ورتو گوشی‌هایش را به حراج گذاشت گوشی‌ها از الماس گوشی‌ها ارزشی بالاتر

شرکت «ورتو» (Vertu) که به عنوان یک سازنده گوشی‌های بسیار لوکس و گران قیمت شناخته می‌شود سال گذشته یکی از کارخانه‌های خودش در کشور انگلیس را تعطیل کرد و حالا هم برخی از گوشی‌های خودش را به حراج گذاشته است.

این حراج شامل ۱۰۵ گوشی ورتو می‌شود که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۵ ساخته شده‌اند و قیمت آن هم از ۲۶ هزار دلار شروع می‌شود.

گوشی ورتو verto چیست ؟ قیمت گوشی ورتو
گوشی ورتو verto چیست ؟ قیمت گوشی ورتو

برخی از این گوشی‌ها ارزشی بالاتر از این قیمت دارند چرا که در ساخت آن‌ها از طلای ۱۸ عیار، تیتانیوم و فولاد زد زنگ استفاده شده است.

حتی برای ساخت برخی از این گوشی‌ها از الماس هم استفاده شده.

گفته شده برخی از این گوشی‌ها به خوبی کار می‌کنند و تعداد از آن‌ها هم کار نمی‌کنند.

برخی از این گوشی‌ها در زمانی که ورتو از شرایط مالی بهتری برخوردار بود با قیمت نزدیک به ۳۰ هزار دلار هم به‌فروش رفته‌اند.

حتی این گوشی‌ها از پشتیبانی ۲۴ ساعته برخوردار بودند.

سال گذشته هم این شرکت سه مدل گوشی ارزان قیمت راهی بازار کرد که البته ۴۲۰۰ دلار قیمت داشتند.

البته به نظر نمی‌رسد که قیمت ۲۶ هزار دلار برای ۱۰۵ گوشی بسیار لوکس چندان بالا باشد؛ ما قطعا در حراجی این قیمت بالاتر هم خواهد رفت.

نمی‌توان در لیست وسایل شیک و لوکس این عصر نام ورتو را از قلم انداخت. سمبل‌هایی از لوکسی و گرانقیمت بودن این‌روزها پایشان به ایران هم رسیده است که یکی از آنها گوشی‌های ورتو است ولی داستان گوشی‌های ورتو که تبدیل به نماد ثروت شده‌اند چیست؟

فایل فلش چینی Iphone 8 Plus
بخوانید:

به گزارش کلیک، در واقع ورتو Vertu یک شرکت بریتانیایی است که در کار تولید گوشی های دست ساز لوکس است. شرکت ورتو Vertu در اصل توسط شرکت نوکیا در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد اما در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ شرکت ورتو  به یک بخش خصوصی سوئدی به نام EQT VI فروخته شد. در مورد مبلغ فروش، هرگز چیزی مشخص نشد اما شایعاتی  مبنی بر اینکه قیمت قرارداد  چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده وجود دارد. نوکیا ۱۰ درصد از سهم فروش شرکت ورتو Vertu را هنوز  برای خودش دارد. کار بسیار زیرکانه و عاقلانه ای بود چون این برند اکنون نشان داده ارزش این معامله را داشته است.

آمار خرید و فروش این گوشی‌ها بالاتر از چیزی است که از یک گوشی در این استاندارها انتظار می‌رود، در سال ۲۰۱۳ ، گوشی های ورتو در حدود ۳۵۰ هزار مشتری داشت و در سال ۲۰۱۵ ، شرکت خصوصی EQT ، سهم خودش از ورتو را به یه شرکت سرمایه گذاری هنگ کنگی به نام Godin Holdings فروخت. شرکت ورتو در حال حاضر حدود ۹۰۰ کارمند دارد.

شرکت سازنده گوشی ورتو با ایده ای نشئت گرفته از اندیشه‌ای مبتنی بر پولدار بودن شکل گرفت : « اگه شما می توانید ۲۰ هزار دلار برای یک ساعت شیک پول بدهید،  چرا برای یک گوشی شیک ۲۰ هزار دلار ندهید ؟ »

ورتو گوشی‌هایش در سایت : xspy