شاید برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که تمایل داشته باشید تمام مخاطبین تلگرام خود را حذف کنید اما با نحوه انجام این کار آشنایی نداشته باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش روش هایی بپردازیم که حذف تمام مخاطبین تلگرام را با چند حرکت ساده امکانپذیر می‌کنند.

با spy24.ir همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با حذف تمام مخاطبین تلگرام

متاسفانه اپلیکیشن تلگرام این قابلیت را ندارد که کاربر بتوانید مستقیما از طریق آن نسبت به حذف تمام مخاطبین اکانت خود وارد عمل شود. حذف تمام مخاطبین تلگرام ممکن است بنا به دلایل متعددی انجام شود. برای مثال ممکن است شما از اکانت تلگرام خود به صورت مشترک با دوستتان استفاده کنید و ناگهان تمام مخاطبین گوشی شما در اکانت تلگرام همگام سازی شوند. در این شرایط دوست شما هم می‌توانید به مخاطبین شما دسترسی پیدا کند.

حال سوال اینجاست که چطور می‌توان لیست مخاطبین تلگرام را به صورت کامل حذف کرد؟

برای انجام این کار چند روش مختلف قابل استفاده هستند که ما قصد داریم آن ها را برایتان شرح دهیم. توجه کنید که روش اول شرح داده شده بهترین و کارآمدترین روش موجود برای حذف تمام مخاطبین تلگرام است.

با spy24 و آموزش نحوه حذف تمام مخاطبین در تلگرام همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور

(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

روش اول: حذف تمام مخاطبین تلگرام از طریق نسخه تحت وب تلگرام

بهترین روش برای حذف تمام مخاطبین در تلگرام روشی است که در این بخش آن را شرح می‌دهیم. برای استفاده از این روش باید از طریق کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود مراحل زیر را طی کنید:

 • با کلیک بر روی این قسمت به تلگرام وب مراجعه کنید و وارد اکانتی شوید که تمایل دارید تمام مخاطبین آن حذف شوند.
 • بر روی آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه کلیک کرده و سپس روی گزینه Contacts کلیک نمایید.
 • روی گزینه Edit کلیک نمایید.
 • حالا روی فضای خالی در مرورگرتان کلیک راست کرده و گزینه Inspect element یا Inspect را انتخاب کنید.
 • در بخش جدیدی که نمایان شد به تب Console مراجعه کنید.
 • دستوری که در عکس زیر نوشته را شده تایپ کنید و کلید اینتر را از روی صفحه کلید فشار دهید. مشاهده خواهید کرد که کل مخاطبین تلگرام شما انتخاب می‌شوند.
 • روی گزینه DELETE در پنجره‌ای که مخاطبین تلگرام نمایش داده شده کلیک کنید.
 • با حذف تمام مخاطبین تلگرام موافقت به عمل آورید.

مشاهده خواهید کرد که تمام مخاطبین اکانت تلگرام شما به صورت آنی حذف می‌شوند. این روش بسیار ساده بوده و در حال حاضر بهترین روش موجود برای حذف تمام مخاطبین در تلگرام است. اگر تمایل داشتید تعدادی از مخاطبین را از لیست حذف نکنید، کافیست بعد از وارد کردن کد دستوری ارائه شده و فشردن کلید اینتر، بر روی نام مخاطبین مورد نظرتان کلیک کنید تا از حالت انتخاب شده خارج شوند.

برنامه های کنترل تماس واتساپ
بخوانید:

اگر با نحوه وارد کردن کد دستوری مذکور در تب Console بخش Inspect مرورگر با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به صورت دستی تمام مخاطبین خود را از لیست انتخاب و سپس گزینه DELETE را انتخاب نمایید. برای استفاده از این روش کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • بر روی آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه کلیک کرده و سپس روی گزینه Contacts کلیک نمایید.
 • روی گزینه Edit کلیک نمایید.
 • تمام مخاطبین اکانت خود را با کلیک بر روی آن ها انتخاب کنید.
 • روی گزینه DELETE در پنجره‌ای که مخاطبین تلگرام نمایش داده شده کلیک کنید.
 • با حذف تمام مخاطبین موافقت به عمل آورید.

بدین صورت هم تمام مخاطبین اکانت تلگرام شما حذف می‌شوند. اگر تمایل دارید مخاطب خاصی از لیست حذف نگردد، کافیست که نام وی را از لیست مخاطبین اکانت انتخاب نکنید.

روش دوم: دیلیت اکانت تلگرام

روش دومی که می‌توانید از آن برای حذف تمام مخاطبین تلگرام استفاده کنید مربوط به حذف یا دیلیت اکانت می‌شود. در نظر داشته باشید که با دیلیت اکانت تلگرام علاوه بر لیست مخاطبین اکانت تمام چت های شما هم از بین می‌روند و گروه ها و کانال هایی که در آن عضو هستید هم از بین خواهند رفت. در این روش بعد از دیلیت اکانت تلگرام خود باید دوباره با همان خط خود یک اکانت تلگرام جدید بسازید. برای آشنایی دقیق تر با نحوه دیلیت کردن اکانت تلگرام به مطالعه مقاله “آموزش حذف اکانت یا دیلیت اکانت تلگرام Delete account” بپردازید.

اگر به منظور دیلیت اکانت تلگرام خود و ثبت نام مجدد در آن با مشکل مواجه شدید، می‌توانید یک تماس کوتاه با کارشناسان واحد پشتیبانی spy24 برقراری سازید و از کارشناسان ما بخواهید تا حذف اکانت شما و ثبت نام مجدد در آن را برایتان انجام دهند. باز هم تاکید می‌کنیم که با استفاده از این روش علاوه بر مخاطبین اکانت تلگرام، تمام آرشیو گفتگوها، کانال ها و گروه هایی که در آن ها عضو هستید هم از بین می‌روند.

روش سوم: حذف تمام مخاطبین در تلگرام از طریق اپلیکیشن تلگرام

آخرین روشی که به منظور حذف تمام مخاطبین تلگرام شرح می‌دهیم فقط در شرایطی کاربرد دارد که تعداد مخاطبین شما زیاد نباشد و بتوانید آن‌ها را به صورت دستی از طریق اپلیکیشن تلگرام حذف نمایید. در این روش باید برای حذف هر یک از مخاطبین مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد تلگرام شوید و آیکون سه خطی گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Contacts را انتخاب کنید.
 • مخاطب اولی که قصد دارید از لیست مخاطبین اکانت شما حذف شود را انتخاب کنید.
 • نام آن مخاطب در بخش فوقانی صفحه را لمس کنید.
 • آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Delete را انتخاب کنید.
 • در پنجره پاپاپ نمایان شده گزینه OK را انتخاب کنید.
روش برای ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده برای گوشی ایفون و انذروید
بخوانید:

بدین صورت مخاطبی که انتخاب کرده بودید از لیست مخاطبین اکانت تلگرام شما حذف می‌شود. برای حذف تمام مخاطبین تلگرام خود باید مراحل فوق را برای تک تک مخاطب هایی که دارید انجام دهید. همانطور که اشاره کردیم این روش فقط در شرایطی کاربرد دارد که تعداد مخاطبین اکانت تلگرام شما کم باشند.

هک تلگرام با آیدی
هک تلگرام با آیدی

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش ۳ رو.ش مختلف به منظور حذف تمام مخاطبین تلگرام پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی spy24 از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

نوشته آموزش حذف تمام مخاطبین تلگرام با یک حرکت ساده! اولین بار در spy24. پدیدار شد.

آموزش کامل حذف مخاطبین تلگرام

یکی از مشکلات مسنجر تلگرام این هست که با وجود حذف مخاطبین تلگرام از لیست مخاطبین گوشی باز هم در قسمت مخاطبین برنامه تلگرام نمایش داده میشود.

ستاره | سرویس تکنولوژی – ما قبلا در بخش تکنولوژی مجله اینترنتی ستاره به صورت مفصل در مقاله : آموزش ۱۰ ترفند تلگرام که به آن نیاز دارید صحبت کردیم که پیشنهاد میکنیم برای استفاده بهتر از این سرویس حتما آنها را مطالعه کنید، در ادامه نیز یکی از مواردی که بسیاری از دوستان آموزش آن را از ما در خواست کرده بودند بررسی می‌کنیم.یکی از مشکلات مسنجر تلگرام این هست که با وجود حذف مخاطبین تلگرام از لیست مخاطبین گوشی باز هم در قسمت مخاطبین برنامه تلگرام نمایش داده میشود که حتی با ورود و خروج هم مخاطب حذف نمیشود حالا فرض کنید شما با شماره انلاین حساب ساخته‌ای! بعد بدون حذف حساب از حساب خارج شده باشین بعد فردی بعد از شما وارد حساب با شماره انلاینی که شما قبلا حساب ایجاد کردین میشود تمام مخاطبین شما را مشاهده میکند که این میتونه خیلی خطرناک باشه، چون شماره تلفن مخاطبین شما هم برای فرد مورد نظر نمایش داده میشود ….

پس بهتر است از شماره‌های انلاین برای ساخت حساب تلگرام استفاده نکنید یا در صورتی که استفاده کردین حتما در آخر حساب خود را حذف کنید.برای انجام اینکار بهترین روش استفاده از نسخه وب تلگرام است. متاسفانه در نسخه گوشی و کامپیوتر تلگرام، شما باید به صورت دستی وارد بخش مشخصات فرد مورد نظر شوید و با انتخاب بخش بیشتر (More) گزینه Delete را مشاهده و انتخاب کنید که اینکار در صورتی که تعداد افراد زیاد باشد عملی وقت گیر است ، اما خوشبختانه در آپدیت جدید در نسخه وب تلگرام این امکان فراهم شده است که بتوان به صورت انتخاب چندین مورد اشخاص را از Contact list حذف کرد.

روش ۱٫ حذف مخاطبین تلگرام از طریق تلگرم تحت وب

برای این کار ابتدا به وب سایت https://web.telegram.org مراجعه کنید.
سپس بر روی منوی سمت چپ، در قسمت بالا کلیک کنید و گزینه Contacts را انتخاب نمایید.

از منو باز شده گزینه Edit را انتخاب کنید.

چگونگی استفاده از قفل اثر انگشت اندروید وIOS واتس اپ بیزینس
بخوانید:

افراد مورد نظر را در لیست انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه Delete پایین صفحه که شماره افراد انتخاب شده در کنار آن درج گردیده کلیک کنید.

تمام شد حالا کافیست به لیست دوستان خود در اپلیکیشن گوشی یا کامپیوتر مراجعه کنید تا ببینید اشخاص به صورت دسته ای از لیست دوستان شما حذف شده اند. همچنین با استفاده از این روش میتوانید افرادی که اکانت کاربری خود را حذف کردند و به عنوان Deleted Account در لیست دوستان تلگرام شما هنوز حضور دارند به صورت دسته ای و کلی پاک کنید.

روش ۲٫ حذف مخاطبین تلگرام از طریق اپلیکیشن تلگرام

همانطور که می دانید با اولین بار ورود به اپلیکیشن تلگرام بلافاصله بعد از ذخیره شماره یک مخاطب، در صورت عضو بودن وی در این شبکه اجتماعی نام وی در لیست مخاطبینتان نمایش داده خواهد شد.ممکن است که شما روزانه تنها برای یک تماس مجبور به ذخیره شماره یک فرد شده و پس از آن نیازی به آن نداشته باشید.
اما با حذف شماره وی از لیست مخاطبان گوشی، نام وی همچنان در لیست مخاطبین تلگرام باقی خواهد ماند که با ادامه داشتن این روال بعد از مدتی کوله بازی از مخاطبان اضافه در لیست مخاطبان تلگرام نمایش داده خواهند شد.اما برای حذف مخاطبان تلگرام چه باید کرد؟
این مطالب را نیز بخوانید:

ابتدا وارد منوی کاربری تلگرام شده و گزینه ی Contacts را انتخاب میکنیم.

از بین مخاطبین ، روی نام هر کدام که مایل به حذف وی هستیم ضربه میزنیم و وارد صفحه ی چت وی میشویم،و از بالای صفحه روی نام وی لمس می کنیم.
در صفحه ی گشوده شده باید روی علامت سه نقطه بزنیم و گزینه ی Delete را انتخاب کنیم و سپس از همین قسمت گزینه ی بلاک را انتخاب می کنیم.

در آخر باز هم تاکید میکنم برای ساخت حساب از شماره های انلاین استفاده نکنید. منظور من سایت هایی است که شماره انلاین دارند و می توانید از برنامه شماره مجازی ساز برای ساخت حساب استفاده کنید.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور