آموزش شناخت انواع هک و روش های مقابلهاخبار هک و امنیت - آخرین و جدیدترینامنیت سایبری (Cyber Security)قانون جرایم رایانه‌ایهک وبسایت

هک سايت دانشگاه و تغيير نمرات دانشجويان

هک سايت دانشگاه و تغيير نمرات دانشجويان دانشجويي که با نفوذ غير مجاز و هک سايت چند دانشگاه در مشهد، توانسته بود به سامانه ثبت نمرات در واحد آموزش دانشگاه ها دسترسي پيدا کند و نمرات دانشجويان را تغيير دهد توسط کارآگاهان پليس فتا دستگير شد.

مشرق: در پي اعلام موضوع دسترسي غيرمجاز يک نفر به سامانه واحد آموزش چند دانشگاه در مشهد، کارآگاهان پليس فتا به دستور سرهنگ سيدمحسن عرفاني رئيس پليس فتاي خراسان رضوي تحقيقات خود را در اين باره آغاز کردند.

نتايج بررسي کارآگاهان بيانگر آن بود که هکر مورد نظر دانشجوي يکي از دانشگاه هاي مشهد است که پس از دستيابي به سامانه ثبت نمرات دانشجويان نسبت به شناسايي دانشجوياني که مشروط شده اند يا نمرات ضعيفي کسب کرده اند ، اقدام کرده و آن گاه با ارسال ايميل و پيامک به اين قبيل دانشجويان پيشنهاد تغيير نمرات در قبال دريافت پول داده است.

اين گزارش حاکي است، متهم مذکور در موارد متعددي در قبال دريافت مبالغي کلان نمرات دانشجويان مشروطي را تغيير داده بود. اين متهم با تصور اين که با استفاده از نرم افزارهاي VPN و تغيير IP مي تواند ردپاي خود را در فضاي سايبري محو کند، با به کارگيري IPهاي خارجي اقدامات مجرمانه خود را اجرا کرده بود، اما با پيگيري ها و اقدامات فني کارآگاهي پليس فتاي خراسان رضوي متهم در مدت کوتاهي شناسايي و دستگير شد.

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان خراسان رضوي در همين رابطه به افرادي

که از نرم افزارهاي فيلترشکن و VPN و تغيير IP استفاده مي کنند و اعمال مجرمانه انجام مي دهند، هشدار داد و گفت: در فضاي سايبر همه چيز ثبت مي شود و قابل رديابي است و هيچ چيز از ديد کارآگاهان پليس فتا مخفي نخواهد ماند.
هک سايت دانشگاه و تغيير نمرات دانشجويان
هک سايت دانشگاه و تغيير نمرات دانشجويان

هک سايت دانشگاه و تغيير نمرات دانشجويان – هک سایت دانشگاه 

سایت دانشگاه امام صادق (ع) هک شد

بامداد امروز سایت دانشگاه امام صادق علیه السلام هک شد.

به گزارش برنا؛ مسئول سایت اطلاع رسانی دانشگاه امام صادق از وجود شواهد اولیه مبنی بر منبع خارجی این حمله سایبری خبر داد و گفت: علاوه بر سایت اطلاع رسانی دانشگاه بخشی از سامانه‌های خدمات دانشجویی و آموزشی هم هک شده است که با وجود نسخه‌های پشتیبان در اسرع وقت این اختلال رفع خواهد شد.

کلانتری در مورد علت این حمله افزود: این مساله در حال بررسی است اما شواهد اولیه نشان از آن دارد که تروریست‌های سایبری با هدف قرار دادن یک دانشگاه مرجع عملاً کند کردن پیشرفت علمی را هدف قرار داده‌اند و به خیال خود مانع ارائه خدمات آموزشی و اطلاع رسانی آنلاین به دانشجویان شده‌اند.

او در مورد شناسایی هویت عاملان این هک بیان کرد: بر اساس شواهد اولیه منبع این عملیات از خارج و کشورهای منطقه بوده و فقط با بهانه واهی به دنبال انشقاق اجتماعی بر اساس خرابکاری سایبری بوده‌اند.

منبع:مهر

دانلود نرم افزار هک سایت دانشگاه

ابزار هویج چیست؟

یک ابزار خودکار تزریق SQL است که به متخصصان تست نفوذ کمک می کند تا آسیب پذیری های تزریق SQL را بر روی یک صفحه ی اینترنتی پیدا و اکسپلویت (exploit) کنند.

ابزار Havij می تواند از یک برنامه ی آسیب پذیر تحت وب بهره برداری کند. با استفاده از این نرم افزار کاربر می تواند دیتابیس متصل به برنامه آسیب پذیر را شناسایی کند، کاربر ها و هش پسورد های دیتا بیس را بگیرد، جدول ها و ستون ها را استخراج کند، اطلاعات را از دیتابیس دریافت کند، دستورات SQL اجرا کند و حتی به فایل های سیستم قرار گرفته شده در پشت دسترسی پیدا کند و بر روی سیستم عامل ان دستور اجرا کند.

قدرت Havij که آن را از ابزار های مشابه متفاوت می کند روش های تزریق آن است. درصد موفقیت در تزریق هدف های آسیب پذیر بیش از ۹۵% می باشد.
رابط گرافیکی Havij و تنظمیات و تشخیص های خودکار استفاده از آن را برای هر کسی حتی کاربران مبتدی آسان می کند. من خودم بارها و بارها از این برنامه استفاده کردم و دیتابیس سایت های خیلی بزرگ رو بیرون کشیدم.

قابلیت های این نرم افزار:

 • امکان پیدا کردن صفحات لاگین ادمین
 • امکان شکستن انواع هش های مهم مانند md5
 • قابلیت تست sql injection با انواع متد های مختلف
 • Blind , Union Based , Error Based , Time Based
 • پشتیبانی از انواع پایگاه داده mysql و mssql وOracle
 • نمایش کامل اطلاعات دیتابیس و سرور
 • دامپ جداول دیتابیس و نمایش دیتا درون هر جدول
 • نمایش مرتب اطلاعات دیتابیس
 • امکان اجرای دستور در سیستم مورد نفوذ قرار گرفته
 • قابلیت اجرای کوئری در دیتابیس اسیب پذیر
 • امکان تست باگ با انواع متد های POST و GET
 • نمایش لاگ ها و خروجی از اطلاعات دریافت شده
 • هک سايت دانشگاه

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

هک سایت دانشگاه برای انتخاب واحد

هکرها نمرات را در سیستم آموزشی یکی از دانشگاهای ایران تغییر دادند.

سرهنگ علی شفیعی اظهار داشت: در پی شکایت نماینده حقوقی یکی از دانشگاه‌های استان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی ناشناس ضمن نفوذ به سرور دانشگاه، علاوه بر اخلال در سامانه دانشجویی، اقدام به تغییر نمرات دانشجویان و حذف و اضافه دروس کرده‌اند، شناسایی عامل یا عاملان نفوذ در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارشناسان پس از بررسی تغییرات رخ داده در سامانه این دانشگاه و همچنین استعلام از چندین مرکز ISP و بررسی سیستم دانشگاه متوجه شدند بیش از چند هزار تغییر در نمرات و همچنین انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه صورت گرفته است. همچنین مجرمین اقدام به پاک کردن رد خود و ایجاد پاپوش برای دیگر دانشجویان کرده بودند.

تغییر نمره در سایت دانشگاه

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان با بررسی تمام تغییرات و همچنین با استفاده از توان علمی و تخصصی پلیس فتا مجرمین را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.

شفیعی گفت: متهمان که از دانشجویان همان دانشگاه بودند در بازجویی اولیه منکر بزه انتسابی شدند، اما با بررسی سیستم رایانه ای متهمین و استفاده از شگردهای تخصصی نهایتا به بزه انتسابی اعتراف و بیان داشتند از سهل انگاری مسئول امور آموزش دانشگاه سوءاستفاده و اقدام به یادداشت رمز عبور سامانه کرده و تغییراتی از جمله حذف انتخاب واحد، تغییر نمرات، ثبت مرخصی برای دانشجویان، تغییر رمز عبور دانشجویان و … انجام داده اند.

در پي اعلام موضوع دسترسي غيرمجاز يک نفر به سامانه واحد آموزش چند دانشگاه در مشهد، کارآگاهان پليس فتا به دستور سرهنگ سيدمحسن عرفاني رئيس پليس فتاي خراسان رضوي تحقيقات خود را در اين باره آغاز کردند.

به گزارش SPY24 به نقل از آی تی آنالیز؛ نتايج بررسي کارآگاهان بيانگر آن بود که هکر مورد نظر دانشجوي يکي از دانشگاه هاي مشهد است که پس از دستيابي به سامانه ثبت نمرات دانشجويان نسبت به شناسايي دانشجوياني که مشروط شده اند يا نمرات ضعيفي کسب کرده اند، اقدام کرده و آن گاه با ارسال ايميل و پيامک به اين قبيل دانشجويان پيشنهاد تغيير نمرات در قبال دريافت پول داده است.
اين گزارش حاکي است، متهم مذکور در موارد متعددي در قبال دريافت مبالغي کلان نمرات دانشجويان مشروطي را تغيير داده بود. اين متهم با تصور اين که با استفاده از نرم افزارهاي VPN و تغيير IP مي تواند ردپاي خود را در فضاي سايبري محو کند، با به کارگيري IPهاي خارجي اقدامات مجرمانه خود را اجرا کرده بود، اما با پيگيري ها و اقدامات فني کارآگاهي پليس فتاي خراسان رضوي متهم در مدت کوتاهي شناسايي و دستگير شد.
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان خراسان رضوي در همين رابطه به افرادي که از نرم افزارهاي فيلترشکن و VPN و تغيير IP استفاده مي کنند و اعمال مجرمانه انجام مي دهند، هشدار داد و گفت: در فضاي سايبر همه چيز ثبت مي شود و قابل رديابي است و هيچ چيز از ديد کارآگاهان پليس فتا مخفي نخواهد ماند.

keleis andre

برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا