بر اساس قوانین مربوط به تخلفات موبایلی، هر تخلفی که به واسطه تلفن همراه و سیم کارت اتفاق افتد، مسئولیت آن تخلف بر عهده مالک و یا فردی می باشد که سیم کارت به اسم آن شخص باشد. به همین منظور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جهت ساماندهی و کم کردن تخلفات سو استفاده از سیم کارت اشخاص دیگر، سامانه استعلام تعداد سیم کارت های مشترکین اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل را در سراسر کشور راه اندازی کرده است.

تا به امروز بارها گزارشاتی از این دست دریافت شده است که افرادی سود جو به طریق مختلف که توانسته اند اصل یا کپی کارت ملی افراد دیگری را در اختیار داشته باشند، به واسطه آن، سیم کارت و یا سیم کارت هایی را به اسم خود ثبت کرده باشند و قطعا افرادی که دست به چنین اقدامی می زنند، هدفی جز سو استفاده از آن سیم کارت در راستای تخلفات خود ندارند. و می بایست برای جلوگیری از این اتفاقات و اینکه خیالتان از این بابت راحت شود نسبت به استعلام تعداد سیم کارت های خود اقدام کنید.

با استفاده از این سامانه تمام افرادی که مشترکین این اپراتورها هستند می تواند به راحتی همه سیم کارتهایی که به اسم آن ها ثبت شده است را شناسایی و در صورتی که سیم کارتی ناشناس به اسم آنها در یکی از این اپراتوری های ایرانسل، همراه اول و یا رایتل ثبت شده باشد، نسبت به قطع و مسدود کردن آن سیم کارت اقدام کنند که در ادامه روش استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده به اسم خود را، آموزش و توضیح خواهیم داد.

گوشی سرقتی و مسائل مربوط به آن

استعلام تعداد سیم کارت ‌های مشترکین اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل

روش استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده

 

ممکن است که شما خودتان سیم کارت هایی از اپراتورهای مختلف تهیه کرده باشید و امروزه دیگر از آنها استفاده نمی کنید و یا اینکه ممکن است آنها را گم کرده باشید. و حالت بدتر که در بالا توضیح داده شد ممکن است که شخصی سود جو با طرق مختلفی بدون اطلاع شما، سیم کارتی را به اسم شما تهیه کرده باشد.

در زیر به دو روش برای استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده به اسم خود می پردازیم که بعد از استعلام، سیم کارت های مفقود شده و یا مشکوکی که توسط شما تهیه نشده اند را شناسایی کرده و نسبت به مسدوید آنها اقدام کنید.

در روش اول شما می توانید از طریق پیامک به سامانه استعلام تعداد سیم کارت از تعداد سیم کارت های خود مطلع شوید.

و در روش دوم شما با ورود به سایت استعلام تعداد خطوط سیم کارت، با پر کردن اطلاعات مربوط به خود از طریق پیامک ارسال شده از تعداد سیم کارت هایی که به اسم شما در یکی از اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل ثبت شده اند باخبر شوید.

 

دانلود قالب خبری Goodnews فارسی تمام نسخه برای وردپرس
بخوانید:

روش اول : این روش ساده ترین و آسان ترین روش برای استعلام تمامی سیم کارت های ثبت شده با اسم و کارت ملی شما می باشد.

در این روش کافیست که شماره ده رقمی کد ملی خود را به یکی از دو شماره های ( 3000150 ) و یا ( 3000504901 ) ارسال کنید.

در این روش دقت داشته باشید که کد ده رقمی کارت ملی خود را با سیم کارتی به این سامانه ارسال کنید که آن سیم کارت نیز حتما به اسم خودتان باشد. سپس برای شما پیامکی حاوی شماره هایی که به اسم شما ثبت شده اند و تحت مالکیت شما هستند ارسال می گردد. در صورت مشاهده سیم کارت مشکوک با در دست داشتن کارت ملی می توانید به اپراتور مربوطه مراجعه کرده و سریع نسبت به قطعی و مسدود کردن سیم کارت مشکوک اقدام کنید.

ممکن است سیم کارت شما گم شده باشد و شما به آن سیم کارت نیاز داشته باشید اما شماره سیم کارت خود را فراموش کرده باشید. از این طریق می توانید دوباره به شماره های خود دسترسی پیدا کرده و برای صدور سیم کارت گم شده از اپراتور مربوطه دوباره اقدام کنید.

 

روش دوم : در این روش برای استعلام تعداد خطوط و یا سیم کارت های تحت مالکیت خود می بایست به سایت mobilecount.cra.ir مراجعه کرده و با استفاده از کد کارت ملی خود به راحتی تعداد سیم کارت های خود در همه اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل را استعلام نمایید.

در این روش شما ابتدا به این سامانه از طریق آدرس سایتی که در بالا قرار داده شد به این سایت وارد شوید.

با وارد شدن به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در پایین صفحه، قوانین سامانه استعلام سرویس های مشترکین را تایید کنید و با زدن دکمه مرحله بعد، به مرحله بعدی استعلام بروید.

در این مرحله تایید از شما می خواهد که مطمعن شوید قبل از استعلام شما متعهد شوید که کارت ملی شما در اپراتور صحیح وارد شده باشد. و دوم اینکه شما اطمینان داشته باشید که حداقل یک سیم کارت به اسم خود در یکی از اپراتورهای ذکر شده با کارت هویتی کد ملی خود داشته باشید.

 

در مرحله بعدی یعنی مرحله دوم شما می بایست اطلاعات خود را به ترتیب وارد کنید.

در این مرحله از بالا به پایین ابتدا نوع شناسه هویتی خود را انتخاب کنید. شناسه هویتی ممکن است که کد ملی، شماره گذرنامه، کد آزمایش، کد پناهندگی، یا کد هویت شما باشد که برای اکثریت کد ملی و در شرایط خاص ممکن است گزینه های دیگر باشد. بعد از انتخاب گزینه درست متعلق به خود، در گزینه دوم که کد شناسه هویتی شما می باشد، کد خود را وارد کنید. به طور مثال اگر شما در گزینه اول که مربوط به نوع شناسه هویتی بود، کد ملی خود را انتخاب کرده اید، پس در گزینه دوم در قسمت کد شناسه هویت، کد ده رقمی کارت ملی خود را وارد کنید.

 

آموزش حذف قفلهای سامسونگ در حالت FRP ON بدون حذف اطلاعات
بخوانید:

نکته مهم در این قسمت که ممکن است جواب سوال بسیاری از مخاطبان این مقاله باشد این است که خوب ممکن است سیم کارتی به اسم من ثبت شده باشد اما در موقع ثبت به جای استفاده از کارت ملی من، از یکی دیگر از شناسه هویتی من مانند شماره گذرنامه استفاده کرده باشند، در آن صورت ما چطور از وجود آن سیم کارت مطلع شویم؟

 در پاسخ به این سوال، لازم نیست که شما در استعلام بعدی خود این بار شناسه هویتی خود را گذرنامه انتخاب کنید، این سامانه به طوری طراحی شده است که اگر سیم کارتی با هر طریق دیگری به اسم شما ثبت شده باشد، برای شما با همان کد ملی قابل استعلام می باشد.

 

در گزینه سوم شماره یکی از سیم کارت های خود که مطمعن هستید به اسم شما ثبت شده است را وارد کنید. و سپس گزینه های بعدی به جز مورد اخر یعنی کد امنیتی که همه به جز مورد اخری اختیاری می باشند را بر اساس نام و نام خانوادگی و اسم پدر پر کنید.

 

کد امنیتی نیز همان کد جنریت شده در زیر آن گزینه می باشد که این کد به نحوی طراحی شده است که از ورود ربات ها به سامانه جلوگیری کند، چرا که ارقام موجود در کد امنیتی به نحوی طراحی شده و مخدوش می باشد که فقط توسط یک انسان واقعی قابل فهم و شناسایی می باشد.

اگر کد امنیتی پیچیده تر از آن چیزی بود که شما بتوانید ان را بخوانید، می توانید از علامت رفرش بغل کد استفاده کنید به این صورت که با زدن علامت فلش رفرش، کد جدیدی برای شما جنریت و تولید می شود. این کار را می توانید تا زمانی ادامه دهید که کد جنریت شده به راحتی قابل خواندن باشد.

 

پس از تکمیل این اطلاعات طبق فرایند این سامانه برای شما یک پیامک ارسال می گردد که متن پیامک حاوی تمامی شماره های سیم کارت هایی می باشد که در اپراتور های ایرانسل، همراه اول و رایتل به اسم شما، خواسته یا ناخواسته ثبت شده اند.

 

۹۸۰ تومان آیفون ایکس بخرید طرح اصلی آیفون X
بخوانید:

نکته مهم که قبل از استعلام می بایست در نظر گرفته شود این است که این سامانه زمانی برای شما پیامک حاوی شماره های به اسم شما را ارسال می کند که از آخرین استعلام شما حداقل 10 روز گذشته باشد و در صورتی که استعلام قبلی شما کمتر از 10 روز باشد به شما پیامکی با همین مضمون ارسال می گردد که می بایست تا سپری شدن 10 روز صبر داشته باشید.

استعلام تعداد سیم کارت ‌های

استعلام تعداد سیم کارت ‌های

سوزاندن و یا مسدود کردن سیم کارتهای مشکوک

 

بعد از استعلام همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، شما می توانید به دو طریق حضوری و یا غیر حضوری نسبت به سوزاندن سیم کارتی که مالک آن هستید اما دسترسی به سیم کارت خود ندارید اقدام کنید.

 در صورت مغایرت پیش آمده می توانید به دفاتر پیش خوان مراجعه کنید و مالکیت سیم کارت های خود که به آن دسترسی ندارید را مسدود کنید. درصورتی که سیم کارت را خودتان تهیه کرده اید اما سیم کارت مفقود شده است، در صورت عدم نیاز می توانید ان را بسوزانید و یا درخواست صدور مجدد همان سیم کارت را به صورت کتبی نوشته و به دفاتر پیش خوان تحویل دهید. توجه داشته باشید که برای پیگیری این موارد بهتر است که برای هر یک از سیم کارتهای مربوطه به نمایندگی های مجاز اپراتور آن سیم کارت مراجعه کنید.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور