امنیت سایبری (Cyber Security)برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دورهک واتس اپ

ایا امکان کنترل واتساپ وجود دارد؟

ایا امکان کنترل واتساپ وجود دارد؟

آیا واتس اپ قابل پیگیری است؟ آیا امکان ردیابی متن پیام های واتس اپ وجود دارد؟ پیام های حذف شده چطور؟ در پست دیگری با عنوان ردیابی واتس اپ به نکات مهمی در مورد الگوریتم رمزگذاری واتس اپ اشاره شد. در مورد امکان نظارت بر واتس اپ و موقعیت مکانی افراد در واتس اپ صحبت شد. پیام های واتس اپ نیز رصد شد.

واتس اپ در ابتدای سال 2021 دارای 1.5 میلیارد کاربر فعال از 180 کشور جهان است

در این مقاله بیشتر در مورد امکان ردیابی پیام ها در واتس اپ صحبت خواهیم کرد.

آیا واتس اپ ایمن است؟

یکی از شرکای کلیدی واتس اپ Open Whisper Systems، ارائه دهنده زیرساخت های امنیتی است. برای این منظور، واتس اپ از یک نسخه توزیع شده و سفارشی شده از Off-the-Record Messaging یا OTR، یک پروتکل رمزگذاری استفاده کرد.

پیام های واتس اپ قبل از ارسال به صورت دوطرفه بین دو نفر رمزگذاری می شوند. واتس اپ برای این منظور از الگوریتم Curve25519 استفاده می کند.

برای دسترسی به مکان های زنده مخاطبین در واتس اپ، گیرنده باید مکان زنده خود را با شما به اشتراک بگذارد. اگر بتوان الگوریتم Double Ratchet را دور زد تا آدرس مخاطب شبیه سازی شود، می تواند بدون اطلاع شخص به مکان دسترسی پیدا کند.

WhatsApp تا حد زیادی امن است، اما 100٪ امن نیست، و پیام ها می توانند تحت شرایط خاص به خطر بیفتند.

آیا واتس اپ قابل ردیابی و ناامن است؟

می توانید پیام های گم شده را در واتس اپ ارسال کنید. اگر این ویژگی را فعال کنید، فقط برای پیام های جدید و بعدی اعمال می شود و پیام های قبلی را تحت تاثیر قرار نمی دهد. دسترسی به این پیام ها 7 روز است و پس از آن پیام به طور خودکار ناپدید می شود. حذف گزارش برای گیرنده هیچ تفاوتی با پیام های معمولی ندارد. از آنجایی که این پیام ها از پایگاه داده واتس اپ حذف می شوند، امکان ردیابی پیام های گم شده وجود ندارد. اگر تنظیمات اعلان در تلفن گیرنده فعال باشد، ممکن است پیام پس از حذف کامل همچنان قابل خواندن باشد.

این برای پیام های معمولی متفاوت است. بسته به تنظیمات اعلان گوشی مخاطب، پیام های معمولی در صورت حذف شدن در گوشی مخاطب قابل مشاهده هستند. این تنظیم می تواند باعث نمایش پیام های حذف شده شود.

قابلیت قفل اثر انگشت در واتس اپ

قابلیت قفل اثر انگشت واتس اپ که به قفل اثر انگشت نیز معروف است به شما کمک می کند تا قفل اپلیکیشن را تنها با یک اثر انگشت باز کنید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که در صورت عدم استفاده از آن پس از مدت زمان مشخصی، به طور خودکار برنامه را قفل کنید. این دوره ممکن است فوری باشد یا ممکن است در فواصل 1 دقیقه یا 30 دقیقه باشد. در این حالت می توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که در صورت قفل بودن پیام ها در اعلان نمایش داده یا مخفی شود.

اگر این سوال را بپرسیم که آیا واتس اپ را می توان از طریق پیام های ناپدید شده ردیابی کرد، پاسخ مثبت است. راه هایی برای ردیابی پیام های حذف شده بیشتر پس از حذف وجود دارد.

ردیابی با آدرس IP

در دنیای اینترنت که اکثریت قریب به اتفاق ترمینال ها از پروتکل TCP-IP استفاده می کنند، هر پایانه دارای یک آدرس آنی منحصر به فرد است که آدرس IP نامیده می شود تا با دستگاه های دیگر ارتباط برقرار کند. این آدرس ها توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به مشتریان اختصاص داده می شود. اگر دستگاه بیش از 1 دقیقه خاموش یا قطع شود، آدرس به متقاضی دیگری اختصاص داده می شود.

طبق قانون، ارائه دهندگان خدمات موظفند تاریخچه ترافیک کاربران اینترنت را برای مدت معینی حفظ کنند. در نتیجه، تاریخچه و تاریخچه اتصال به اینترنت کاربران حتی در صورت قطع و وصل شدن مجدد مودم قابل نظارت است. مانیتورینگ واتس اپ معمولاً به عنوان پیش نیاز ، نیاز به دسترسی به آدرس IP و شناسه کاربری دارد.

ارائه دهندگان خدمات اینترنت موظفند اطلاعات اتصال و تاریخچه دسترسی را تا 3 ماه حفظ کنند. امکان استفاده از این اطلاعات در موارد خاص و به دستور ضابط قضایی وجود دارد.

پیام های WhatsApp را به طور کامل حذف کنید

پیام های واتس اپ تا 1 ساعت پس از ارسال قابل حذف هستند. اگر در این مدت حذف شود، گیرنده نمی تواند پیام را ببیند. البته اگر اعلان‌های موبایل روشن باشد، باز هم می‌تواند بخشی از متن پیام را در اعلان ببیند.

پاسخ به اینکه واتس اپ قابل ردیابی است یا نه بستگی به استفاده از پیام های ناپدید شده دارد. اگر ویژگی پیام‌های ناپدید را فعال کرده باشید، هر پیام پس از ۷ روز به‌طور خودکار حذف می‌شود.

ایا امکان کنترل واتساپ وجود دارد؟

آیا می توان واتس اپ را پس از حذف پیام مشاهده کرد؟

اگر بیش از 1 ساعت از ارسال پیام عادی گذشته باشد، اگر پیام را حذف کنید، واتس اپ به شما می گوید که چگونه پیام را حذف کنید، چه برای همه یا فقط برای شما حذف شده است. اگر پیام را فقط برای خود حذف کنید، امکان حذف مجدد پیام را برای مخاطب از دست خواهید داد.

وقتی صحبت از پیام‌های ویدیویی در آیفون به میان می‌آید، حتی اگر پیام حذف شده باشد، ممکن است تصویر یا فایل ویدیویی در گوشی باقی بماند و حذف نشود. حذف پیام های تصویری در گوشی اندروید

هشدار

“حتی اگر پیام در آیفون حذف شده باشد، امکان ردیابی وجود دارد.”

آیا واتس اپ قابل کنترل است؟

هنگام پاسخ به این سوال که آیا واتس اپ قابل ردیابی است، نکته مهم در مورد حذف پیام ها در واتس اپ این است که واتس اپ به شما اطلاع نمی دهد که طرف مقابل پیام را با موفقیت حذف کرده است. به عبارت دیگر، اگر برای یک نفر پیام ارسال کنید و پس از مدتی آن را برای هر دو طرف حذف کنید، ممکن است این حذف موفقیت آمیز نباشد.

چندین نکته مهم در مورد امکان کنترل واتس اپ وجود دارد:

قابلیت کنترل را در تلفن همراه فعال کنید

فعال کردن کنترل والدین

برای پشتیبانی از راه دور به تلفن دسترسی پیدا کنید

تنظیمات حریم خصوصی تلفن

تنظیمات حریم خصوصی WhatsApp

بنابراین در یک نگاه می توان گفت که امکان بررسی واتساپ پس از حذف پیام ها وجود دارد. اما این بستگی به پارامترهای مختلف دارد.

اگر یک مقایسه کلی در مورد امنیت پیام رسان های رایج واتس اپ، تلگرام و سیگنال داشته باشیم، خواهیم دید که در حال حاضر امن ترین پیام رسان سیگنال است.

مقایسه امنیت واتس اپ، تلگرام و سیگنال شامل:

رمزگذاری نقطه به نقطه

پشتیبان گیری از پیام های متنی

امنیت صفحه

امنیت چت گروهی

پیام هایی که خود به خود ناپدید می شوند

زیرساخت اشتراک گذاری و صفحه بندی ایمن فایل

مقایسه امنیتی این پیام رسان ها در تصویر زیر قابل مشاهده است.

امنیت و سیگنال واتس اپ و تلگرام را مقایسه کنید

مکالمات WhatsApp را چاپ کنید

1 7

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا