آموزش واتساپ

آموزش انجام تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی (نوتیفیکیشن)

واتساپ این قابلیت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا ارائه اعلان یا نوتیفیکیشن توسط این برنامه پیام رسان را بنا به سلیقه شخصی خود تغییر دهیم. در این مقاله قصد داریم که به آموزش انجام تنظیمات اعلان در واتساپ (نوتیفیکیشن واتس آپ) بپردازیم.

با spy24 همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی (نوتیفیکیشن واتس آپ)

واتساپ به عنوان یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های پیام رسان موجود این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا نحوه ارائه اعلان یا نوتیفیکیشن برای بخش‌های مختلف و شرایط گوناگون را بهینه‌سازی کنند.

برای مثال شما می‌توانید از طریق منوی تنظیمات واتساپ قابلیت ارائه اعلان صوتی در ازای دریافت پیام را فعال را غیر فعال کنید یا می‌توانید تنظیمات آن را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که برای هر پیام دریافتی یک اعلان پاپ آپ بر روی نمایشگر ضمیمه شود.

در این مقاله ما قصد داریم که تمام موارد فوق و نحوه انجام تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی (نوتیفیکیشن واتس آپ) را برای شما عزیزان شرح دهیم.

سعی می‌کنیم که تمام گزینه‌ها و امکاناتی که واتساپ در این راستا ارائه می‌کند را برایتان توصیف کنیم تا به طور کامل با تنظیمات اعلان در واتساپ آشنا شوید.

چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان spy24 تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با spy24 همراه باشید.

آموزش انجام تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی
آموزش انجام تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی

غیر فعال کردن تمام اعلان ها در واتساپ اندرویدی

تصور کنید که بنا به هر دلیل تمایل دارید که به کلی هشدار یا اعلان های واتساپ را غیر فعال یا اصطلاحا قطع کنید.

بدین منظور می‌توانید از تنظیمات بخش Apps یا Applications دستگاه اندرویدی خود استفاده کنید. روش انجام این عمل به شرح زیر است.

 • به بخش تنظیمات یا Settings دستگاه مراجعه کنید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • برنامه واتساپ را انتخاب کنید.
 • تیک گزینه Show Notifications را بردارید.

به همین سادگی دستگاه اندرویدی شما از نمایش هر نوع نوتیفیکیشن یا اعلان توسط واتساپ جلوگیری به عمل می‌آورد. اما اگر تمایل داشتیم که فقط اعلان صوتی واتساپ را غیر فعال کنیم چطور؟ اینجاست که دیگر باید وارد تنظیمات خود اپلیکیشن واتس آپ شویم.

غیر فعال کردن اعلان صوتی پیام‌ها در واتساپ اندرویدی

حال تصور کنید که قصد داریم از ارائه هشدار صوتی توسط واتساپ در ازای دریافت پیام جدید جلوگیری کنیم. برای انجام این کار به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • از طریق منوی اصلی به بخش Settings مراجعه نمایید.
 • گزینه Notifications را انتخاب کنید.
 • گزینه Conversation Tones را غیر فعال کنید.

با طی کردن مراحل فوق، واتساپ دیگر در ازای دریافت پیام جدید هیچ هشدار صوتی را ارائه نمی‌کند. دقت داشته باشید که این تنظیمات در شرایط برقراری تماس از طریق واتساپ اعمال نمی‌شوند و تنها مربوط به پیم‌های متنی هستند.

شخصی سازی شیوه ارائه اعلان برای پیام‌ها در واتساپ اندرویدی

حال تصور کنید که تمایل دارید نحوه ارائه اعلان یا نوتیفیکیشن از سوی واتساپ اندرویدی در ازای دریافت هر پیام جدید را بنا به سلیقه شخصی خود تنظیم نمایید. برای انجام این کار کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • از طریق منوی اصلی به بخش Settings مراجعه نمایید.
 • گزینه Notifications را انتخاب کنید.
 • در این منو زیرشاخه‌ای تحت عنوان Message Notifications ارائه شده که با استفاده از آن قادر به شخصی سازی شیوه ارائه اعلان برای پیام های دریافتی نسخه اندرویدی واتساپ خواهید بود. گزینه‌هایی که در این بخش ارائه شده‌اند به شرح زیر هستند.

گزینه Notification tone: با استفاده از این گزینه می‌توانید هشدار صوتی واتساپ برای دریافت هر پیام جدید را تغییر دهید.

گزینه Vibrate: با استفاده از این گزینه می‌توانید تنظیمات ویبره یا لرزشی را برای پیام‌های واتساپ اعمال کنید. برای مثال با انتخاب گزینه Default در این بخش، به محض دریافت پیام جدید واتساپ علاوه بر هشدار صوتی، دستگاهتان هشدار لرزشی یا ویبره هم ارائه می‌کند.

گزینه Popup notification: با استفاده از این گزینه می‌توانید تنظیمات نمایش نوتیفیکیشن به صورت پاپ آپ بر روی نمایشگر دستگاه اندرویدی خود را شخصی سازی کنید. برای مثال اگر گزینه Only when screen on را در این بخش انتخاب کنید، برنامه واتساپ فقط در شرایطی که ضمن روشن بودن صفحه نمایش پیام جدیدی در واتساپ دریافت شود، پنجره پاپ آپی را نمایش خواهد داد که حاوی پیام مد نظر است. با انتخاب گزینه Only when screen off دقیقا روند عکس طی می‌شود و فقط در شرایطی نوتیفیکیشن پاپ آپ از سوی واتساپ ارائه می‌شود که نمایشگر دستگاهتان خاموش باشد. گزینه No Popup هم به کلی این قابلیت را غیر فعال می‌کند و گزینه Always show popup تحت هر شرایط نمایش نوتیفیکیشن به صورت پاپ آپ را مقدور می‌سازد.

گزینه Light: با استفاده از این گزینه می‌توانید رنگ چراغ LED اعلان یا نوتیفیکیشن دستگاه اندرویدی خود را در ازای دریافت پیام جدید واتساپ شخصی سازی کنید.

حتما بخوانید: تعمیر یا تعویض ال سی دی Galaxy A8 2018 | spy24

شخصی سازی شیوه ارائه اعلان برای گروه‌های واتساپ اندرویدی

اما واتساپ این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا نحوه نمایش نوتیفیکیشن در ازای دریافت پیام‌های گروهی را هم شخصی سازی کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی نمایید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • از طریق منوی اصلی به بخش Settings مراجعه نمایید.
 • گزینه Notifications را انتخاب کنید.
 • در این منو زیرشاخه‌ای تحت عنوان Group notifications ارائه شده است که با استفاده از آن قادر به شخصی سازی شیوه ارائه اعلان برای پیام های دریافتی در گروه‌های واتساپ خواهید بود. گزینه‌هایی که در این بخش ارائه شده‌اند کاملا مشابه با حالت قبل و شامل Notification tone، Vibrate، Popup notification و Light هستند، بنابراین از شرح مجدد نحوه عملکرد آن‌ها صرف نظر می‌کنیم.

بنابراین تنظیمات اعلان در واتساپ شامل موارد متعددی می‌شود و کاربران آن می‌توانند علاوه بر تنظیم نحوه ارائه اعلان برای پیام‌های خصوصی، نحوه ارائه اعلان در ازای دریافت پیام‌های گروهی را هم شخصی سازی کنند.

شخصی سازی شیوه ارائه اعلان تماس‌ها در واتساپ اندرویدی

حتما می‌دانید که واتساپ علاوه بر امکان ارسال و دریافت پیام‌های متنی از قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری هم پشتیبانی به عمل می‌آورد. بنابراین جای تعجبی ندارد که برای شخصی سازی شیوه نمایش اعلان تماس در این اپلیکیشن پیام رسان هم زیرشاخه اختصاصی در نظر گرفته شده باشد. برای شخصی سازی شیوه ارائه اعلان تماس در واتساپ اندرویدی به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • از طریق منوی اصلی به بخش Settings مراجعه نمایید.
 • گزینه Notifications را انتخاب کنید.
 • در بخش پایانی این منو زیرشاخه‌ای تحت عنوان Call notifications ارائه شده است. با استفاده از گزینه‌های موجود در این زیرشاخه می‌تواند شیوه ارائه اعلان در ازای دریافت تماس واتساپ اندرویدی را شخصی سازی کنید.

برخلاف دو حالت قبل در این بخش تنها دو گزینه Ringtone و Vibrate ارائه شده‌اند. با استفاده از گزینه Ringtone می‌توانید صدای هشدار تماس واتساپ را تغییر داده و با استفاده از گزینه Vibrate قادر به شخصی سازی نحوه ارائه هشدار لرزشی در ازای دریافت تماس از واتساپ اندرویدی می‌شوید.

تنظیم شیوه ارائه اعلان برای گروه یا مخاطب خاص

اما تنظیماتی که پیش از این عنوان داشتیم، شرایط کلی تنظیمات اعلان در واتساپ محسوب می‌شوند. علاوه بر این تنظیمات کلی، واتساپ این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا شیوه ارائه اعلان برای برخی از مخاطبین یا گروه‌های مد نظرشان را از سایر موارد متمایز کنند. به بیان دیگر شما می‌توانید برای مخاطبین یا گروه‌های خود تنظیمات شیوه ارائه اعلان را به صورت اختصاصی هم انجام دهید. بدین منظور باید به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • به تب CHATS مراجعه کنید.
 • به پنجره گفتگوی خود با مخاطب یا گروه مد نظر بروید.
 • نام گروه یا مخاطب مورد نظر را از منوی فوقانی صفحه لمس کنید.
 • گزینه Custom notification را انتخاب کنید.
 • تیک گزینه Custom notification را بزنید و تنظیمات مد نظرتان را اعمال کنید.

گزینه‌هایی که در این بخش ارائه شده‌اند مانند حالت‌های پیشین هستند که در مورد آن‌ها صحبت کرده بودیم. دقت داشته باشید که با انجام این روش، شیوه ارائه اعلان یا نوتیفیکیشن برای مخاطب یا گروه خاص مد نظرتان شخصی سازی می‌شود و سایر گروه‌ها و مخاطبین از تنظیمات پیش فرض ارائه اعلان برخوردار خواهند بود.

غیر فعال کردن اعلان صوتی گفتگو یا گروهی خاص در واتساپ

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که تنظیمات اعلان در واتساپ ارائه می‌کند مربوط به امکان غیر فعال کردن اعلان صوتی برای یک گفتگو یا گروه خاص می‌شود. در این شرایط اصطلاحا گروه یا گفتگوی مد نظر را میوت (Mute) می‌کنیم. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • به تب CHATS مراجعه کنید.
 • انگشت خود را بر روی پنجره گفتگو یا گروه مورد نظر قرار دهید و کمی نگه دارید تا یک ویبره کوچک را احساس کنید.
 • از منوی فوقانی صفحه، آیکون “بلندگو” را لمس کنید.

به همین سادگی ارائه اعلان صوتی به طور اختصاصی برای گفتگو یا گروه مورد نظر غیر فعال می‌شود. در این شرایط وضعیت ارائه اعلان سایر گروه‌ها و پنجره‌های گفتگو به شیوه‌ای خواهد بود که در حالت کلی تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی تعیین کرده‌اید.

حتما بخوانید: تعمیر یا تعویض ال سی دی سامسونگ گلکسی S9 Plus | spy24

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه انجام تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی (نوتیفیکیشن واتس آپ) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان spy24 تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

نوشته آموزش انجام تنظیمات اعلان در واتساپ اندرویدی (نوتیفیکیشن) اولین بار در spy24.ir. پدیدار شد.

همه اپلیکیشن ها دارای یک سری اعلانات یا نوتیفیکیشن هایی هستند که پیام هایی را به کاربر اطلاع می دهند. این اعلانات معمولا در حالت قفل بودن یا فعال بودن صفحه قابل مشاهده هستند و کاربر را از یک سری رخدادهای درون برنامه ها مطلع می کنند. پیام رسان واتساپ نیز این قابلیت را دارد که در هنگام دریافت پیام جدید این موضوع را به کاربر اطلاع دهد اما خیلی از افراد با این موضوع مشکل دارند و نمی خواهند که جزئیات پیام رسانشان در خارج از برنامه نمایش داده شود. در این مطلب قصد داریم تا نحوه غیرفعال کردن تنظیمات نوتیفیکیشن واتساپ را آموزش دهیم تا از این طریق بتوانید اعلانات چت های شخصی، گروه ها و یا کانال های واتس اپ را فعال یا غیرفعال کنید.

دسترسی به تنظیمات نوتیفیکیشن واتساپ

آموزش ارائه شده به صورت تصویری می باشد و با طی کردن مراحل آموزش می توانید تمامی تنظیمات نوتیفیکیشن واتساپ تان را فعال یا غیرفعال کنید، پس جهت اطمینان از تشابه آموزش ارائه شده با ورژن واتساپ نصب شده بر روی گوشی تان ابتدا از طریق لینک ارائه شده واتساپ گوشی تان را آپدیت کنید سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 2. وارد بخش تنظیمات برنامه شوید (برای این کار بر روی علامت سه نقطه عمودی بالای صفحه کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید).

ابتدا علامت سه نقطه را در صفحه Chats انتخاب کرده و از لیست باز شده گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

 1. در صفحه تنظیمات گزینه Notifications را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات این بخش شوید.

گزینه علامت زده شده در تصویر را انتخاب کنید.

 1. از طریق بخش Message Notifications می توانید تنظیمات نوتیفیکیشن مربوط به پیام های شخصی را تغییر دهید،از بخش Group notifications تنظیمات مربوط به گروه و از بخش call notifications تنظیمات تماس قابل تغییر هستند که هر بخش را در ادامه به طور کامل توضیح می دهیم.

شما می توانید تنظیمات نوتیفیکیشن واتساپ مربوط به پیام های شخصی و پیام های گروه را به صورت جداگانه تغییر دهید.

غیرفعال کردن نمایش پیام در حالت اعلان پاپ اپ

این نوع نمایش پیام هم در تنظیمات بخش پیام خصوصی و هم در تنظیمات پیام گروه مشاهده می شود. با فعال بودن این بخش پیام ها به محض دریافت شدن در صفحه گوشی به طور کامل قابل مشاهده اند. در صورتیکه امکان دارد در طول روز چندین بار گوشی تان در دسترس دیگران باشد بهتر است این نوع نمایش را غیرفعال کنید.

نمایش پیام در حالت پاپ اپ

تنظیمات Popup notification مربوط به گروه ها و پیام های شخصی شامل موارد زیر می باشد که با انتخاب گزینه اول می توانید دریافت پیام به صورت پاپ اپ را کلا غیرفعال کنید و در این صورت اعلان پیام دریافت شده از طریق یک نوتیفیکیشن که شامل لوگو واتساپ و نام فرستنده پیام است اطلاع داده می شود.

 • No popup = عدم نمایش پیام به صورت پاپ اپ
 • Only when screen on = فقط زمانی که صفحه روشن است.
 • Only when screen off = فقط زمانیکه صفحه گوشی خاموش است.
 • Always show popup = در همه حالت ها پیام پاپ اپ دریافت شود.

غیرفعال کردن تنظیمات صدا و نوتیفیکیشن پیام

در حالت عادی وقتی پیامی از گروه یا چت خصوصی دریافت می کنید نوتیفیکیشنی از این پیام در بالای صفحه گوشی نمایش داده می شود و این نوتیفیکیشن با یک صدا که به انتخاب خودتان قابل تغییر است همراه می شود. اما گاهی افراد حتی نمی خواهند این صدا یا اعلان دریافت پیام را هم داشته باشند.

یعنی به عبارتی می خواهند که در محیط بیرون از برنامه هیچ اطلاعاتی در رابطه با جزئیات برنامه وجود نداشته باشد. در این صورت می توانید با غیر فعال کردن بخش Notification tone به این امکان دست پیدا کنید.

از بین صداهای موجود گزینه دوم یعنی Silent را انتخاب کنید.

در بخش تنظیمات نوتیفیکیشن واتساپ با توجه به نیازتان به بخش تنظیمات پیام یا گروه مراجعه کرده و گزینه اول یعنی Notification tone را انتخاب کنید تا لیست موجود نمایش داده شود. سپس از بین صداهای موجود گزینه دوم یعنی Silent را انتخاب کنید. با این کار دیگر نه تنها هیچ پیامی در صفحه قابل مشاهده نیست بلکه صدایی از طرف برنامه واتس اپ شنیده نمی شود. می توانید این کار را تنها برای گروه ها انجام دهید تا از شر پیام هایی که گاه و بیگاه در گروه های واتساپ رد و بدل می شوند خلاص شوید.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

منابع : mobilekomak

منابع : familyguard

keleis andre

برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا