تلگرام در آپدیت جدیدی که برای مسنجر محبوب خود منتشر کرده قابلیتی تحت عنوان Auto Night Mode را ارائه می‌کند که امکان تغییر خودکار تم یا پوسته تلگرام را فراهم کرده است. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه تنظیم تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) بپردازیم.

با spy24.ir همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode)

همانطور که می‌دانید تلگرام به تازگی جدیدترین آپدیت خود را منتشر کرده که شامل ویژگی های بسیار کاربردی می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آپدیت جدید تلگرام ۴٫۸ و ویژگی های آن توصیه می‌کنیم به مطالعه مقاله “آپدیت تلگرام ۴٫۸ منتشر شد: پخش شناور ویدئو و حالت شب خودکار” بپردازید.

یکی از ویژگی های جدید که در تلگرام ۴٫۸ ارائه شده است Auto Night Mode نام دارد که ما آن را قابلیت “تغییر خودکار تم تلگرام” نامیده‌ایم.

به موجب این قابلیت می‌توانید تنظیمات تلگرام خود را به گونه‌ای انجام دهید که در ساعت مشخصی از شبانه روز، تم یا پوسته تلگرام به طور خودکار به حالت شب (Night Mode) منتقل شده و تیره گردد.

برای مثال می‌توانید بستری فراهم کنید که تم تلگرام به صورت خودکار از ساعت ۲۳ الی ۸ صبح در حالت شب (تیر) یا همان Night Mode قرار گیرد.

اما چطور باید این تنظیمات را اعمال کرد؟ در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه تنظیم قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) بپردازیم.

چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های عنوان شده سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان spy24 راهنمایی بخواهید.

با ما همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور

(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

نرم افزار کنترل فرزندان Mobile Spy App Android IPhone
بخوانید:

آموزش استفاده از قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode)

به منظور فعال سازی و استفاده از قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) و تنظیم گزینه های مربوط به آن کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • تلگرام را اجرا و آیکون سه خط موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی برنامه نمایان شود.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید .
 • گزینه Theme را انتخاب نمایید.
 • گزینه Auto-Night Mode را لمس کنید. مشاهده خواهید کرد که سه گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد.
 • گزینه Scheduled را انتخاب کنید.
 • گزینه From را لمس کنید و ساعتی که تمایل دارید حالت تم در آن تغییر پیدا کند را مشخص کنید. برای مثال ما این ساعت را روی ۲۳ تنظیم می‌کنیم.
 • گزینه To را انتخاب کرده و ساعتی را مشخص کنید که تمایل دارید تم بیا پوسته تلگرام به حالت اولیه خودش باز گردد.

نکته: با فعال کردن گزینه Use Local Sunset & Sunrise و قابلیت موقعیت یاب گوشی خود می‌توانید حالتی را ایجاد کنید که تلگرام به صورت خودکار با توجه به منطق سکونت شما از زمانی که هوا تاریک می‌شود تم تاریک را گوشی فعال کند و به محض روشن شدن هوا مجددا تم عادی را در آن فعال نماید.

 • از بخش زیرین صفحه تم مورد نظرتان را انتخاب کنید تا آن تم در ساعاتی که تعیین کرده بودید به طور خودکار فعال شود. چون ما می‌خواهیم مابین ساعت ۲۳ الی ۳ صبح تم شب و تاریک را فعال کنیم، بنابراین گزینه Dark را از این قسمت انتخاب خواهیم کرد.

بنابراین به همین سادگی می‌توانید از قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) استفاده کنید. این ویژگی یکی از جالب ترین ویژگی هایی است که در آپدیت تلگرام ۴٫۸ ارائه شده و می‌توان از آن استفاده به عمل آورد.

دانلود نسخه جدید برنامه کافه بازار Cafe Bazaar
بخوانید:

حتما بخوانید: گزارش پیام های تلگرام

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش تصویری نحوه تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی spy24 از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

نوشته آموزش تنظیم تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) اولین بار در spy24. پدیدار شد.

تغییرخودکار تم تلگرام به حالت شب (Auto Night Mode) یکی از ویژگی های جدید در تلگرام ۴٫۸ است که در مقاله “ویژگیهای آپدیت ۴٫۸ تلگرام ” در مورد ویژگیهای آپدیت ۴٫۸ نلگرام صحبت کردیم و شما می توانید بعد از دانلود تلگرام از این ویژگی بهره مند شوید.  به موجب قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام می‌توان تنظیمات تلگرام خود را به گونه‌ای انجام داد که در ساعت مشخصی از شبانه روز، تم تلگرام به طور خودکار به حالت شب(Night Mode)   منتقل شده و تیره گردد.

تنظیم قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام به حالت شب (Auto Night Mode)

به منظور فعال سازی و استفاده از قابلیت تغییر خودکار تم تلگرام (Auto Night Mode) و تنظیم گزینه های مربوط به آن کافیست که مراحل زیر را طی کنیم:

 • تلگرام را اجرا و آیکون سه خط موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس می کنیم تا منوی اصلی برنامه نمایان شود.
 • گزینه Settings را انتخاب می کنیم .
 • گزینه Theme را انتخاب می نماییم.
 • گزینه Auto-Night Mode را لمس می کنیم.  

 سه گزینه پیش رو داریم.

Disabled

Scheduled

Automatic

 • گزینه Scheduled  را انتخاب می کنیم.
 • گزینه From را لمس کرده و ساعتی که تمایل داریم حالت تم در آن تغییر پیدا کند را مشخص می کنیم. برای مثال ما این ساعت را روی ۲۲ تنظیم می‌کنیم.
 • گزینه To  را انتخاب کرده و ساعتی را که تمایل داریم تم تلگرام به حالت اولیه خودش(حالت روز) باز گردد را مشخص می کنیم.
هک تلگرام با استفاده برنامه SPY24 از پروتکل SS7
بخوانید:

نکته: با فعال کردن گزینه Use Local Sunset& Sunrise  و قابلیت موقعیت یاب گوشی خود می‌توان حالتی را ایجاد کرد که تلگرام به صورت خودکار با توجه به منطقه سکونت ما از زمانی که هوا تاریک می‌شود تم تاریک را گوشی فعال کند و به محض روشن شدن هوا مجددا تم عادی را در آن فعال نماید.

 • از بخش زیرین صفحه تم مورد نظر را انتخاب می کنیم تا آن تم در ساعاتی که تعیین کرده ایم به طور خودکار فعال شود. چون ما می‌خواهیم مابین ساعت ۲۲ الی ۵ صبح تم شب و تاریک را فعال کنیم، بنابراین گزینه Dark را از این قسمت انتخاب خواهیم کرد.

حتما بخوانید: انجمن هک و امنیت SPY24

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور