آموزش شناخت انواع هک و روش های مقابلهآیا اینستاگرام من هک شده است؟!امنیت سایبری (Cyber Security)برنامه های هک گوشی برای اندروید و ایفونبهترین برنامه های هک گوشی اندرویدی آیفونهک تلگرام و نظارت بر عملکرد

آموزش برنامه نویسی هک و نفوذ به گوشی و سیستم های مختلف

برای انجام عمل هک و نفوذ و اینکه بخواهیم به یک هکر تبدیل شویم و وارد دنیای هک و امنیت شویم، اولین دانشی که نیازمند یادگیری آن هستیم، دانش برنامه نویسی می باشد. علاوه بر برنامه نویسی مهارت های دیگری نیز باید آموخت اما مهمترین و سخت ترین قسمت کار فراگیری زبان های برنامه نویسی برای هک می باشد. بنابراین برای موفقیت در این زمینه قبل از هر چیز باید شروع به یادگیری و دیدن آموزش برنامه نویسی هک و امنیت نمایید و بعد از آن مهارت های خود را در زمینه های دیگر بالا ببرید.

البته باید بدانید که تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای کار یک شب و یک ماه نیست و نیازمند زمان زیاد و تمرین بسیار است. اما همانطور که گفتیم در مرحله اول می بایست آموزش برنامه نویسی هک را ببینید و با زبان های مختلف برنامه نویسی آشنا شوید.

از همین رو در این مطلب قصد داریم به آموزش برنامه نویسی هک بپردازیم و زبان های برنامه نویسی لازم برای هک را معرفی کنیم.

تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای

اگر در اینترنت معنای واقعی کلمهٔ «هکر» را جست‌وجو کنید، خواهید دید که معادل فارسی این کلمه به معنی «دانش فنی و مهارت لازم برای حل مشکلات غیرممکن» است اما در عین حال نیاز به توضیح است که در دنیای واقعی هکر بودن چیزی فراتر از این‌ها است. (در اصل، هکرها گروهی بودند که در اولین آزمایش‌های آژانس پروژه‌های پیشرفتهٔ تحقیقاتی موسوم به آپارنت و همین‌طور در اختراع اینترنت نقش داشتند تا بدان وسیله دنیای بهتری بسازند.)

در اینکه آموزش برنامه نویسی هک یکی از بنیادی‌ترین مهارت‌های لازم برای ورود به دنیای هک می‌باشد هیچ شکی نیست و این جمله که هرچه بیشتر برنامه‌نویسی کنید، هکر بهتری خواهید شد نیز کاملاً صحیح است.

اگر شما هم به هکر شدن علاقه دارید، قبل از هر چیز باید روش درست آموزش را یاد بگیرید و باید بدانید که مهارت‌های لازم برای هکر شدن چه چیزهایی هستند که یکی از اساسی‌ترین آن‌ها برنامه‌نویسیاست که به منزلهٔ مهارتی پایه‌ای می‌باشد که هر هکری باید آن را فرا بگیرد و به آن مسلط شود. در ادامه دیگر مهارت هایی را که یک هکر باید فرابگیرد را نیز ذکر خواهیم کرد. یک هکرچه مهارتهایی در اول کار خود باید داشته باشد؟

۱ – با نحوه کار کرد کامپیوتر و سخت افزار آشنا شوید . سعی کنید سیستم عامل ها را بشناسید.

۲ – سعی کنید حتما برنامه نویس شوید ، می توانید از زبان برنامه نویسی Perl یا Python یا GO یا C شروع کنید .

یادتان باشد ، هر روز کد نویسی و تمرین داشته باشید، چرا که این مورد مهم ترین مهارتی است که باید فرابگیرید.

۳ –  یک نسخه لینوکس را به خوبی یاد بگیرید.

۴ – شبکه و اصول آن را بشناسید . واقعاً به آن نیاز پیدا خواهید کرد .

۵ – زبان انگلیسی را یاد بگیرید . (نمی دانم چطور برایتان شرح دهم که چقدر این مورد مهم است . این نکته را در ذهنتان Bold کنید ، انگلیسی یعنی اکسیژن یک هکر)

چرا آموزش برنامه نویسی هک مهمترین مهارت لازم برای هکرها است؟ 

تسلط داشتن به یک زبان برنامه‌نویسی باعث می‌شود تا مستقل باشید و اسکریپت‌های مد نظر خود را برای دستیابی به اهداف‌تان بنویسید. همچنین بیشتر ابزارهای هک اپن‌سورس هستند و به صورت رایگان وجود دارند و هنگامی که به هنر برنامه‌نویسی تسلط پیدا کردید، می‌توانید از این ابزارها نیز استفاده کرده و یا حتی می‌توانید از توانایی‌های خودتان استفاده کنید و آن‌ها را به ابزار بهتری مبدل سازید.

اگر بدون یادگیری کامل این زبان ها و با تجربه کم وارد دنیای هک شوید، پیش از آنکه به هدف خود برسید افراد دیگر سیستم شما راهک خواهند کرد و در ابتدای کار با شکست مواجه خواهید شد.

قبل از اینکه قدم به دنیای هک بگذارید، باید کدنویسی را یاد بگیرید وآموزش برنامه نویسی هک را ببینید، تا بتوانید مهارت هک را به طور صحیح و اصولی فرا بگیرید.

آموزش برنامه نویسی هک

تمامی هکرهای حرفه ای مانند هکرهای کلاه سیاه، کلاه سفید و کلاه خاکستری و همه کارشناسان و متخصصان امنیت کامپیوتر، باید با زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت آشنا باشند و البته به برخی از آنها نیز تسلط کامل داشته باشند.

هر چه دانش هکر در رابطه با این زبان ها بیشتر باشد، مطمئنا خروجی کار او بهتر خواهد بود و می تواند به آینده شغلی که برگزیده، امیدوارتر باشد. در سویی دیگر دسته ای از هکر ها نیز هستند که با داشتن دانش بسیار پایین و با استفاده از ابزارها و نرم افزارهایی که هکرهای حرفه ای طراحی کرده اند،به هک گوشی یا کامپیوتر اطرافیان خود می پردازند. به این هکر ها هکر کلاه صورتی می گویند.

موف شدن هکرهای کلاه صورتی به برنامه ای که از آن استفاده می کنند و چگونگی اجرای دستورالعمل ها بستگی خواهد داشت. نمونه ای از این هکرها را می توان در تلاش های مختلف برای هک وای فای با اندرودامپر، هک اینستاگرام با ترموکس و یا هک تلگرام مشاهده کرد که گاهی نیز موفقیت هایی را در این زمینه کسب می کنند، اما هیچ دانشی در زمینه برنامه نویسی نداشته و صرفا به استفاده از نرم افزارهای مختلف ساخته شده در این زمینه می پردازند.

آموزش برنامه نویسی هک و نفوذ به گوشی و سیستم های مختلف

آموزش برنامه نویسی هک و نفوذ به گوشی و سیستم های مختلف

اما همانطور که گفتیم برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای و ایجاد آینده شغلی مناسب (که البته منظور ما از شغل در اینجا متخصص هک و امنیت است که در کشورهای صنعتی و پیشرفته از جایگاه بسیار خوب و ویژه ای برخوردار بوده و یکی از بالاترین دستمزدهای سالانه را دریافت می کند) می بایست در ابتدا آموزش برنامه نویسی هک را دید و با زبان های برنامه نویسی هک آشنا بود که در ادامه به معرفی و توضیح مختصری از این زبان ها خواهیم پرداخت.

 هک و نفوذ به گوشی

هک و نفوذ به گوشی

زبان برنامه نویسی C و ++C

یکی از اولین زبان های برنامه نویسی که در رشته های مختلف کامپیوتری در دانشگاه ها آموزش داده می شود، زبان C و ++C می باشد. این دو زبان که پایه برنامه نویسی مدرن می باشند، جزو مهمترین بخش از آموزش برنامه نویسی هک بوده که همه متخصصان هک و امنیت باید به آن ها تسلط داشته باشند. تقریبا تمامی زبان های مدرن دیگر همچون جاوا، پایتون، پی اچ پی و غیره، با زبان سی نوشته شده اند و این زبان پایه نوشتن سیستم عامل هایی نظیر مایکروسافت و لینوکس نیز هست. زبان ++C نیز پایه برنامه نویسی شی گرا محسوب می شود و کلیه زبان هایی که پس از آن از روش شی گرایی استفاده کرده اند، خودشان با استفاده از زبان ++C نوشته شده اند.

زبان Python

یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای هک میان متخصصان این زمینه، زبان پایتون می باشد. دلیل این محبوبیت وجود کتابخانه های متنوع جهت ساخت برنامه های هک می باشد که کار را برای هکرها و متخصصان امنیت بسیار راحت تر می کند.

زبان پایتون نزدیک به زبان انسان است و یک زبان برنامه نویسی سطح بالا به حساب می آید. اسکریپت هایی که به وسیله پایتون نوشته می شوند، توانایی اجرا بدون نیاز به کامپایل شدن را نیز دارند. پایتون یک زبان برنامه نویسی متن باز می باشد و همچنین مبتنی بر شی گرایی نیز هست.

زبان  Java

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی هک ، زبان جاوا می باشد. این زبان دارای خاصیت جادویی اجرا روی پلتفرم می باشد که آن را از دیگر زبان ها متمایز ساخته است. زبان جاوا با شعار “یک بار بنویس و همه جا اجرا کن!“ ساخته شده و همه جا نیز با همین شعار شناخته می شود. این شعار به معنی این است که اغلب پلتفروم های معروف می توانند کد های جاوا را اجرا کنند. جاوا یکی از بهترین زبان ها برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی می باشد که در آموزش برنامه نویسی هک حتما به آن اشاره می شود.

زبان PHP

برای متخصصان و کارشناسان هک و امنیت php یک زبان شناخته شده می باشد. این زبان برای متخصصان وب نویسی نیز بسیار کاربردی می باشد. یادگیری این زبان برای اینکه بدانید درخواست های POST و GET چگونه عمل می کنند بسیار کاربردی می باشد. در واقع کاربرد اصلی PHP برای هک و ورود به وبسایت ها می باشد.

زبان HTML و JavaScript

در بین زبان های برنامه نویسی برای هک نمی شود که از جاوا اسکریپت صحبت کرد اما به HTML اشاره نکرد. هسته اولیه وب نویسی همین دو زبان برنامه نویسی می باشند. هر فردی که بخواهد در زمینه طراحی صفحات وب فعالیت داشته باشد و مهارت کسب کند ابتدا باید زبان پایه HTML را به طور کامل بشناسد. بعد از یادگیری HTML، یادگیری JavaScript نیز آغاز می شود که یک زبان سمت کلاینت است.

زبان پرس و جوی SQL

در آموزش برنامه نویسی هک با یادگیری زبان برنامه نویسی SQL می توانید بفهمید که اطلاعات و داده ها در پایگاه داده چگونه ذخیره مشوند. همانطور که می دانید در دنیای امروز اطلاعات مهمترین دارایی هر فرد یا سازمانی محسوب می شود که این اطلاعات نیز نیازمند مراقبت می باشند. کلیه سایت ها و سرویس های تحت وب، اطلاعات و داده های خود را در دیتابیس مخصوص به خود ذخیره می کنند. این دیتابیس ها اغلب با زبان SQL  کار می کنند. با یادگیری این زبان می توانید از ساز و کار خواندن و نوشتن اطلاعات آگاهی کسب کنید و مفهوم جداول و ارتباط آن ها را با یکدیگر درک کنید.

زبان اسمبلی:

اسمبلی یک زبان برنامه نویسی سطح پایین برای رایانه ها و دیگر دستگاه های برنامه پذیر است. زبان اسمبلی با استفاده از برنامه اسمبلر یا همگذار، به کد ماشین قابل اجرا تبدیل می شود. به این فرآیند تبدیل، اسمبل کردن گفته می شود. زبان برنامه نویسی اسمبلی بعد از زبان ماشین قدیمی ترین زبان برنامه نویسی سطح پایین است که ساختار و عملکردی وابسته به ماشین دارد و وسیله خوبی برای یادگیری نحوه کار کامپیوتر، سیستم عامل، کامپایلرها و زبان های سطح بالا است.

زبان اسمبلی از آن جهت مفید است که سطح پایین ترین زبانی است که پردازنده شما قادر به فهم آن می‌باشد. اگر با این زبان آشنا نباشید از exploit‌های زیادی محروم خواهید بود.

زبان برنامه نویسی Ruby :

زبان برنامه نویسی روبی برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ به جامعه ی برنامه نویسان با شعار “بهترین دوست برنامه نویس” معرفی شد. روبی زبانی شی گرا و سطح بالا است که امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی جهت ساخت و توسعه ی وب اپلیکیشن و وب سرویس ها شناخته می شود.

از طرفی اگر بخواهیم به مزایای این زبان برنامه نویسی اشاره کنیم باید به سینتکس بسیار ساده و روان آن که شباهت زیادی به زبان های محاوره ی انسانی دارد اشاره کنیم که یادگیری آن را برای برنامه نویسان بسیار ساده کرده است. این امر باعث شده است که روبی به یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی که می خواهند برای اولین بار پا به دنیا برنامه نویسی گذارند تبدیل شود.

با این حال از این نکته نباید غافل شد که گستره ی فعالیت های این زبان در مقایسه با زبان های دیگر برنامه نویسی در حوزه ی توسعه ی وب چندان وسیع نیست و از فرصت های شغلی کمتری نسبت به زبان هایی مثل پی اچ پی بهره مند است. پس انتخاب با شما است، اگر میزان موقعیت های شغلی برای شما از اهمیت پایین تری برخوردار است، می توانید روبی را به عنوان زبان برنامه نویسی خود انتخاب کنید.

زبان برنامه نویسی Swift :

شرکت اپل این زبان برنامه نویسی را با هدف جلوگیری از خطا های برنامه نویسی، سهولت بخشیدن به برنامه نویسی برای سیستم عامل های خود و افزایش سطح امنیت نسبت به زبان هایی مثل Objective-C طراحی کرده و توسعه داده است. همچنین زبان برنامه نویسی سوئیفت طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند قابلیت همراهی زبان Objective-C و حتی زبان C را در خود داشته باشد که همین امر باعث شده است تا این زبان بتواند نام خود را در بین محبوب ترین زبان های برنامه نویسی به ثبت برساند. بنابراین اگر شما هم با توجه به رشد روز افزون و محبوبیت زیاد محصولات شرکت اپل تصمیم گرفته اید به سمت توسعه ی نرم افزارهای مبنی بر سیستم عامل های این شرکت بروید زبان سوئیفت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود

زبان برنامه نویسی kotlin :

زبان کاتلین یک زبان ایستا است که توسط برنامه نویسان مستقر در روسیه توسعه داده شده است. کاتلین این قابلیت را دارد تا بر روی ماشین مجازی جاوا اجرا شود. و همینطور می توان به زبان جاوا اسکریپت نیز آن را کامپایل نمود. کاتلین در سال ۲۰۱۱ توسط کمپانی Jetbrains معرفی شد و اولین ورژن پایدار(Stable) آن در سال ۲۰۱۶ به نام ورژن ۱٫۰ ارائه شد.

سرپرست تیم توسعه دهندگان کاتلین Andrey Breslav بیان داشته که کاتلین یک زبان قدرتمند و شیءگرا است که قصد دارد از جاوا بهتر عمل کند و به برنامه نویسان جاوا اجازه مهاجرت تدریجی به این زبان را بدهد.

در سال ۲۰۱۷ گوگل رسما این زبان را به عنوان زبان دوم برنامه نویسی برای اندروید معرفی کرد.

با توجه به اینکه بسیاری از توسعه دهندگان با تجربه در این حوزه ریسک مهاجرت از زبان برنامه نویسی جاوا به کاتلین را پذیرفته اند و بر این عقیده بودند که قبول این ریسک ارزشش را دارد. اگر شما هم با این افراد هم عقیده هستید می توانید با قبول این ریسک و به امید دست یابی به موقعیت های شغلی مناسب در آینده، زبان کاتلین را به عنوان زبان مورد استفاده خود انتخاب کنید.

زبان برنامه نویسی Go :

گو یا گولنگ یک زبان برنامه نویسی، که برای اولین بار توسط شرکت گوگل در سال ۲۰۰۹ عرضه و ارائه شده است. زبان گولنگ به صورت Open Source منتشر شده تا برنامه نویس ها بتوانند آن را توسعه دهند.

این زبان متن باز، شی گرا و سطح پایین است که از سینتکسی تمیز و روان بهره می برد. زبان Go شما را قادر می کند تا با استفاده از آن هر نوع نرم افزاری را پیاده سازی کنید. پس اگر قصد انتخاب یک زبان برنامه نویسی بهینه در زمینه های وب، سرور و شبکه را با در نظرگرفتن قابلیت مقیاس پذیری بالا دارید، می توانید از زبان Go برای این منظور استفاده کنید.


برنامه SPY24 :

که اولین مورد از قوانین سایت و مهمترین آن مقابله با هک میباشد و هر گونه سو استفاده و استفاده نادرست از آموزش ها و برنامه های وبسایت SPY24 بر عهده کاربر می باشد.

سامانه مراقبت از خانواده (SPY24) نام یک نرم افزار موبایل با نصب و فعال‌سازی بسیار ساده می باشد که به والدین امکان کنترل و مدیریت فعالیت فرزندان در شبکه های مجازی موبایلی را می دهد.

در زیر می توانید برخی از امکانات برنامه SPY24 را مشاهده نمایید:

  • نظارت بر تماس ها و پیامک ها به همراه تاریخ و زمان
  • گزارش پیام های تلگرام ، اینستاگرام ، واتس اپ و…
  • موقعیت لحظه مستمر و مسیر های پیموده شده
  • وب سایت های بازدید شده و برنامه های اجرا شده
  • با قابلیت پنهان سازی ۱۰۰ درصد برنامه و مدیرت راه دور
  • امکان مسدود سازی وب سایت ها، برنامه ها و مخاطبین از راه دور


آیا هک واتس اپ امکان پذیر است و حقیقت دارد؟

keleis andre

برنامه ردیابی و کنترل نامحسوس گوشی موبایل و تبلت از راه دور

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا