ها و مادر شهرها پیش می رویم کنترل رفت آمد فرزندان بسیار مهم است برای این امر می توان از روشهایی که در این مقاله آمده است یرای کنترل فرزندان استفاده کرد. پس موضوع این مقاله این است: چگونه لوکیشن واتس اپ فرد را هک کنیم؟

ردیابی واتساپ دیگران شامل پیدا کردن موقعیت جغرافیایی و محل افراد که در واتس آپ از طریق چت در ارتباط بوده اید امر ساده ای نیست. از آنجا که واتساپ از الگوریتم رمزنگاری پیشرفته با حالت AES استفاده می‌کند حملات MIM به راحتی پاسخگو نخواهد بود.

خود واتس اپ از طریق گزینه Share Location امکان ردیابی دیگران را ایجاد کرده است. البته به این منظور باید شخصی که مایل است اطلاعات مکانی خود را با شما به اشتراک بگذارد، یک لینک معتبر برای شما ارسال کند. از طریق این لینک می‌توانید موقعیت مکانی شخص را در وب مشاهده کنید. همچنین می‌توانید داخل خود برنامه واتسپ موقعیت مکانی فرد را به صورت زنده و متحرک مشاهده کنید.

پیام‌های واتس اپ پیش از ارسال به صورت دو طرفه و بین دو مخاطب رمزنگاری می‌شوند. واتس اپ به این منظور از الگوریتم بر پایه Curve25519 استفاده می‌کند. پیش از آن الگوریتم‌های رمزنگاری در پیام رسان‌هایی مثل تلگرام و لاین و وایبر از استاندارد P-256 NIST استفاده می‌کردند. استاندارد قبلی حفره‌هایی داشت که با استفاده از کامپیوترهای نسبتا قوی طی مدت ۲۴ ساعت امکان حذف رمزنگاری از روی پیام‌ها وجود داشت. ردیابی واتساپ از طریق مشاهده متن پیام‌ها مستلزم معکوس سازی فرآیند طی شده در استاندارد P-256 NIST است.

ردیابی توسط آدرس IP

در دنیای اینترنت که اکثر قریب به اتفاق پایانه‌ها از پروتکل TCP-IP استفاده می‌کنند، هر پایانه برای برقراری ارتباط با دیگر دستگاه‌ها یک آدرس منحصر به فرد لحظه ای به نام آدرس IP دارد. این آدرس ها از طرف سرویس‌ دهنده های اینترنت به کلاینت ها تخصیص داده می‌شوند. این تخصیص بعضا تا پایان نشست جاری حفظ می‌شود. در صورت خاموش شدن دستگاه یا قطع ارتباط به مدت بیش از ۱ دقیقه آدرس به یک درخواست دهنده دیگر تخصیص داده خواهد شد.

طبق قانون سرویس‌دهنده ها موظف هستند تا تاریخچه ترافیک کاربران اینترنت خود را تا مدتی حفظ کنند. در نتیجه حتی در صورت قطع و وصل مودم تاریخچه و سابقه اتصال اینترنتی کاربران قابل ردیابی است. ردیابی واتساپ به عنوان یک پیش نیاز در اغلب اوقات نیازمند دسترسی به آدرس IP و نام کاربری است.

پیدا کردن افراد در واتس اپ با اسم

در صورتی که مشخصات کاربر هدف را در گوشی تلفن همراه ذخیره کرده‌اید، ساده ترین کار استفاده از جستجوی واتس اپ است. در صورتی که فقط به نام مخاطب دسترسی دارید و شماره تماس او را در اختیار ندارید، تماس از طریق واتس اپ ممکن نیست. به این منظور ابتدا از طریق تلگرام نسبت به جستجوی نام اواقدام کرده و نام کاربری تلگرام را دریافت کنید. سپس از طریق ارسال پیام در تلگرام به وی دسترسی پیدا کنید.

ردیابی واتساپ توسط پلیس فتا

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران یا پلیس سایبری ایران که با نام پلیس فتا شناخته می‌شود، یکی از واحدهای تخصصی در نیروی انتظامی است.

در صورتی که از طریق مراجع قضایی اقدام به طرح شکایت کرده‌اید و نیازمند ردیابی اشخاص و افراد توسط پلیس فتا هستید، می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم به پلیس مراجعه و نسبت به کسب مجوزهای لازم جهت ردیابی افراد اقدام کنید.

پلیس فتا با بررسی شواهد و مدارک در صورت لزوم نسبت به صدور مجوزهای لازم جهت پیگیری های فنی و ردیابی افراد اقدام خواهد کرد.

هک لوکیشن واتس اپ

ردیابی واتساپ توسط اطلاعات

اگر اطلاعات کافی در مورد حساب کاربری مقصد دارید و قصد ردیابی واتس اپ توسط اطلاعات ورودی را دارید، این کار تنها تحت شرایطی قابل انجام است.

از آنجا که واتس اپ از کلید پیام Message Key برای رمز نگاری استفاده می‌کند، از طریق اطلاعات مثل نام کاربری یا آدرس IP امکان رمزگشایی از پیام‌های کاربران وجود ندارد. واتس اپ به این منظور از از HMAC-SHA256 استفاده می‌کند. کلید پیام یا Message Key توسط الگوریتم AES256 به صورت نقطه به نقطه محافظت می‌شود.

ردیابی واتس اپ از طریق رمزگشایی پیام‌های ارسالی به کاربران هم به وسیله همین کلید قابل انجام است. در حالت فرضی در صورت دستیابی به کلید پیام، می‌توان پیام‌ها را رمزگشایی کرده و محتوای آن را مشاهده کرد. به منظور تامین امنیت کلیدها، از AES256 در حالت CBC رمزنگاری خود کلیدها استفاده می‌شود. پس در واتساپ هم پیام و هم کلید به صورت مجزا رمزنگاری می‌شوند. ردیابی واتساپ و پیام های دیگران نیازمند دسترسی به کلید است. در صورت مساعد بودن کلیه پارامترها، با برنامه‌های کشف رمز ممکن است بتوان با صرف وقت کافی به کلید دسترسی پیدا کرد.

الگوریتم هلمن موسوم به ECDH یک الگوریتم ریاضی است که به دو موجودیت یا دستگاه کمک می‌کند تا بر سر یک رمز موقت توافق کنند. این توافق بدون ارسال کلیدها اتفاق می‌افتد. به همین دلیل با حمله‌های رایج مثل MIM یا مرد میانی امکان گسستن آن وجود ندارد یا بسیار ضعیف است.

جی پی اس واتس اپ

امکان و ویژگی Live Location در واتساپ به شما امکان اشتراک گذاری و همرسانی موقعیت جعرافیایی لحظه‌ای تان را می‌دهد. مدت زمان این همرسانی محدود است و نمیتوانید به مدت نامحدود آن را روشن بگذارید. همچنین می‌توانید لینک را با یک گروه از دوستان به اشتراک بگذارید. این همرسانی به صورت همزمان و بدون تاخیر خواهد بود.

در هر لحظه از زمان که مایل باشید می‌توانید این همرسانی را متوقف کنید. این باعث میشود افرادی که در حال مشاهده موقعیت مکانی لحظه‌ای شما بودند، تنها یک تصویر را مشاهده کنند که با کلیک روی آن آخرین موقعیت جعرافیایی شما به صورت ایستا نمایش داده خواهد شد.

در مورد ردیابی واتس اپ از طریق موقعیت مکانی زنده، موضوع اصلی رمزنگاری نقطه به نقطه بین پایانه‌هاست. به عبارت به دلیل رمزنگاری ترافیک، بهتر شخص دیگری امکان مشاهده موقعیت مکانی را ندارد.

مکان زنده در واتس اپ

یکی از شرکای مهم واتس آپ شرکت Open Whisper Systems است که یک تامین کننده زیرساخت‌های امنیتی است. به این منظور واتس آپ از یک نسخه توزیع شده و سفارشی از Off-the-Record Messaging یا OTR که یک پروتکل رمزنگاری است، استفاده کرده است. برای دسترسی به مکان زنده افراد در واتس اپ لازم است تا مخاطب موقعیت مکانی زنده خود را با شما به اشتراک بگذارد. در صورتی که بتوان الگوریتم Double Ratchet Algorithm را به شیوه‌ای دور زد که آدرس مخاطب قابل شبیه‌سازی باشد می‌تواند بدون اطلاع مخاطب به موقعیت مکانی آن دسترسی پیدا کرد.

در این الگوریتم ابتدا یک تبادل کلید اولیه اتفاق می‌افتد و سپس کلیدهای نشست پی در پی در بازه‌های زمانی عموما ۶ تا ۱۰ دقیقه بازتولید و ارسال می‌شوند. لذا تنها طی ۶ تا ۱۰ دقیقه باید نسبت به کشف یا بازسازی کلید اقدام شود.

نسخه‌های جدیدتر. الگوریتم DRA از یک مکانیزم ترمیم و بازسازی برخوردار است که حتی پس از کشف کلید طی یک حمله از ارسال پیام‌های متنی به صورت غیر رمزگذاری شده خودداری می‌کند. در این شرایط تنها دسترسی به تصاویر ارسالی و ویدیوها و وویس‌های کاربر ممکن است.

موقعیت مکانی که از طریق ارسال دو عدد طول جغرافیایی و عرض جغرافیایی قابل ردیابی است، در صورت ارسال به صورت غیر رمزنگاری شده قابل دستیابی است و این یعنی ردیابی واتساپ در زمینه موقعیت مکانی تحت شرایطی ممکن است.

پیدا کردن افراد در واتس آپ با آیدی

برای پیدا کردن افراد در واتس آپ با آیدی ابتدا از طریق تلگرام به آیدی یک پیام خالی ارسال کنید. در صورتی که کاربر در تلگرام حضور داشته باشد امکان مشاهده تصویر پروفایل و تایید هویت را خواهید داشت. سپس در ادامه از طریق ارسال تصویر می‌توانید نسبت به ردیابی واتساپ شخص مورد نظر اقدام کنید.

قسمتی از مجازاتهای جرایم رایانه ای ماده739ـ هرکس به قصد خطر انداختن امنیت، آسایش و امنیت عمومی اعمال مذکور در مواد (8)، (9) و (10) این قانون را علیه سامانه های رایانه ای و مخابراتی که برای ارائه خدمات ضروری عمومی به کار می روند، از قبیل خدمات درمانی، آب، برق، گاز، مخابرات، حمل و نقل و بانکداری مرتکب شود، به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهدشد.

هک لوکیشن واتس اپ

چگونه می توان موقعیت مکانی شخص را از طریق WhatsApp بدون دانستن آنها پیگیری کرد؟

استفاده از ردیاب WhatsApp می تواند یک راه حل آسان برای یافتن مکان شخصی باشد ، در حالی که روش های دیگر می تواند کمی فنی باشد.

راه حل ۱: پيدا كردن موقعیت مکانی افراد در واتساپ را با KidsGuard Pro دنبال کنید

با استفاده از این راه حل شخص ثالث ، می توانید مکان را به راحتی ردیابی کنید . از آنجا که این برنامه مبتنی بر قابلیت  پیشرفته ترین مکانی GPS است ، می توانید از شناسایی دقیق محل اطمینان حاصل کنید. برنامه برای کاربران Android در دسترس است و دارای ویژگی های زیر است:

 

  • بدون اطلاع کاربر ، مکان را از داشبورد ساده آن ردیابی کنید.
  • از آنجا که KidsGuardPro روی دستگاه هدف پنهان است ، ردیابی مکان آسان و دقیق می شود.
  • می توانید مکان را در زمان واقعی بررسی کنید و مکان های قبلی را که بازدید کرده اید بدون هیچ زحمتی مجدداً بررسی کنید.
  • برای استفاده از این ردیاب WhatsApp هیچ دانش فنی لازم نیست. فقط برنامه را مانند هر برنامه معمولی دیگر نصب کنید و آن را پیکربندی کنید.

 

این برنامه GPS یاب برای شما چند دلار هزینه دارد ، اما می توانید از نتایج اطمینان حاصل کنید. برای شروع استفاده از KidsGuard Pro ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله ۱- با حساب کاربری خود ثبت نام کنید و یک طرح خریداری کنید.

 

مرحله ۲- اکنون ، دستگاه هدف را بگیرید و با استفاده از وب سایت رسمی ، این ردیاب WhatsApp را در دستگاه خود دانلود کنید. دستورالعمل های نمایش داده شده در داشبورد اصلی را برای تنظیم و پیکربندی برنامه یاب GPS دنبال کنید .

 

مرحله ۳- به محض انجام این کار ، نماد برنامه KidsGuard Pro ناپدید می شود. این اتفاق می افتد تا مطمئن شویم از چشمان هدف ناپدید می شود.

 

مرحله ۴- اکنون وارد صفحه حساب خود شوید و از داشبورد آنلاین ، به سمت قسمت Location از پانل سمت چپ بروید. یک پنجره نمای نقشه با یک مکان قابل مشاهده به شما نشان داده می شود.

علاوه بر این ، می توانید از ویژگی های حق بیمه آن برای ردیابی پیام ها ، فعالیت ها و موارد دیگر استفاده کنید. شما می توانید نسخه آزمایشی Live آنها را امتحان کنید تا ببینید این ردیاب WhatsApp چه چیزی را ارائه کرده است.

 

راه حل ۲: موقعیت مکانی واتساپ را با mSpy دنبال کنید

mSpy یکی دیگر از برنامه های ردیاب عالی WhatsApp است که به طور خاص برای ردیابی مکان مورد علاقه شما طراحی شده است. این برنامه برای کاربران اندروید و آیفون در دسترس است. با mSpy می توانید به راحتی موقعیت مکانی یک تلفن همراه را از راه دور ردیابی کنید. علاوه بر این ، بینش مختلفی از جنبه های مختلف دستگاه ارائه می دهد.

 

توجه: برای استفاده از mSpy WhatsApp Tracker ، شما باید یک دستگاه روت شده داشته باشید. بسیاری از برنامه های کاربردی GPS Locator به طور مشابه کار می کنند ، بنابراین می توانید mSpy را به همان روشی که قبلاً از KidsGuard Pro استفاده کرده اید استفاده کنید.

راه حل ۳: پيدا كردن موقعیت مکانی افراد در واتساپ  با استفاده از Command Prompt

خوب ، قبل از شروع توجه داشته باشید که مکان یابی شخص از طریق Command Prompt برای همه صدق نمی کند. علاوه بر این ، برای استفاده از این روش و جلوگیری از کلاهبرداری ، باید بسیار باهوش باشید.

این روش فقط با واتس اپ وب کار می کند ، مراحل زیر را دنبال کنید تا شروع به ردیابی موقعیت مکانی شخص کنید.

 

مرحله ۱- واتساپ را در رایانه شخصی خود راه اندازی کنید و با شخصی که مایل به پیگیری و به دست آوردن آدرس IP خود هستید ، گپ بزنید.

مرحله ۲- به یاد داشته باشید همه برنامه های پس زمینه در حال اجرا را ببندید ، به جز مرورگری که در آن کار می کنید. برای اینکار  ، CTRL + ALT + Delete را فشار دهید و Task Manager را باز کنید.

مرحله ۳- اکنون دکمه Windows + R را روی صفحه کلید خود نگه دارید تا پنجره Run راه اندازی شود. دستور زیر را بزنید و Enter را وارد کنید.

netstat-an

مرحله ۴- اکنون آدرس IP را که در صفحه نمایش داده می شود با دقت بنویسید.

در مرحله بعد ، باید از وب سایت زیر به نشانی http://www.ip-adress.com/ip_tracer بروید و آدرس IP را که اخیراً بدست آورده اید را وارد کنید تا موقعیت دقیق شخصی را که سعی در ردیابی او در WhatsApp دارید ، وارد کنید.

 

خوب ، اگر فقط می خواهید به موقعیت مکانی افراد مورد علاقه خود توجه داشته باشید ، استفاده از ویژگی داخلی WhatsApp ، و به اشتراک گذاری مکان بهترین است. این عملکرد بدون هیچ هزینه ای انجام می شود ، و می توانید در زمان واقعی به مکان دسترسی پیدا کنید. با این حال ، در صورت رد درخواست اشتراک مکان ، می توانید به برنامه های GPS Locator مانند KidsGuard Pro یا mSpy اعتماد کنید.

 

نحوه اشتراک گذاری مکان با دیگران در واتس اپ

قابلیت داشتن پخش زنده در اپلیکیشن واتس اپ شما را قادر می سازد تا موقعیت مکان خود را در زمان واقعی، برای مدت زمان مشخصی با شرکت کنندگان یک گپ فردی یا گروهی به اشتراک بگذارید. ردیابی واتساپ و پیدا کردن موقعیت مکانی آن، کاربران را قادر می سازد تا از طریق مرزهای جغرافیایی، سیاسی یا اقتصادی با دوستان یا خانواده خود در ارتباط باشند. می توانید تنظیم کنید که برای چه مدت،  مکان خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما در هر زمان که بخواهید قادر هستید اشتراک گذاری مکان مستقیم را متوقف کنید. این  قابلیت  رمز گذاری شده از  انتها به انتها است، به این معنی است که جز کسانی که  مکان تان را با آنها به اشتراک گذاشته اید،  فرد دیگری نمی تواند مکان زندگی شما را ببیند.

در اینجا نحوه به اشتراک گذاشتن مکان زنده در واتساپ برای شما ارائه شده است:

واتساپ را روی تلفن خود راه اندازی کنید.

مجوزهای موقعیت مکانی واتساپ را در تنظیمات تلفن خود فعال کنید.

اکنون به Apps & notifications بروید و روی Advanced ضربه بزنید.

سپس روی مجوزهای برنامه ضربه بزنید و روی روشن کردن مکان ضربه بزنید.

گپ فردی یا گروهی را باز کنید.

حالا روی Attach ضربه بزنید و سپس روی Location ضربه بزنید

سپس روی Share live location ضربه بزنید.

توجه: GPS موقعیت شما را در زمان واقعی ردیابی می کند. بنابراین اگر بخواهید از یک مکان به مکان دیگر بروید، نقشه نحوه سفر و مسیری را که انتخاب می کنید مشخص می کند. مکان فعلی فقط اطلاعات آن لحظه را خواهد داشت و بر اساس حرکت کاربر تغییر نخواهد کرد.

تمام مواردی که گفتیم، دلایل منطقی برای جاسوسی کردن و هک کردن واتساپ نیست و این کار کاملا غیراخلاقی است. تنها در موارد قضایی و والدین می‌توان تا حدی این عمل را درست دانست.

 

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا