برخی از افراد به دلایل متعددی تمایل ندارند ابزارهای نرم افزاری مورد استفاده آنها بصورت خودکار فایرفاکس بروزرسانی شود. یکی از این ابزارها مرورگر وب Mozilla Firefox است. اگر قصد دارید از آپدیت خودکار مرورگر فایرفاکس جلوگیری کنید پیشنهاد می کنیم این مطلب آموزشی را مطالعه نمایید زیرا نحوه جلوگیری از آپدیت خودکار فایرفاکس بصورت کامل آموزش داده خواهد شد. از شما دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

روشهای جلوگیری از آپدیت خودکار مرورگر وب فایرفاکس

چند روش برای جلوگیری از آپدیت فایرفاکس وجود دارد که در زیر به دو مورد از آنها اشاره می کنیم:

  • تنظیم آپدیت فایرفاکس از تنظیمات آن
  • تنظیم آپدیت فایرفاکس توسط About:config

روش اول – غیرفعال کردن آپدیت فایرفاکس از تنظیمات

آموزش جلوگیری از آپدیت خودکار فایرفاکس 
آموزش جلوگیری از آپدیت خودکار فایرفاکس

برای اینکار کافیست به بخش تنظیمات مرورگر فایرفاکس رفته، در منوی کناری، قسمت General در بخش مرورگر وب Firefox Updates گزینه انتخابی را بر روی Check for updates but let you choose to install them ست کنید.

آموزش تصویری و مرحله به مرحله اینکار در زیر قرار داده شده است:

غیرفعال کردن آپدیت فایرفاکس

This setting will apply to all Windows accounts and Firefox profiles using this installation of Firefox. پیغام فوق به این معنی است که تنظیمات انجام شده به جهت جلوگیری از آپدیت فایرفاکس روی همه حساب های ویندوز مورد استفاده اعمال می شود.

روش دوم – غیرفعال کردن آپدیت فایرفاکس از About:config

برای اینکار کافیست عبارت About:config را در نوار آدرس مرورگر فایرفاکس وارد نموده و Enter کیبورد را فشار دهید. بلافاصله پیغامی مبنی بر اینکه تغییرات در این محیط ممکن است روی عملکرد، امنیت و پایداری تاثیر بگذارد به شما نمایش داده می شود. در اینجا می بایست بر روی عبارت I accept the risk کلیک کنید تا محیط About:config باز شود. همچنین اگر مایل نیستید در دفعات بعدی پیغام ریسک نمایش داده شود می توانید تیک گزینه موجود را بردارید. پس از تایید گزینه پذیرفتن ریسک، صفحه کانفیک فایرفاکس نمایش داده می شود. در مقابل گزینه Search عبارت app.update.auto را وارد نمایید تا گزینه مخصوص جلوگیری از آپدیت خودکار فایرفاکس ظاهر شود. پس از انجام اینکار برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار فایرفاکس تنها کافیست بر روی عبارت true زیر Value دابل کلیک کنید تا به false تغییر نمایید. به همین سادگی! این موضوع بصورت تصویری در زیر آورده شده است:

آموزش تست نفوذ هک تلگرام با ابزار TeleKiller
بخوانید:

غیرفعال کردن آپدیت فایرفاکس

جمع بندی موضوع

ما غیرفعال کردن آپدیت خودکار فایرفاکس را پیشنهاد نمی کنیم زیرا اینکار ممکن است امنیت، کارایی و پایداری مرورگر فایرفاکس را با مشکل مواجه کند. در هر آپدیت معمولا اشکالات فنی و امنیتی رفع می شود که قطعا لازم و ضروری است. در هر حال اگر مایل به غیرفعال کردن آپدیت خودکار فایرفاکس هستید می توانید از آموزش استفاده نمایید. برای فعال کردن آپدیت خودکار فایرفاکس نیز می توانید به راحتی موارد را به حالت قبل بازگردانید.

نوشته آموزش جلوگیری از آپدیت خودکار فایرفاکس اولین بار در  spy24.ir . پدیدار شد.

برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور
[100٪ ] هک Instagram با استفاده از کالی لینوکس
بخوانید: