برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

آیا هک واتس آپ از طریق آی پی امکان دارد؟

آیا هک واتس آپ از طریق آی پی امکان دارد؟

اگر دلیل موجه و منطقی برای هک کردن واتس اپ دارید و فکر می‌کنید کاری که می‌کنید اخلاقی است و می‌خواهید روش های انجام آن را بدانید و یا اینکه می خواهید با آشنا شدن با ترفندهای هکر ها برای مقابله با آنها توانایی کسب کنید در این مقاله به این پرسش پاسخ می دهیم آیا هک واتس آپ از طریق آی پی امکان دارد؟

این یک مقاله آموزشی برای آشنایی شما است هک گوشی دیگران یک کار غیر اخلاقی است.

 هک واتس آپ با آی پی

واتس آپ یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در جهان است که امروزه در کشور های بسیار زیادی از جمله کشور های آمریکا، کشور های اروپایی، برخی از کشور های آسیایی و ایران مورد استفاده قرار می گیرد. واتس آپ سالها ست که در ایران به عنوان یک پیام رسان معمولی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گرفت.

در این  دو سال اخیر که کرونا  نیز دنیا را تسخیر کرده، بسیاری از آموزش ها در ایران به صورت آنلاین و توسط گروه ها و تماس های تصویری واتس آپ صورت می گیرد. به لطف پیام رسان های مختلفی مانند واتس آپ، تلگرام، سیگنال یا پیام رسان های دیگر، ما این توانایی را داریم که با عزیزانمان در هر جای دنیا که هستند به راحتی صحبت کنیم و از آنها خبر بگیریم. در بعضی از این پیام رسان ها حتی فرصت آشنایی با افراد مختلف را داریم و می توانیم با آدم های جدید نیز آشنا شویم.

واتس آپ را می توان به جرئت مهم ترین و محبوب ترین پیامرسان جهان دانست. از آنجایی که در حال حاضر بیش از 2 میلیارد نفر، یعنی بالای 50 درصد از افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، از این پیام رسان استفاده می کنند و به آن علاقه مند هستند. اما یکی از مهم ترین چیز هایی که همه ما به آن اهمیت می دهیم و برایمان مهم است، امنیت پیام رسان و ارتباطات ماست که برایمان خیلی مهم است که هک نشویم و به مشکلات مختلف گرفتار نشویم.

اما هر وقت یک پیام رسان یا شبکه اجتماعی، تا این حد مورد توجه و استفاده افراد قرار می گیرند، ناخواسته نیاز به هک اکانت آن نیز حس میشود. هک اکانت واتس آپ یا دیگر شبکه های مجازی به دلایل مختلفی صورت می گیرد که در ادامه درباره آنها نیز بحث می کنیم.

یکی از اصطلاحات پایه‌ی دنیای دیجیتال که همه‌ی ما بارها آن‌را شنیده‌ایم آدرس IP است.

IP مخفف Internet Protocol است و کد یا آدرسی است که به دستگاه‌های متصل به اینترنت اختصاص داده می‌شود.

البته بدون دانستن معنای IP هم کار ما در اینترنت راه می‌افتد و بسیاری از کسانی که از اینترنت استفاده می‌کنند، ممکن است مفهوم آن را به درستی ندانند.

با این حال، آشنایی با آدرس آی پی می‌تواند درک عمیق‌تری از اینترنت و زیرساخت‌‌های آن برای ما ایجاد کند.

آدرس IP در سطح شبکه معنا پیدا می‌کند

نخستین نکته‌ای که قبل از شروع صحبت باید به آن توجه کنیم این است که آدرس IP در سطحِ شبکه معنا پیدا می‌کند.

وقتی می‌گوییم آدرس IP در سطح شبکه معنا پیدا می‌کند منظورمان این است که IP چیزی زیربنایی‌تر از وب و اپلیکیشن‌ها و اینترنت است.

حتی اگر دو یا سه کامپیوتر هم داشته باشیم که قرار باشد با یکدیگر یک شبکه (Network) را تشکیل دهند و با یکدیگر ارتباط داشته باشند، نیاز است که هر یک از آنها آدرس مشخص داشته باشند.

حالا اگر تعداد این کامپیوترها بیشتر شد و در نقاط مختلف دنیا پخش شدند و به جای شبکه داخلی (Internal Network) یک شبکه بین‌المللی (Internet) داشتیم، باز هم همان‌ آدرس‌دهی لازم می‌شود.

اگر موبایل‌ها و اپلیکیشن‌های آنها خواستن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند باز هم همان آدرس‌دهی می‌تواند استفاده شود.

اگر قرار شد اپلیکیشن‌ها و Server‌ها با هم در تماس باشند، باز هم آدرس‌دهی لازم است.

اگر هم وب‌سایت‌ها بخواهند با یکدیگر در ارتباط باشند یا به هم لینک بدهند، باز هم نیازمند آدرس و آدرس‌دهی هستند.

به همین علت می‌گوییم IP یک مفهوم زیربنایی در سطح شبکه است و هر چیزی که بر زیربنای شبکه ساخته می‌شود به نوعی با آدرس آی پی ارتباط پیدا می‌کند.

آیا هک واتس آپ از طریق آی پی امکان دارد؟

حال خوب است بدانید که در جرم هک به شخصی که مرتکب این نوع جرم می‌شود، یعنی بطور غیرقانونی و غیرمجاز به اطلاعات و داده‌های شخصی دیگری دسترسی پیدا کند و خللی را در آن‌ها بوجود آورد، هکر گفته می‌شود.

علاوه‌ بر معنایی که برای فرد هکر در نظر گرفته و هکر به عنوان یک فرد مجرم نامیده شد، هکرها گاهی نیز نه تنها مرتکب جرم نشده و مجرم نیستند بلکه حتی گاهی نیز می‌توانند، عمل مفیدی را در جامعه انجام دهند.

هکرها انواع مختلفی دارند که عبارتند از؛

 1. هکرهای کلاه سیاه
 2. هکرهای کلاه سفید
 3. هکرهای کلاه خاکستری
 4. و…

 

شاید این تقسیم‌بندی هکرها را تا به حال جایی ندیده و نشنیده باشید و کمی برایتان جالب به نظر برسد. حال خوب است بدانید که هکرهای کلاه سیاه،‌ دقیقا همان هکرهای موضوع مبحث ما هستند که مجرم بوده و به طور غیرقانونی و با سونیت وارد حساب کاربری افراد می‌شوند.‌ هکرهای کلاه سفید نیز کاملا برعکس کلاه سیاه‌ها بوده و نه تنها مجرم نیستند بلکه با دانش و تخصص کامپیوتری خودشان با تست نفوذپذیری به افزایش امنیت نیز کمک خواهند کرد. حال منظور از هکرهای کلاه خاکستری چیست؟ هکرهای کلاه خاکستری درواقع جز قشرهای بلاتکلیف به حساب می‌آیند! این دسته از هکرها نه قصد وارد کردن خسارت به دیگری را دارند و نه درحقیقت به دنبال هدف خاصی هستند، بلکه تنها برای سرگرمی یا از روی بیکاری اقدام به نفوذ به اطلاعات دیگری می‌نمایند.

هک واتس آپ با آی پی اما در کل برای هک کردن واتس آپ، راه های بسیاری وجود دارد و در این مقاله  به پاسخ این پرسش که: آیا هک واتس آپ از طریق آی پی امکان دارد؟

چرا باید واتس آپ شخص دیگری را هک کنیم؟

دلایل بسیار زیادی برای هک کردن واتس آپ می شنویم. دلایلی که در نگاه اول، کاملا منطقی به نظر می رسند و افراد بسیار زیادی با آن موافقند. دلایلی مثل:

 1. نظارت بر رفتار های فرزندان نوجوان و جوان در دنیا دیجیتال
 2. مراقبت از بچه ها در برابر آدم های بد در شبکه های اجتماعی
 3. کنترل رفتار های شریک زندگیتان که به او شک کرده اید.
 4. بررسی سابقه شخصی که قصد دارید با او وارد رابطه شوید.
 5. نظارت بر رفتار کارمندان شرکت برای بالا بردن امنیت اطلاعات شرکت

همه دلیل های بالا در وحله اول بسیار موجه و منطقی به نظر می رسند. بعضی از آنها حتی، خوب نیز تلقی می شوند. اما اگر کمی با منطق به این دلایل نگاه کنیم متوجه می شویم که همه آنها، بهانه ای بیش نیستند. هک کردن اکانت واتس آپ شخص دیگر، در هر حال تجاوز به حریم شخصی فرد است و کار غلطی است اما اگر قصد دارید تا شخصی را در واتس آپ هگ کنید، ادامه این مقاله را بخوانید تا یکی از بهترین راه های هک واتس آپ را بیاموزید.

آیا هک واتس آپ از طریق آی پی امکان دارد؟

آموزش هک واتس آپ با شماره

بله درست است شما می توانید با داشتن شماره تلفن شخص او را به راحتی هک کنید. فقط برای اینکار دو روش وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه به این دو روش اشاره خواهیم کرد.

هک واتس آپ با شماره از طریق Spoofing

اسپوفینگ یکی از روش هایی است که اگر بتوانید آن را به درستی انجام دهید، می توانید، واتس آپ فرد را فقط با داشتن شماره موبایلش هک کنید. اسپوفینگ به نوعی حمله سایبری گفته می شود که شما با تغییر دادن دستی آدرس IP و آدرس mac سیستم یا گوشی خود، خود را جای یک دستگاه دیگر جا بزنید و سیستم هدف را دور بزنید.

این روش معمولا عملی می شود و شما می توانید به راحتی، سیستم های هدف مختلف را فریب دهید. متاسفانه سیستم های هدف، تدابیر امنیتی مهمی در برابر این حملات ندارند و شما می توانید با دسترسی داشتن به IP Address و mac Address گوشی شخص مورد نظر خود، به راحتی واتس آپ او را هک کنید.

Spoofing نیز یکی از روش هایی است که در آن و برای استفاده از آن به مهندسی اجتماعی نیاز دارید تا بتوانید شخص مورد نظر خود را فریب دهید و IP و مک آدرس آن را بردارید. مهندسی اجتماعی، یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت روش اسپوفینگ است و شما برای هک کردن افراد از این روش به این مهارت نیاز دارید. ویژگی دیگر اسپوفینگ نیز این است که برایتان هزینه ای ندارد.

سایت ها و برنامه های هک

یکی دیگر از روش هایی که برای هک واتس آپ با شماره وجود دارد این است که از سایت ها و برنامه های مختلف برای هک واتس آپ استفاده کنید. سایت هایی وجود دارند که از روش های مختلف برای هک یک اکانت استفاده می کنند و این قابلیت را در اختیار شما می گذارند. البته استفاده از این روش، دو مشکل اساسی دارد.

مشکل اول اینکه تشخیص واقعی بودن این اپلیکیشن ها یا سایت ها برای هک واتس آپ یا هر شبکه اجتماعی دیگر، بسیار سخت است. در واقع شما نمی توانید به این سایت ها اعتماد کنید. مشکل دوم نیز این است که بسیاری از این پلتفرم ها، پولی هستند و شما باید مبلغی را پرداخت کنید تا بتوانید از طریق این سایت ها اکانت مورد نظر را هک کنید.

هک واتس آپ با برنامه های مخصوص

برنامه های خاصی برای هک واتس آپ وجود دارند مثل سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

الف- نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان

 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…

      ج-موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده

       د-وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده

 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

 

به موجب قانونِ جرایم رایانه‌ای در صورت هک کردن حساب‌های شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا پیام‌رسان‌ها جزای نقدی یا زندان در انتظار مرتکب خواهد بود.

جزای نقدی به میزان دو تا هشت میلیون تومان و حبس تعزیری به میزان 91 روز تا یک سال از جمله مجازات‌های درنظرگرفته شده برای ارتکاب این جرم به حساب می‌آید.

در صورت ورود خسارتِ مالی به بزه‌دیده نیز خسارات وارد شده، بایستی توسط مجرم جبران شود.

آموزش جلوگیری از هک واتساپ

در اولین قدم برای جلوگیری از هک واتساپ توسط شماره تلفن، باید مراقب مهندسی اجتماعی باشید همان طور که گفته شد روش مهندسی اجتماعی بر مبنای اعتماد است. پس نباید به هر کسی اعتماد کنید نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که دوستان همیشه دوست نیستند. سعی کنید بر روی گوشی خود و ورود به قسمت های مختلف گوشی رمز بگذارید به نحوی که رمز ورود به گوشی و سایر قسمت ها با هم فرق داشته باشند.

بدین ترتیب از آی پی و مک گوشی خود محافظت کنید تا بدست هیچ کس نیفتد.یکی دیگر از راه هایی که سبب افزایش امنیت واتس اپ شما می شود استفاده از کد تایید دو مرحله ای است بدین ترتیب اگر فردی هم بتوانند به واتس اپ شما نفوذ کند به احتمال زیاد نمی تواند کد تایید دو مرحله ای شما را پیدا کند و واتس اپ شما را هک کند. برای فعال کردن کد دو مرحله ای کافی است وارد قسمت تنظیمات شوید و یک کد 6 رقمی انتخاب کنید.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

 • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
 • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
 • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
 • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
 • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
 • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا